Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámmal sehogy sem jutunk...

Anyámmal sehogy sem jutunk 1-ről a 2-re, szerinte amit ő mond szent és sérthetetlen, az én ötleteim mind hülyeségek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Konkrétan a továbbtanulásról van szó. Ő mindenáron azt szeretné,ha jogot hallgatnék,mert neki olyan kapcsolatai vannak,hogy sztár ügyvédet csináltatna belőlem,de engem nem érdekel a jog meg amúgy sem vagyok az az ember, akinek van türelme órák hosszat egy könyv felett gubbasztani és magolni,már pedig a jog erről szól. Én inkább valamiféle más irányban gondolkozom, de nincs konkrét ötletem. Ami szimpatikus, az a politika,politológia, újságírás, lakberendező meg talán még a pszichológia. Ezekhez lenne kedvem,de anyám erre mindig azt mondja,hogy Magyarországon még nincs jövője ezeknek a szakmáknak,és mindig veszekedésbe torkollik ha szóba jön a továbbtanulás. Februárban már jelentkezni kell valahová,de még mindig nem tudom, hogy hányadán állok,egy biztos, jogot nem szeretnék tanulni...
2010. okt. 26. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt pedig csakis neked kell eldönteni,ugyanis a te életedröl megy ,nem az övéröl.Ezt értesd meg vele.

Ö talán jogász? Ha annyira tetszik neki az a pálya akkor gondolom ö is azt választotta.

2010. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne menj jogra, semmi értelme olyat tanulni amihez abszolút nincs kedved!5-6 évig suliba járni és azt tanulni amit utálsz nem vezet sehova!Válassz olyat, ami neked tetszik, nem anyukád fog ebben dolgozni egy életen át, hanem Te!Mérd fel azt is, hogy mennyire fogsz tudni elhelyezkedni abban, amit választanál.Sok sikert!
2010. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószinű anyukádnak ne sikerült a jog,igy most rajtad akarja kompenzálni a kudarcát...Ne hallgas rá, keserű emberré válnál aki utálja a munkáját és folyton frusztrált lennél.
2010. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! A joghoz kell némi motiváció, de hidd el a többihez is kell egy jó fenék, mert mind mind magolós szak. Politológia ráadásul nem is nagyon tér el a jogtól! A pszichológia már egészen más tudomány.

Nézz utána mit tanulnak az egyetemen, milyen órákat kell látogatni, s akkor talán fogsz tudni dönteni. Mindegyik szaknak megvan a maga előnye és hátrány.

2010. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nagyviri ***** válasza:
Egy szülőnek nehéz megemésztenie, hogy gyereke nem azt a szakmát választja, amit elképzelt neki, esetleg saját fiatalkori álmát szeretné vele megvalósíttatni. Anyukádnak el kell fogadnia, hogy nem dönthet a te életedről, pályaválasztásodról. Próbáld megkérdezni tőle, hogy annak idején ő mennyire örült volna, ha a szülei döntik el, hogy milyen pályát válasszon. Annak nem látom értelmét, hogy miatta beiratkozol jogra, aztán fél év múlva otthagyod, mert nem érdekel, vagy lemorzsolódsz. Ráadásul évet is veszítesz vele. Van még idő februárig, és észérvekkel próbáld anyukádat meggyőzni, pláne, ha közben megtalálod a neked való főiskolát, egyetemet. Akkor már konkrét érveket is fel tudsz majd hozni a választásod mellett.
2010. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam már beszélni vele arról,hogy ő mit szólt volna,ha anno az ő szülei is megpróbálnak ráerőltetni egy olyan szakmát,amihez semmi kedve nincs,de erre az volt a válasza,hogy elfogadta volna,mert tudja hogy a szülei csak jót akarnak neki,de neki nem volt lehetősége tovább tanulni,mert nagyon szegények voltak, meg különben is inkább anyám bátyjának a jövőjére koncentráltak,anyámat meg jó helyre adták férjhez... Számomra már teljesen nyilvánvalóvá vált,hogy az ő régi álmát próbálja megvalósítani rajtam keresztül...
2010. okt. 26. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:

A suli utáni elhelyezkedési lehetőségeket is vedd figyelembe, ha anyukád betud juttatni egy jó munkahelyre akkor azt figyelembe kell venni. Én egyetem után már a második héten munkába álltam és ezt az anyámnak köszönhetem. Olvasd el hányan írnak hogy megvan a diploma és nincs munkájuk x ideje.

Ha viszont csak az ő régi nagy álma,akkor ne vedd figyelembe a válaszom és olyat válassz amihez van kedved. De nem mindig azt kapja az ember az egyetemen sem amit vár, én már jártam így.Majd meghaltam hogy bekerüljek és nem jön be.

2010. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!