Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámba van a hiba vagy én...

Anyukámba van a hiba vagy én várok el túl sokat?

Figyelt kérdés
én 21éves lány vagyok,egyetemre járok de közben munkát is vállaltam,otthon élek a szüleimmel meg testvéremmel. a családba csak a apukám dolgozik meg én, testvérem az még csak 11éves. nehéz leírni h valójában mi is zavar de megpróbálom megfogalmazni. mindent magamnak veszek ill. fizetek pl. ruha, étel, suliba dolgok, utazás suliba-munkába...ezzel nincs is semmi baj. de anyukám még többet akar pl. testvéremnek adjak zsebpénzt, ha elmegy bevásárolni én fizessek...sokszor kér kölcsön de vissza már nemkapom.megértem egy fizetésből élnek szívessen adok de az zavar h anyu nemakar menni dolgozni otthon van egész nap, esze ágába sincs menni dolgozni... neki kényelmesebb otthon tvt nézni...
2010. okt. 25. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát.. végül is eddig ők tartottak el (neveltek fel) Téged. De jól látod, nem nagyon oké, hogy most mégis ez van. Mondd, hogy lakásra (vagy valami másra) gyűjtesz. Hány éves az anyukád, hogy nem akar dolgozni? Vagy mióta van otthon, mióta nem dolgozik?
2010. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem tudom anyukád miért nem szeretne elmenne dolgozni, lehet, hogy csak nem tud, vagy egyéb más okai is lehetnek. a lényeg, hogy sokan örülnének annak ha a lányuk úgy viselkedne mint te. elég sokan a te korodban csak buliznak, isznak meg pasiznak. anyukádnak értékelhetné, hogy te dolgozol
2010. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
májustól van otthon, mondtam h van jó munka lehetőség, de mondta h nem szándékozik menni dolgozni, amúgy 44éves. de mosogatógép, masszázs gépet fontos volt venni...
2010. okt. 25. 16:13
 4/16 anonim ***** válasza:
Anyukádban van a hiba. Te szinte semmibe sem kerülsz nekik, hiszen megveszel magadnak mindent. Nem szólhat egy szót sem. És az meg milyen dolog, hogy neked kell zsebpénzt adni a tesódnak. Én még ilyet nem hallottam. Ha adsz, akkor csak megköszönheti, de nem követelőzhet. Benne van a hiba, el kellene mennie dolgozni.
2010. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Épp ma olvastam, hogy ha nappali tagozatos vagy, 26 éves korodig kötelesek eltartani.

Úgyhogy nem igazán követelőzhetnek.


Egy megoldást látod esetleg: állapodjatok meg egy fix összegben, amennyit beleadsz a rezsibe, azon kívül nincs kölcsön, nincs zsebpénz stb.

2010. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Értem. De akkor nem álltok olyan rosszul, apud biztos jól keres, nem? :) Mosogatógép és masszázsgép nem olyan olcsó dolgok.


És mit mond, miért nem szándékozik elmenni dolgozni? Még nagyon fiatal.

2010. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nézd, van melód, van kereseted. Keress egy kolit vagy egy albit (kb 20e Ft/hó ha többen összeálltok), hogy tudj spórolni magadnak. Az szerintem hosszú távon neked sem lesz megoldás, hogy a végén kizsákmányoljanak.


Az addig okés, hogy néha megszorulnak, és Te kisegíted őket, de ha ez folyamatosan így megy, akkor jobb lesz venned a sátorfádat (saját érdekedbe mondom) és továbbállni. Nem vagy köteles a testvéredet eltartani, hisz nem TE szülted, nem a te dolgod!


Abban egy kicsit hibásnak látlak, hogy nem hozod fel anyudnak, hogy már adtál neki pénzt, úgy hogy visszaadja és hogy még nem adta vissza, mert ez lehet számára "zöld jelzést" ad, hogy le lehet téged húzni...

2010. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Addig szerintem oké, hogy a saját dolgaidat te veszed meg.


Viszont a tesódnak nem neked kellene zsebpénzt adnod, hanem a szülőknek, és a többit sem értem, hogy miért neked kéne, elég nehéz az egyetem magában is (tapasztalat, biológusnak tanulok), nemhogy még dolgozni is, és még a szülők bevásárlását is fizetni, stb, nem fair veled szemben.


Anyukád miért nem dolgozik amúgy? Az én anyukám elég beteg (több állandó betegsége van, le is van százalékolva) mégis folyton jár munka után csak sajnos sehová sem veszik fel :( Úgyhogy én szoktam fizetni a tesómnak dolgokat, de szerintem ez más helyzet, ha az anyuka nem is tud nagyon dolgozni, mintha csak nem akar...


23/L

2010. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
szeretem őt, meg tesómat is, főleg őt hisz mindent megkap tőlem amit csak akar. konkrét dolog az volt ma h hazajöttem munkából anyu rántott sajtot sütött, én meg mondtam h milyen jó h azt csinált mer tesóm 2szer is mondta hétvégén h megenne jó rántott sajtot, mosolyogva mondtam. erre anyu elég rendesen elkezdtett kiabálni velem h ha mondta nekem hétvégén a tesom h kívánja a sajtot akkor mérnem vettem neki. na ezen akadtam ki...
2010. okt. 25. 16:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem benned van a hiba. Nem neked kell segíteni a szüleidet, hanem fordítva kellene. Én is 21 vagyok, egyetemista, de a szüleimnek eszébe sem jutna egy fillért sem elkérni tőlem, ők segítenek, ők veszik meg télire a kabátot meg a csizmát, mert attól, hogy elmúltam 18, még a gyerekük vagyok.
2010. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!