Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tartsam kordában a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tartsam kordában a féltékenységét?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Az exem elég szaftos smseket küldözgetett nekem az utóbbi időben. A mostani párom meg belekutakodott a telefonomba, amit én hüle nem töröltem. Szal elolvasta az smseket.

Számon kérte...Megbeszéltük a dolgot. Azóta viszont ha jelez a telefonom, ugrik érte és rögtön nézi, hogy ki írt nekem...

Tudja a párom, hogy sosem csalnám meg és flörtölgetnék másokkal kapcsolatban. Mégis egyfolytában azokon az smseken kattog az agya. Eszi a penész, hogy miért írkálnak olyanokat az ő barátnőjének, ezt persze meg is értem.

Nem mondtam el, hogy az ex írta őket, csak annyit tud, hogy vki régről társkereső oldalról. Ez igaz is, mivel ott ismertem meg anno. Viszont, ha tudná, hogy az exem az, akkor kiakadna még jobban, ezért jobbnak láttam eltitkolni. Természetesen leállítottam, hogy ne írkáljon nekem többet.

Nem is említettem a páromnak a dolgot, mivel feleslegesnek éreztem, hisz tudtam, hogy csak kiakadna rajta és különben is...nem érdekel már az ex kapcsolati szinten. Abból meg nem hiszem, hogy problémát kéne csinálni, hogy néha, ritkán msn-en beszélgetünk. Amúgy az ex sem akar tőlem semmit, csak túl kanos, mert régóta nincs kapcsolata, így elragadtatta kicsit magát. Másrészt meg több 100 km választ el minket. Egyébként ha akarnám, se tudnám megcsalni a párom vagy másokkal flörtölgetni, mivel mindig együtt vagyunk.

Szal nem igazán tudom, hogy kezeljem ezt a helyzetet. Nem hatnak meg az ex sms-ei és nem is akarok tőle semmit és ő sem tőlem. Sosem adtam okot a páromnak a féltékenykedésre, mégis kutakodott már korábban is utánam. Ezek után meg aztán főleg így lesz. Az állandó féltékenykedés viszont nagyon meg tudja mérgezni a kapcsolatot.


2009. okt. 5. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kéne zaftos SMS-ket váltanod az exeddel. Ezt állítsd le. Gondolj bele, Te hogy éreznél, ha a párod kapna a volt pasijátol zaftos SMS-ket..
2009. okt. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő írkált nekem ilyeneket, nem én neki, csak voltam olyan hüle, hogy nem töröltem azonnal és hát "lebuktunk".
2009. okt. 5. 09:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként én vagyok a lány és az ex pasim írogatott.
2009. okt. 5. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja.. :-)

Beszéld meg Vele, hogy nem kívánsz Vele flörtölni. Persze csak akkor, ha tényleg nem. Ha igen, akkor meg legyetek diszkrétebbek.

2009. okt. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A féltékenység okát kellene megkeresni. Szerintem a mostani pasid valószínű nem érzi magát "elégnek" hozzád, és ezért féltékenykedik. Ha önmagával elégedett lenne, akkor nem gyötörné sem magát sem téged azzal, hogy nem tud téged boldoggá tenni.
2009. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy nagyon parázós ember, maximalista és mindig mindenkinek meg akar felelni. Előttem nem volt párkapcsolata, nekem viszont igen. Az tény, hogy úgy érzem, hiányzik vmi a kapcsolatunkból, talán ezt érzi is. A szexuális életünkkel nem vagyok maximálisan elégedett, azon kéne javítani. Ezt így nem mondtam ki neki, de lehet, hogy érzi, h van bennem némi elégedetlenség. Igyekszik ő, de mégsem üti azt a szintet, amire szükségem volna. Kezdő még, de nem tudom, mennyi idő kell egy pasinak, hogy belerázódjon. Pár hónapja vettem el a szüzességét.
2009. okt. 5. 11:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon felbőszülnék, ha megtudnám, hogy a pasim olvasgatja az üzeneteimet a hátam mögött (ha elkéri az rendben van, odaadom neki), illetve hogyha kapok valamit akkor ugrik hogy elolvassa. Ilyet velem nem lehet megtenni, olyan jelenetet rendeznék, hogy megemlegetné, az biztos.


Aztán ha megnyugodtam akkor leülhetünk és finoman, nyugodtan megbeszélhetjük a féltékenység okát, elmagyaráznám hogy nincs rá oka. Azt is elmondanám, hogy nem állapot hogy ennyire nem bízik bennem, ne olvasson többet bele semmimbe mert abból komoly gondok lesznek. Ha akr, kérdezzen, azért nem haragszik meg senki.


20/L

2009. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
amiket ide leírtál, azt mondd el neki is. Vagy összekapja magát, mert megnyugszik attól, hogy szereted, vagy felgyorsítod a szakításhoz vezető utat. Ha nem tudtok a problémákon túllépni, hagyd a francba. Mindenen lehet javítani, ha mindkét fél pozitívan áll hozzá.
2009. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nekem sem tetszik, hogy kémkedik. El is mondtam neki. Azt is, hogy nem akarok állandó gyomorgörcsöt, mert folyton kérdezget, kivel, mikor, miért talizom stb. Elmondtam, hogy nem kell aggódnia, semmi nem történt és nem is fog. Tudja, hogy zavar a féltékenység és elmondtam, hogy ez meg fogja mérgezni a kapcsolatunkat.
2009. okt. 5. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!