Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem meg a páromat,...

Hogyan kérjem meg a páromat, hogy segítsen a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Szóval, szeretném megbeszélni a párommal, hogy egy barátnőmnek és a párjának adjon kölcsön egy összeget. Ez a pénz a páromnak csak pár fillér, a barátnőméket meg kihúzná a sz.rból.

Csak nem tudom, hogyan mondjam el neki. Persze ügyvéd előtt történne a kölcsönadás, már ha a párom belemenne.

Szerintetek hogy mondjam el neki?


2010. okt. 22. 11:51
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
A párom ismeri a barátnőmet, de a férjét csak 1-2x látta.
2010. okt. 22. 11:52
 2/53 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez nagyon rossz ötlet, tönkre mehet még a Ti kapcsolatotok is tőle, ha esetleg valamiért nem tudnak majd fizetni, de az is kellemetlen, ha ilyesmit kérsz, elvársz a barátodtól és a barátod egyáltalán nem szeretne kölcsön adni nekik.

Nekem pl 2 olyan ember is tartozik, akiket évek óta ismertem, mindkét esetben írtunk papírt, mégis bujkálnak előlem azóta, mert nem akaródzik nekik fizetni.:(

2010. okt. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Tudom, benne van a pakliban, hogy rámegy a kapcsolatunk.:( De hagyjam cserben a barátnőmet? :(
2010. okt. 22. 12:04
 4/53 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerintem ezt csak egyféleképp lehet, elmondod neki és kész. Aztán vagy ad, vagy nem. Érvelhetsz hogy Nekik nagy segítség lenne, de az igaz, hogy van aki nem szeret kölcsönadni, még ha van akkor sem. Én si szoktam adni a barátnőmnek, bár nem nagy összegeket, de ha neki szügsége van rá, akkor miért ne adjak. Mindíg arra gondolok, addíg jó míg van annyim, hogy ha párezret is, de tudok kölcsönadni, és nem nekem kell kérnem. Mert akkor már gáz van!
2010. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Másoknak is adott már kölcsön (persze ügyvéd meg papír nélkül).
2010. okt. 22. 12:06
 6/53 anonim ***** válasza:
94%
Én csak a saját pénzemből adnék.
2010. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Ha lenne annyi pénzem, adnék. De sajnos nincs:(
2010. okt. 22. 12:09
 8/53 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem vázold fel neki, hogy milyen rossz helyzetben vannak, úgy sajnálod őket és nem tudod, hogyan is segíthetnél nekik. Ha magától eszébe jut akkor meg van oldva. De semmiképp se erőszakold rá. Egyébként mit takar az, hogy párod? Élettárs vagy még csak kapcsolat? Nem hinném, (ha magától adja kölcsön)hogy rámenne a kapcsolatotok. Kivéve, ha anyagias, és minden fillért számon tart. De akkor nem is fog kölcsönt adni az tuti.
2010. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Élettársam.
2010. okt. 22. 12:12
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Simán elmondod és kész! Majd ő válaszol, hogy ad vagy sem..Nem értem, hogy mi olyan nehéz.
2010. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!