Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartsam kordában a...

Hogyan tartsam kordában a pincsimet szabadon?

Figyelt kérdés

Vagyis ha elengemdem szabadom,mittegyek hogy szot fogadjon ?

persze ha tobb ideig el van engedve utana ha futyolok mar jön is,de ha nyomban futyolok mikor elengettem ra sem hederit.gondoltam arra hogy mikor futyolok es vissza is jon akkor megjutalmazom hogy az osztonei azt sugjak neki futyszora visszamenni a gazdihoz jo dolog ,de nem is tudom ez nekem nem eleg.mert ha elengedem a varosban a parkban s ha futyolok lehet ha mar visszajon de nem marad melletem hanem fut szerte szejjel es a kocsktol sem fel.kerlek adjatok tanacsokat .koszi


2010. jan. 2. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a kutyát egy egyszerű módszerrel tanítottam meg ,avval hogy találj egy szót,pl:szépen,mellettem,lassan,stb.

Találj erre a szóra egy hangsúlyt és morcosan mondd neki(először pórzon)és mikoözben mondod egy kicsit rángasd meg a pórázd hoy érezze,ott kell maradni(ezt végig rövid pórázon).Ha bejött vagy ha nem akkor is írj egy levelet!

paplucka@citromail.hu

2010. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal többet érsz el azzal, ha mikor elengeded, akkor kicsit békén hagyod. Te hogy éreznéd magad, ha megkapod a szabadságod, de mégsem hagynak békén? Gondold magad a kutya helyébe.

Szerintem nem jó, ha egyből visszahívod. Inkább csináld azt - én is így szoktam - hogy megtanítottam a kutyámnak a "marad" szót, mikor levettem a pórázt, mondtam neki, hogy marad (nem azt, hogy jöjjön is vissza!), kapott jutalomfalatot, majd "mehetsz"! Ez egy jó dolog ahhoz, hogy kimutasd, kontrollálni tudod a helyzetet. De utána, mikor elengeded a lábad mellől, igenis hagyd egy kicsit, mielőtt újra behívnád. Sokkal szívesebben fog visszamenni hozzád és nem inog meg a vezéri pozíciód amiatt, hogy nem tudod behívni. Nekem ez bevált, ugyanebben a cipőben jártam, mint Te és mióta így csinálom, gond nélkül be tudom hívni.

2010. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Akiteki ***** válasza:
Menjetek iskolába és ott tanuljátok meg a behívást.
2010. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!