Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kétségbeesésemben nem tudok...

Kétségbeesésemben nem tudok kihez fordulni. Mit tegyek? Légyszives adj tanácsot!

Figyelt kérdés
Egy rokonok nélküli családban élek ahol a szüleim rendkívül negatív gondolkodásúak, passzívak és hihetetlen pesszimisták. Négyen élünk egy 50 négyzetméteres meglehetősen lepusztult lakásban, havi 200 ezerből. A lakásban állandóan áll a bál: veszekednek, szidják egymást, ordibálnak, a kisegérből elefántot csinálnak. Anyámnak van egy szokása, hogy mindig kell lenni valaki akibe beleköt és szidhatja... vagy az apám, vagy a bátyám vagy én. Néha nagyon megbánt, az önbizalmamat teljesen lepusztította már. Mivel nincs rokonunk nem tudok kihez fordulni. Elakarok költözni érettségi után, de ha csak kimondom megint megkapom az "idióta ez a gyerek, végtelenül naív, az agyában valami el van b*szva, senki nem gondolkodik ilyen abnormálisan csak ez" szöveget tőlük. Mondom külfölre megyek dolgozni, de azt mondják hogy nem engednek el, megtiltják, mert szerintük biztosan prostituáltat csinálnak belőlem ha külföldre megyek. Mellettük meg megbolondulok. Bátyámnak már volt egy öngyilkossági kísérlete amiről nem beszélnek. Tabu téma akárcsak bizonyos szavak mint a támogatás, törődés, bizalom. Ezeket hírből sem ismerik. Közben pedig félelmetesen elkényeztetnek mondanak...
2010. okt. 25. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
és ? fogod magad és kimész au-pairnek, vidd a bátyádat is
2010. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korod után nem lesz szükséged a hozzájárulásukra a külföldre költözésedhez. De azért gondold meg, vaktában ne indulj útnak.
2010. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Csináld meg jóra az érettségidet, utána tanulj tovább/és vagy szerezz szakmát. Egyetem/fősuli alatt is tanuljál nagyon jól, mert ha jó az átlagod, ösztöndíjat kapsz.
2010. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus lászat család...Gondolom a szeretet szót se halljátok sűrűn,18 után nem tiltás kérdése,menni akarsz pakolsz mész...Vagy éjjelre időzited az indulást...mégcsak címet sem hagynék ilyeneknek,gondolom kellett a csp,azért vagytok,nem csodálkozom bátyádon se...Ő hány éves?
2010. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt... 15 évesen elintéztem, hogy kollégiumba kerüljek, Budapestre, jó messze a családtól. Jól tanultam, plusz suli mellett dolgozgattam, amikor már lehetett, megpályáztam és meg is kaptam a fővárosi ösztöndíjat. Elkezdtem zenélni és haknizni, így sokszor hetekig nem kellett meglátogatnom őket.

Keresd te is a leehtőségeket!

2010. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg szörnyű, és sok ilyen "család" van. Úgy tűnik néha nekem, hogy az emberek meg vannak bolondulva. Olvastam a HIDEG POKOL c. könyvet. De ez még annál is rosszabb lehet. Tanács: készülődj. Tanulj nyelvet, igyekezz valami jól használható szakmát szerezni, alakítsd a kapcsolatokat, és mihelyt lehet, indulj.
2010. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak. A családsgítőhöz nem tudsz fordulni? Vagy barátaid nincsenek? Valakihez csak tudsz menni. Próbálkozz! Hátha valaki tudna neked segíteni!
2010. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Gyámügy,családsegítő,iskolai gyermkvédelmi felelős...
2010. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

bátyáddal próbáljatok meg pozítívak lenni

mindig mondj nekik pozítív dolgokat, pl.: idióta ez a gyerek. na és kinek a gyereke vagyok ? ..szerintem bosszantsd fel őket, vagy az ilyeneket csak azzal lehet igazán felhúzni, ha állandóan pozítívan állnak hozzájuk.

suliban sokat legyél pozítív közegbne, osztálytársakkal beszélgessetek mindenről, ami kedves és jólesik a lelkednek. :D:D

nap végén vagyis hát suli után jutalmazd meg magad egy szelet csokival, bármivel. egy picit job kedved lesz. :D

2010. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg ha nagykorú leszel...

Ha esetleg bejön amit jósolnak(mert valljuk be idegenbe vagy,akármi megeshet akaratodon kívül)akkor is jobb bocsánatot kérni,mint engedélyt....


Bár nem hinném hogy ettől a családtól bocsánatot kellene kérned...

2010. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!