Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális a férjem...

Szerintetek normális a férjem részéről, hogy őt nem érdekli a születésnapom?

Figyelt kérdés
Nagyon szíven ütött amikor a férjem közölte, hogy őt nem fogja érdekelni az én születésnapom ami holnap lenne. Eddig se volt különösebben oda értük de azért mindig felhúzta a fapofát és vett valami ajándékot nekem. Most lenne a 30. ami számomra különleges lenne. Nem vágyok nagy felhajtásra nyilván, de egy kedves gesztus azért jól esne de ezek után kétlem, hogy még ajándék is kerülne a kezem közé idén. Pénzügyileg nem állunk rosszul, nem kell nélkülözni és az ajándékaim sem drágák hanem általában egy minőségibb csoki meg virágcsokor. Ezeknek mindig örültem. Most nem tudom mi lelte őt, az ő szülinapját én mindig igyekszem méltóan ünnepelni. Még a szobánkat is kidekorálom kicsit, csinosan beöltözök a napra, ajándékokból sincs hiány. Szerintetek se fontos az ember saját születésnapja, mert felesleges rá költeni? Még azt is mondta, hogy ha bulit merek szervezni akkor ő elfog menni itthonról és lehet nem jön majd haza...Ezt nem tudom hova vélni. Ő tudja, hogy nem szeretem a nagy felhajtást, max anyukámat és apukámat hívtam volna meg egy kis ebédre és közös minőségi időre, hisz ők a legboldogabbak amikor a szülinapomat ünnepelhetik. Már meghívtam őket de nem lenne pofám lemondani, mert a férjem hirtelen máshogy gondolja ezt. És tartok tőle, hogy valóban fogná magát és elviharozna? Nem érte semmi trauma ami ezt váltotta volna ki belőle így fogalmam sincs miért van ez. :( Már félek a holnaptól előre, pedig a születésnap izgalmakkal kéne, hogy teljen nem pedig félelemmel. Nem tudom mihez kezdjek...

ápr. 16. 16:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Egy bunkó! Ne foglalkozz vele,a szüleidet ne mond le,ha elmegy elmegy. És legközelebb tevisbögy gondolj rá a szülinapján vagy bármikor ha valami fontos neki
ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Remélem, ezek után te sem ünnepled meg az övét soha többé. Annak se szokott örülni, ha ő az ünnepelt?
ápr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Egy ilyen ember a férjed lett? Fura.
ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem normális. Abban tudok csak egyetérteni vele hogy magának nem akar ünneplést. Én például ki nem állhatom ha az én szülinapomat tartjuk. Évek óta egy "boldog szülinapot"-tal van lerendezve és ennyi. Viszont ha valakinek fontos a sajátja, akkor nem fogom azt mondani hogy én nem emlékezek meg róla még akkor sem, ha legbelül feleslegesnek tartom.
ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

"Még azt is mondta, hogy ha bulit merek szervezni akkor ő elfog menni itthonról és lehet nem jön majd haza..."

Megmondod neki, hogy bocsi, de már meghívtam a szüleimet és nem fogom lemondani csak azért, mert te hirtelen behisztiztél.

Ne hagyd, hogy kontrolláljon. Ha valóban ekkora gond neki egy szülinap, akkor beszéljétek meg higgadtan. Valószínűleg sosem szerette a szülinapok körüli felhajtást, de sosem tudtátok megbeszélni és most kijött belőle így. Majd lehiggad. Ha kell menjetek inkább párterápiára is. Az szerintem is teljesen rendjén való, ha ő a saját szülinapját nem akarja ünnepelni, és ezt neked is el kell fogadnod. De ha más szeretné ünnepelni a sajátját, azt meg neki kell elfogadni.

ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
7%

Azon gondolkodom, hogy hol siklott el a nevelésed, milyen problémák adódtak, amik súlyosan bekavartak a mentális egészségedbe, hogy ennyire nem szereted magad, nem ismered magad és ezáltal azt az embert sem, akit a társadnak választottál.

És a hab a tortán, hogy idegenektől kérsz segítséget, mert nincs olyan emberi kapcsolatod, aki meghallgatná őszintén, és irányt mutatna.

Nagyon fiatal vagy 30 évesen.

Válj el, menj el egy pszichoterápiára, gyerekkortól dolgozz fel mindent, szerezz eszközöket, önbizalmat, hogy többé ne kelljen ide írnod az életeddel kapcsolatban.

Sajnálom és sok sikert.

ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

6-os nem tul kedvesen, de leirta amit en is gondolok. Meg ez a te szulinapod es neked fontos, a ferjednek meg ezek szerint nem fontos az, ami neked fontos. Ha eddig meg birta emberelni magat, iden meg nem, akkor valoszinuleg van valami baj a hazassaggal az o szamara, vagy pl mar van is valakije.


A masik ami eszembe jutott, hatha nagyobb meglepetessel keszul, es csak altat ezzel a szoveggel, hogy aztan tenyleg meglepodj. Ha nem ez van, szerintem egy tisztazo beszelgetesre szuksegetek lesz.

ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Ez az ember nem szeret téged. Ha szeretünk valakit, akkor örülünk a boldogságának akkor is, ha mi esetleg a hátunk közepére sem kívánjuk az adott eseményt, főleg ha az egy kerek születésnap. Én nagyon kiakadnék.
ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

És hogy viselkedik, amikor ő az ünnepelt? Örül neki vagy egyáltalán nem értékeli az erőfeszítéseidet? Bár igazából mindegy is. Ha egy nap erejéig nem képes megerőltetni magát miattad, akkor nem jósolok sok jövőt a kapcsolatotoknak.

Nálunk anno apám volt az, aki kijelentette, hogy ő senki más születésnapját nem hajlandó megünnepelni a sajátján kívül. Viszont sosem értékelte a felköszöntést, amit tartottunk neki, kvázi le se sz.rta. Úgyhogy pár év elutasítás után már mi sem fektettünk bele akkora energiát a felkészülésbe, ő pedig kiborult, hogy mi az, hogy nem ünnepeljük meg őt rendesen, szégyelljük el magunkat. Na nem véletlenül az exférje anyámnak.

ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Próbálok pozitív lenni, nem lehet, hogy meglepetést szervezett neked holnapra, akár a szüleidet bevonva? És az az ötlete támadt, hogy előtte nap direkt "elveszi" a kedved, hogy annál nagyobbat üssön a meglepi? Pont úgy hangzik, hogy ennyire ágál ellene, mintha direktben csinálná.


Ha nem ez a helyzet, és valóban nem kapsz holnap sem ajándékot, semmi ünneplés, az előtte lévők mindent leírtak. Akkor egy nagy bunkó, ennyi.

ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!