Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tartsam számon (és...

Hogyan tartsam számon (és kordában) a vitamin bevitelt ebben az időszakban?

Figyelt kérdés

Itt a jó idő,elképesztő mennyiségű gyümölcsöt lehet enni.

Szerencsére kívánom is,eszem is őket. Mikor mit,de valamit minden nap,általában legalább fél kilót (leggyakrabban nektarint)


Közben szedem a terhesvitamint (Gravida) - heti 2-3 alkalommal.


Van aki azt mondja:

- olyan sok vitamint fogyasztok a gyümölcsökkel,hoyg nem is kellene a Garvida


- kell aGravida,mert nem minden vitamin és nyomelem van benne a gyümölcsökben


Hogyan tegyek igazságot?

Van pl az A vitamin,amiből ha túl sok jut a szervezetembe,akkro még árthat is a babának.


Amíg a vitamin tablettákra rá van írva,hogy miből mennyi van benne,addig a gyümölcsökről ugyan ezt nem tudhatom....


Most akkor hogy lehet ezt jól csinálni?

Vagy azokon a napokon amikor beveszem a Garvidát ne egyek gyümölcsöt?


Lehet,hogy túlbonyolítom és túlkomplikálom,de aggódom.



A kérdezd meg a dokidat válaszokat inkább ne írjátok le,mert a dokival beszéltem,aki annyit mondott jó így ahogy csinálom és kész. De ő valójában nincs itt minden pillanatban,hogy lássa mennyi gyümölcsöt (és egyéb élelmiszert,amiben vitaminok vannak) eszek meg....


2011. jún. 24. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, túlbonyolítod, túlaggódod! a vitaminok nagy része vízben oldódik, és az ásványi anyagok is. Ezekből a szervezet nem raktároz, csak annyit használ, amire szüksége van, a többi kiürül (kipisiled).

A-vitamin: emiatt se aggódj! Bár ez zsírban oldódik és nem ürül ki a felesleg, de még a terhesvitamint szedve és mellé a friss gyümölcsöket(pl nektarin, sárgarépa, máj) fogyasztva se tudsz annyit bevinni, hogy az káros legyen. ennyire ne agyalj, mert ezzel többet ártasz, mint a sok gyümölccsel és a terhesvitaminnal :)))) egyél annyi gyümölcsöt, amennyi csak jól esik, nem tudod túladagolni :)))))

2011. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Még annyit akartam írni,hogy az egyik könyvben vagy újságban olvastam,hogy már egy túl nagy adag májas étel is gondot okozhat.... ezek szerint ez is enyhe túlzás.

2011. jún. 24. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem enyhe túlzás, hanem hatalmas blődség! még a kismamáknak is szükségük van a kiegyensúlyozott táplálkozásra. Nem kell elhinni minden tiltó és ijesztgető írást, okoskodást, mert akkor a végén várhatnád a babát vízen élve (bár sokak szerint az se jó, mert az is szennyezett). Én imádom a magyaros májat meg a resztelt májat... mind a 4 gyerekemet várva ettem (igaz, az első 3-mal még nem volt internet meg ennyi okos könyv)... mindig kitűnő volt a vérképem, semmilyen szintetikus vackot nem kellett szednem, csak a friss gyümölcsöket, zöldségeket ettem... A gyerekeim makk egészségesek :)
2011. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!