Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem viseli el hogy otthon lakom?

Nem viseli el hogy otthon lakom?

Figyelt kérdés
20/L vagyok anyukámmal élek jelenleg mert egész nyáron a balatonon dolgoztam,most nincs munkám de áprilisban megint megyek vissza viszont szeptember 10 óta befizettem egy 18e ft-os meg egy 2000ft-os számlát vettem itthonra enni valót mosóport stb.. Ma a mamám főzött ebédet kettőjüknek nekem nem maradt és anya hozott haza 8 db almát és látta hogy eszek egyet és mondta hogy hadjak a tesóm kislányának is mert ők holnap jönnek haza.Így kérdezte hogy vagy már megetted mindet? könyörgöm sajnálja vagy mi? nem hiszem hogy a 6 hónapos gyerek megeszik 8 almát.amit megettem elmentem és vettem hogy ne hiányozzon egy db sem:(olyan rosszul esik:(
2010. okt. 22. 18:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
én is veszek mindent a kicsinek attól még h van egy unokája nem kéne tőlem sajnálni a dolgot.most is éhes vagyok de nem merek enni mert nem én vettem:(
2010. okt. 22. 18:44
 12/20 anonim ***** válasza:

Azt írod, 20 éves vagy. Tanulsz még vagy dolgozol? Mit csinálsz jelenleg áprilisig? Tulajdonképpen most milyen státuszban vagy otthon?

Ha még suliba jársz és a szüleid vállalták a taníttatásodat, akkor teljes mértékben megértem, hogy fáj, ahogy viselkedett veled anyukád, igazad van, ez nagyon sértő.

Ha már végeztél a sulival, nem tanulsz és csak alkalmi melókból élsz, most pedig áprilisig "várod a csodát", nem keresel munkát, akkor viszont érthető, anyukád miért ingerült.


Megbeszéltétek, hogy mi lesz áprilisig?

2010. okt. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
sok pénzt kerestem adtam haza és még a diplomások sem találnak munkát és fodrász vagyok nem nyithatok üzletet 3-4 hónapra
2010. okt. 22. 19:46
 14/20 anonim ***** válasza:
54%

Ha otthon laksz, ha máshol, ebben a korban már kell hogy legyen elképzelésed arról, hogy miből és hogyan élj, és kell tudnod megállapodást kötni a környezetedben élőkkel.

Egy szóval beszéljétek meg! Mit tud/akar adni az édesanyád, és mit tudsz/akarsz adni Te. Azért gondolom már nem akarsz egy három éves tudatosságával élni?

20 évesen dedóst játszani egyenlő a környezet kihasználásával.


kicsit off:

Aki ezt nem érti az hároméves szinten van, és azt várja, hogy dédelgessék és ölbe vegyék. Ezen a fórumon sokan vannak ilyenek. Haragszanak azért, mert már felnőttek. Nem fogják, hogy huszonévesen ötször olyan erősek, energikusak, mint a szüleik. És főleg az anyákat szidják, akik ráadásul sokszor egyedülállóként két ember helyett is felnevelték a gyerekeiket, és pont a gyerekeiknek adták az erős huszonéveiket.

2010. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyi szerinted a "sok" és mit jelent az, hogy adtál haza? Az se derül ki az írásodból, hogy telnek így a napjaid, mivel töltöd a napot? Ha gyakorlatilag nem dolgozol, akkor akár Te is főzhetnél, de vállalhatnál otthon is melót, alkalmi munkát, bármit. Valószínűleg ezen a téren vannak köztetek kommunikációs és nézetbeli problémák anyukáddal. Amiket leírtál, csak rész igazságok, hiszen kiragadtál az életetekből egy apró dolgot, ami lehet, csak a jéghegy csúcsa és egészen más a baj gyökere.
2010. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ott a baj, hogy nem beszéltétek meg anyukáddal, hogyan is lesz tovább, mik a terveid, miből szeretnél tartósan megélni, hogyan fogsz önállósodni majd, stb, stb. Téged is megértelek, nehéz egyik percről a másikra felnőni, önállóan megélni, eltartani magadat, viszont ha nem is látja rajtad anyukád, hogy igyekszel ebből a helyzetből kimászni, akkor befelé ő is forrong, dühös, mert úgy érzi, hogy túl sok rajta a teher. Nekem is van két fiam, még mindkettő tanul, az egyik főiskolás, a másik most fog érettségizni, de pl nyáron mindig dolgoznak, így már sok mindent maguk finanszíroztak, mert én sem bírom őket már sokáig eltartani. Jelenleg pl nekem sincs munkám és hitel is van a házunkon. Én is folyamatosan stresszes, feszült vagyok ettől, küzdök a csekkekkel, közben tanulok még, mert muszáj. Nehéz ma az idősebbeknek is, különösen nehéz, ha a felnőtté váló gyerekeink egyre tovább igénylik az anyagi segítséget úgy, hogy természetesnek veszik, nekünk mindent bírnunk kell, mindenre van pénzünk, hiszen mi felnőttek vagyunk. Nem, sajnos ez nincs így, egyre többen megrogyunk az anyagi terhektől.
2010. okt. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én ezt már megszoktam.Én nem élek anyámmal(hála az Istennek)de egy eset a sok közül,mikor mentem hozzá,ott ették e dinnyét a szemem láttára és azt sem kérdezte hogy kérsz-e bammeg???Rám pofákat vág és le se szarja a kislányomat aki egyben az ő unokája!Ezek után én nekem ő nem az anyám!Ez van!
2010. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Azert en meg sem ertem az ilyen anyakat! Sajnal egy tanyer etelt vagy gyümölcsöt!? Nalunk is volt ra pelda, hogy megettem az unoka csokiŕt, szolt, en elmentem es vettem masikat! De, legközelebb mar ugy vasarolt, hogy vett egyet mindenkinek :-) igy nem volt problema. Pedig ram aztan tenyleg fujhatna, amilyen rossz voltam. De sose kivetelezett velünk, ha segitseg kell/ett, mindig ott van/volt! Pedig nekik is van sok gondjuk, de tölünk soha nem sajnaltak semmit!

Hugom mostis munkanelküli, otthon lakik, a parjaval csinaljak a hazukat. Anya mindig ugy föz, hogy nekik is jusson, es a parja masnap tudjon vinni a m.helyre! Egy fillert nem ker erte! Akkor az en anyukam egy angyal ezek szerint! Bar anyos meg maga az ördög! :-)

2010. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

19:19!

Ha valakinek a gyereke keresőképes korban van,akkor az azt jelenti,hogy már ennivalóval sem kell megkínálni?Minek az ugye?Elvégre felnőtt,vegyen magának,ha meg nem dolgozik,haljon éhen?

Én is elmondhatom magamról,hogy még a vendéget is megkínálom.És a gyermekemet is meg fogom,akkor is,ha már felnőtt lesz,akár dolgozik,akár nem,ő a gyermekem!

(És nem fogom feltételezni róla,hogy eleszi a kaját a kisebb elől!)

2010. okt. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az előző kommentem a többinek is szól,akik abból indultak ki,hogy dolgozik-e a kérdező?
2010. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!