Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámba van a hiba vagy én...

Anyukámba van a hiba vagy én várok el túl sokat?

Figyelt kérdés
én 21éves lány vagyok,egyetemre járok de közben munkát is vállaltam,otthon élek a szüleimmel meg testvéremmel. a családba csak a apukám dolgozik meg én, testvérem az még csak 11éves. nehéz leírni h valójában mi is zavar de megpróbálom megfogalmazni. mindent magamnak veszek ill. fizetek pl. ruha, étel, suliba dolgok, utazás suliba-munkába...ezzel nincs is semmi baj. de anyukám még többet akar pl. testvéremnek adjak zsebpénzt, ha elmegy bevásárolni én fizessek...sokszor kér kölcsön de vissza már nemkapom.megértem egy fizetésből élnek szívessen adok de az zavar h anyu nemakar menni dolgozni otthon van egész nap, esze ágába sincs menni dolgozni... neki kényelmesebb otthon tvt nézni...
2010. okt. 25. 16:04
1 2
 11/16 anonim válasza:
Hát ez így szokott lenni. Már én is kezdem észre venni így 19 évesen, hogy nagyon pénzéhesek, szeretnék ha mindig otthon lennék, túl kicsi gyermekem vagy dolog áll fenn miközben már nem vagyunk azok és ez nekünk is kell ahoz (pénz, magánélet) hogy saját életünk legyen, vagy kezdjünk belejönni.
2010. okt. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Tehát a saját lábadon maradj, lehetnek bajok persze ezáltal de majd rájönnek, hogy ez van. De persze eddig eltartottak de zsebpénzt minek osztogass. Meg nem adja vissza a pénzt. Azért meg kell találni a határt. Ha lesznek viták akkor is, saját életed kezded élni elvégre.
2010. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Anyukádnak ez igy kényelmes,büdös a munka,élősködni könnyű másokon,albi,költözés,na akkor menne hozzád könyörögni,de csak pénzért...
2010. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Más szülő kezét-lábát összetenné, hogy az egyetemista gyereke nem kerül a családnak plusz költségbe.

Ahol már nem tanuló, hanem főállásban dolgozó gyerek lakik otthon a szüleivel, ott meg szoktak állapodni egy fix havi összegben, amivel hozzá tud járulni a családi kasszához, rezsihez. Legtöbb családnál, ahol reálisan, normálisan működnek a dolgok, tulajdonképpen egy szinte jelképes ez az összeg. Igyekeznek a szülők, hogy a gyerek tudjon a saját keresetéből minél többet megtakarítani, hogy mikor családot akar alapítani, esetleg csak külön önálló életre vágyik, ne üres zsebbel kezdjen.

A nagyobbik lányom veled egyidős, tanul, de nem melózik mellette, még kap zsebpénzt tőlem, de alkalmi munkákat azért vállal (nem hivatalosan) amiből a ruházkodását, és a telefonszámláját rendezi. Én ennek is örülök, mert a zsebpénzt úgyis adnám, míg tanul, de nem kell költenem a ruhákra, és a telefon számlájára. Nekem már ez segítség. Anyukád viszont teljesen érthetetlen számomra, miért várná el, hogy előlépj családfenntartóvá? Nekem leégne a bőr a képemről...

2010. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagy úr a pénz, egy négy tagú családhoz 2 ember keresete kell, ezért kell nekik a pénzed. Anyuka elmehetne valami alkalmi munkára.
2010. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon kemény anyád hozzáállása, én fix hogy egy fillért se adnék neki, aztán felőlem rikácsolhatna annyit amennyit akar. Ha máshogy nem megy, irány az albi, barátokkal, vagy esetleg csak egy szoba bérlése. Ha megengedheted magadnak, tesódat továbbra is támogasd ésszerű kereteken belül, de csak ha nem kezd el ő is követelőzni...Ja, és készpénzt ne adj neki, anyád képes és elveszi tőle ha rájön az tuti...
2010. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!