Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam kordában magam?

Hogyan tartsam kordában magam?

Figyelt kérdés
Pár évig büszke voltam magamra,hogy egy korty alkoholt sem ittam,mert előtte elég rendesen iszogattam.Régebben ha ideges voltam,vagy feszült,egyből jött a pia.Viszont most minden rendben van körülöttem,és pár hete megint előtérbe került az "iszogatás".Ha zsúfolt a napom,hazaérek,úgy érzem kell egy kis lazítás,megiszok egy pohár lightos valamit,ezzel talán nem is lenne gond,de most megint jön a következő pohár,stb.Lassan megint kezd bűntudatom lenni hogy megint belemerülök,másnak nem is merném bevallani,de ez kezd feltűnő lenni a hozzám közelálló 1-2embernek,amit nagyon nem akarok.Próbálom lekötni magam,hogy elmegyek ide-oda,de mikor arra gondolok hogy nem ihatok mert pl.vezetek,egyre jobban innék...Kemény munka volt kijönni ebből az egészből,és most úgy érzem nagyon gyorsan összeomlik minden..Nem értem miért van szüksége a szervezetemnek és a pszichémnek arra hogy ne legyen tiszta,mikor most nincs problémám.Vagy ez a függőség miatt van?Nem akarok lecsúszni megint...hogyan fegyelmezzem magam?
2010. okt. 25. 03:13
 1/9 anonim ***** válasza:
egyszerű, ha nem tetszenek a következmények, ne igyál. ennél többet én se tudok mondani, és egyik pszihiáter, pszihológus, szóval senki sem. persze még van egy lehetőség amit ők nagyon szeretnek, az antidepi gyógyszerek, de az rendesen tönkretesz! A lényeg az hogy kezedben az életed, és te döntöd el hogy inkább összeszorítod a fogad és az egészségesebb utat választod, vagy engedsz a kisértésnek és azt veszed észre hogy egyre több és több kell! az édesanyám is alkohol miatt ment tönkre testileg és pszihésen, nagyon durván. ezért nem keresem hónapok óta. ő már régen lecsökkentette az adagot, de sajnos egy emberi roncs mióta belebetegedett. Egyébként bárhogy is döntesz, csak nyerhetsz. nyerhetsz normális, rendezett életet, vagy ha a másik utat választod, részegséget, alkoholmámort. Te döntöd el, melyik számodra a járhatóbb út, és bármelyiket választod, én meg tudlak érteni! Ez egy olyan játék ahol nem kaphatsz segítséget, csak saját magadtól! nincs kibúvó, sem fél megoldás és mellébeszélés! van A és B lehetőség!
2010. okt. 25. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenfele vannak alkoholistáknak fenntartott társulatok, akik segítenek leszokni. Vagyis menj elvonóra,egy ilyen helyre. Ja, és amikor kézbeveszed a poharat, vagy az üveget gondolj azokra, akik bíznak benned, szeretnek téged. Amikor pedig megjön a szomj, akkor próbáld meg,hogy helyette üdítőt,vizet igyál,és szugeráld be magadnak,hogy ez így a helyes, így a jó. Menni fog egyedül is, mert lehetetlen nincs,csak tehetetlen.

Számtalan opció közül választhatsz, van esélyed, csak használd ki!

2010. okt. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Apám alkoholista.Ő az italt választotta a család helyett. Most egyedül él,néha éhezik, elhanyagolt, piszkos. A családból senki sem áll vele szóba. Gyűlölöm az alkoholistákat, nekem senki se mondja, hogy meg lehet őket érteni. Akaratgyenge, semmi emberek. Ha ezt akarod, igyál, de csak magadat hibáztasd, ne keress kifogást.Nevetséges, hogy egy hülye ital parancsoljon az embernek!
2010. okt. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Köss magaddal kompromisszumot. Egy-két sör, egy pohár bor, egy 2 centes rövid (nem ebben a sorrendben, hanem választva) abszolút bele fér naponta. Ez nem szolgálja a látens alkoholizmusod sem, nem is mondanám károsnak, és ezzel megnyugszik a lelked is. Ne stresszeld magad ilyeneken, annyi fontos dolog van az életben.
2010. okt. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Keress valami pótcselekvést! Ez lehet bármi, ami leköti a figyelmed, olvass, főzz, rágózz, esetleg még megoldás lehet, ha ráállsz a drága, finom teákra.

Kitartást! Nagyon becsülendő, amit véghezvittél, vigyázz rá, ne hagyd, hogy elsodorjon az ár! Te tényleg akarod ezt, és ha tényleg akarod, akkor sikerülni fog!

2010. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elkerulni a tarsasagot, Akik esetleg iszakosak, es olyan hobbit, kikapcsolodast talalni, ami eltereli a figyelmedet az alkoholrol.

Ha megteheted, akkor fogyasszal sok zoldseget, akkor talan nem fogod ennyire kivanni az alkoholt, de lehet teazni is.

2010. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem, ha már eljutottál valaha is a függőség szintjére, akkor egy pohár is sok.

Ez ilyen, a függőség már sose múlik el. Az alkoholizmusból nem lehet meggyógyulni, csak abba lehet hagyni az ivást, akár életed hátra lévő részére is.

Szerintem a dohányzás is ilyen. Én mindkét gyerekemmel abbahagytam a dohányzást a terhesség és a szoptatás idejére. Utána azt gondoltam, hogy ugyan már egy száltól nem lehet visszaszkni. Dehogynem!

2010. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehéz bármit is tanácsolni ebben a helyzetben azon túl, hogy légy erős továbbra is, mert büszke lehetsz magadra, ugyanis olyan dolgot vittél véghez, amit keveseknek sikerül csak. Meg kell tanulnod megállj parancsolni, és azt mondani, hogy "csak egy korsó sör, nem több", vagy este "egy pohár bor, és nem több". Persze, tudom, hogy hívogat az üveg, de ennyi önkontrollt kell tartani.

A teljes absztinenciát szerintem nem érdemes tartani, csak akkor, ha tudod magadról, hogy semmiképpen sem tudod kontrollálni magad.

2010. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat,megfogadom őket!
2010. okt. 25. 12:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!