Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megmenteni...

Hogyan tudnám megmenteni magam a pasim szüleitől?

Figyelt kérdés

Fent voltam egy napot hétvégén szombaton mentem vasárnap eljöttem. Mikor elköszöntem a húgától: megkérdezte hogy máris megyek? , Én meg mondtam hogy hála a szüleidnek mennem kell. (A párom még suliba jár ) És ezt az anyja meghallotta. És azt hiszik hogy hálátlan vagyok, hogy örüljek hogy egyáltalán megengedték... Mondanom, sem kell nem mostanában mehetek hozzájuk. Hozzátenném egyáltalán nem akartam megsérteni őket vagy hálátlannak tűnni. Segítsetek!tehetném jóvá?


Lány


2010. okt. 24. 22:51
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Tudjátok ritkán tudunk találkozni, mert messze lakunk egymástól. Olyan 2-3 hetente 1 -2 napra. Mert vagy dolgozok vagy suliba van vagy beteg valamelyikünk vagy valami más közbe jön. És azért jó lett volna mindkettőnknek ha még azt az egy napot ott lehetek.
2010. okt. 25. 16:46
 22/26 anonim ***** válasza:

Hát nagyon el vagy tévedve.

Már hogyne kellene "engedély".Még én is megbeszélem előre a férjemmel,hogyha itt szándékozik aludni egy barát/rokon,azt is ,hogy meddig,nehogy egy gyereknek ne lenne ez a kötelessége a szülői házban.

A másik:én s örülnék,ha bent gubbasztana a szobában a gyermekem barátnője,amíg az iskolában van.Gondolom az ő szülei se repdesnek,csak nem szólnak.Ilyen esetben ki kell menni és kérdezni kell.Mit segítsek,megpucolhatom a krumplit,elmosogathatok stb....lehet kérdezni a családról,a barátodról,látják ebből,hogy gondolsz rá,fontos neked.

Ne haragudj,de a leírásod alapján úgy tűnik,mintha te egyszerűen jól éreznéd magadat,mert meleg helyen vagy,ahol elücsörögsz,mert megvan mindened más által.Közben lehetsz egy szorgalmas,talpraesett lány.csak éppen nem ez látszik.

Persze azt is értem,hogy nehéz belefolyni egy másik család életébe,pláne ha a barátod nincs jelen,de próbálkoznod kell.Különben ne csodálkozz,ha furcsákat gondolnak rólad és nem kedvelnek túlságosan.

2010. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
A baj hogy 18 év fölött már nem gyerek az ilettő,csak nem mindenki tud elköltözni őnnáló lenni sajnos sokszor a szülők szájába rágom a kaját is nevelése végett,sajonos sokan 40 éveseket is gyerekként kezelnek,ezért van ennyi életképtelen,lelkizavaros keserű ember.
2010. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Hát akkor most vessetek meg, de én minden héten 1 napot úgy töltök a páromnál, hogy ő suliban van én pedig otthon vagyok vagy egyedül vagy az édesanyjával. Ha egyedül vagyok ha nem segítek. A minimum ha elmosogat az illető szerintem. (ja és még mielőtt bárki megkérdezné nem csak úgy vagyok a világba, csak épp nem dolgozom minden nap)

Bár mondjuk mi vagyunk olyan kapcsolatban már, hogy nekem inkább örülnek ha otthon vagyok náluk, mint hogy utáljanak ezért:-)


Úgyhogy szerintem szülőktől függ az egész!

2010. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még valamit írnék kiegészítésként.


Tapasztalatból mondom, hogy szerintem a párod szülei már az elején eldöntötték hogy nem tetszel nekik (lehet csináltál valami nekik nem tetsző dolgot az elején) és nem tudják palástolni.


Én volt barátom anyukája látatlanba fikázta az ételt amit a volt páromnak főztem:)

2010. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Az elején állandóan odamentem hogy mit segíthetek szívesen segítettem volna mert nálunk ez van otthon. Hogy csináljuk amit kell és ha ott van a párom nálunk akkor ügyetlenül de próbálkozik. Inkább féltéssel de a konyhából eltávolítjuk. Náluk hiba megyek oda elküldenek hogy ők mindent megcsinálnak nem kell segíteni. És a párom is állandóan azt hajtogatja minek akarsz segíteni ugy sem engedik meg hogy segítsek...
2010. okt. 29. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!