Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem meg a páromat,...

Hogyan kérjem meg a páromat, hogy segítsen a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Szóval, szeretném megbeszélni a párommal, hogy egy barátnőmnek és a párjának adjon kölcsön egy összeget. Ez a pénz a páromnak csak pár fillér, a barátnőméket meg kihúzná a sz.rból.

Csak nem tudom, hogyan mondjam el neki. Persze ügyvéd előtt történne a kölcsönadás, már ha a párom belemenne.

Szerintetek hogy mondjam el neki?


2010. okt. 22. 11:51
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


A barátnőm szülei nem tudnak segíteni, a férjének a szülei pedig meghaltak. Jelenlegi tartozásuk 150 ezer ft. Azért írtam, hogy 150 és 200 közötti kellene nekik, hogy esetleg ne csak az adósságaikat fizessék ki, hanem enni is tudjanak.

Eddig a főbérlőjük türelmes volt, de most kéri az x havi lakbért. És azt kellene neki megadni.

A barátnőm beiratja bölcsibe a gyereket, és decembertől visszamegy dolgozni. De mire megkapná a fizuját (januárban) addigra késő lenne.


A párom meg nyárig biztosan tudná nélkülözni ezt a pénzt.

Lehet azt mondani, hogy naív vagyok, de nem hiszem, hogy akinek nincs egy fillérje sem, az el tud tűnni egy 1 éves gyerekkel pár nap alatt.


Mint írtam, a kisfiút sajnálom a legjobban. Ha ő nem lenne, talán nem is lenne ekkora lelkifurdalásom hogy nem tudok segíteni neki.


Rengetegszer átgondoltam a dolgot. Elmondom a páromnak, és megkérem, hogy aludjon rá egyet. És azt is elmondom neki, hogy nem fogok haragudni ha nemet mond.

Ha hajlandó gondolkozni rajta, akkor holnap összeülünk.


Ha a főbérlőnek nem lenne ennyire sürgős ez a pénz (5 vagy 6 havi lakbér) akkor nem volnának ekkora sz.rban.

Ha a főbérlő gondol egyet, és kiteszi őket.. hát, bele sem merek gondolni.


A bunkó válaszolóknak nem mondok semmit, csak annyit hogy nem "más faxával verem a csalánt".

2010. okt. 22. 18:21
 42/53 A kérdező kommentje:
Holnap megírom hogy döntött a párom. Persze ha van itt olyan akit érdekel.
2010. okt. 22. 18:22
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
5-6 havi lakbér?150 ezer?Hol laktok ha szabad tudni?Egyébként meg az eltünés nem azt jelenti hogy elköltöznek hanem nem veszik fel a telefont,nem nyitnak ajtót és esetleg még ők lesznek felháborodva ha visszakéritek.Mi rokonoknak adtunk kölcsön azóta is várjuk a pénzt.Persze ha szólni merünk akkor mi vagyunk a bunkók.De 20ezer forintos cipőre van pénz.Ne haragudj de én egy fél éve ismert emberben nem bíznék annyira hogy 200ezret adjak neki.
2010. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
36%
Tudod, ilyenkor gondolkodom el...Minek vállaltak gyermeket? Aztán egy év múlva megint nem lesz, akkor jön a többi kunyizás. Nem hiszem el...
2010. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
81%

A barátnőd és a férje felelőtlen ember. Már bocs, de a semmire vállalták a gyereket. Ok, nem mindenki születik jómódú családba, de ha albérletben kell elkezdeni az önálló életet, akkor addig tuti nem vállaljon senki gyereket, amíg nem teremti meg a feltételeket. Mégis, mire számítottak, amikor úgy vállaltak gyereket, hogy nem raktak félre pénzt arra az időszakra, amíg a barátnőd nem dolgozik?

Egy olyan ember, aki 5-6 hónapja nem fizeti a kötelezettségeit, pl nem fizeti az albérletet, attól ne várd, hogy majd neked időre fizetni fog, mert eddig sem gondolkozott előre, ezután se fog.


5 évvel ez előtt elkövettem egy nagy hibát. Én is segítettem egy albérletben élő 2gyerekes családnak. Azóta szó szerint köddé váltak. A feleség lelépett a gyerekekkel külföldre, a férfi is elköltözött a régi címről, a telefonszámaik nem élnek. Az iwiw-en csodálhatom a képeiket, de nem tudom, hol laknak, azt se, hová mehetnék, hogy kitapossam belőlük a pénzemet. Ma már ott tartunk, hogy a feleség azt is letagadja, hogy valaha találkozott velem, a férj meg sajnálkozik és annyit írogat, kifizetne, ha tudna, de sajnos nincs neki miből...

Én viszont azóta is nyögöm ezt a pénzhiányt, mert nem evés pénzről volt szó.

2010. okt. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

Mikor gyereket vállaltak, jobban álltak anyagilag. A lakbért nem azért nem fizetik, mert sunyik.. hanem mert nincs miből. A gyereknek enni kell, pelenka kell és ruha. Az elmúlt fél évben sok időt töltöttem a barátnőmmel.

Látom azt, hogy tényleg minimális pénzből élnek/éltek. Nem szórják hülyeségre a pénzt.


Ők is szeretnének ebből kilábalni. Persze ismeretlenül lehet ítélkezni, hogy majd jól átbaxnak minket.

2010. okt. 22. 19:43
 47/53 A kérdező kommentje:

Olyan helyen lakunk, ahol nincs munkalehetőség, és nálunk a legmagasabb a melegvíz.

Havi 25-30 ezer ft a bérleti díj, 5x 30 ezer az pont 150. Tudom hogy sok, de ez van.

2010. okt. 22. 19:45
 48/53 anonim ***** válasza:
Na és megemlítetted hát a párodnak?
2010. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

Megemlítettem, azt mondta senkinek nem ad kölcsönt.

Kicsit szomorú vagyok, de benne volt a pakliban hogy nemet mond. :(

2010. okt. 23. 10:04
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném, ha senki nem bántódna meg a válaszomon, de higgyétek az élet tanította ezt.


Olyan embernek ne adjál soha kölcsön, akit sajnálnál megveretni, ha nem fizetné vissza.


Olvasd el mégegyszer.

2010. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!