Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem meg a páromat,...

Hogyan kérjem meg a páromat, hogy segítsen a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Szóval, szeretném megbeszélni a párommal, hogy egy barátnőmnek és a párjának adjon kölcsön egy összeget. Ez a pénz a páromnak csak pár fillér, a barátnőméket meg kihúzná a sz.rból.

Csak nem tudom, hogyan mondjam el neki. Persze ügyvéd előtt történne a kölcsönadás, már ha a párom belemenne.

Szerintetek hogy mondjam el neki?


2010. okt. 22. 11:51
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésre válaszolva: állj elé és mondd el, hogy mi van. Ezt nem lehet virágnyelven elmondani.


Viszont én a helyedben hanyagolnám a dolgot, nem a saját pénzedről van szó és attól még, hogy a párodnak ez semmi, ugyanúgy pénz és megdolgozott érte. Fél év ismerettség után elég merész dolog ennyit kölcsönadni (akkor is ha nem milliókról van szó). Az pedig szintén érdekes, hogy a barátnőd nem tud pontos összeget mondani.

Az előző válaszoló jól írta, nem egyszer testvérek, családtagok sem adják meg a tartozásukat, nemhogy ilyen friss ismerősök. Persze nektek kell eldönteni, de szerintem nagy felelőtlenség lenne.

2010. okt. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
88%

Hát, ha engem kérdezel ne ártsd bele magad. Éppen ma voltunk ügyvédnél, mert a férjem kölcsönadott a barátjának, aki nem akarja visszaadni. Időközben férjemnek megszünt a jól fizető állása, én itthon vagyok a babánkal, feléltük a tartalékot, és mi is kezdünk bajban lenni.

Mi se gondoltuk mikor odaadtuk, hogy mi is leszünk egyszer nehezebb agyagi helyzetben és, hogy nem fogjuk visszakapni a pénzt, csak bírósági úton.(Legalábbis remélem visszakapjuk.

Szóval ha engem kérdezel pénzügyekben nincs barátság.

2010. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
92%
Én nem csinálnék ilyet!!Ha olyan nagyon szükségük van a pénzre felvennének hitelt!!De gondolom nincs miből fizetni....akkor a párodnak hogyan adják meg a pénzt??És fél év után ilyen nagylelkű ajánlat úgy hogy nem is te adsz nekik kölcsön és a párod sem tudja hogy milyen embernek ad kölcsön....hát én nem tenném!És mekkora lehet az a "szar" amiből 150-200ezerből már ki tudnak mászni??Mire kell nekik a pénz?
2010. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
78%
hát az már nagyon rossz, ha nem tudsz ilyenről beszélgetni a pároddal..
2010. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
Nemkell túlbonyolítani vázolod a helyzetet és ugyis elfogja dönteni,hogy ad vagy nem....de!!!Szerintem nagyon rossz ötlet!Barántőnet 3éve ismertem amikor kölcsön kért tőllem nem nagy összeget 5ezer ft-ot.Ennek,már 5éve és volt idő amikor nagyon jól jött volna az a kis pénz,de hát se pénz se barátnő!A férjem nagyon jószivű(sajnos)most gazdagabbak lennénk pár millióval amit a barátainak kölcsön adott és ba....ak visszadni!Az ügyvédi papír pedig semmit nem ér,mert ha nemtudják miből visszadni akkor lobogtathatod a papírt még neked lenne kellemetlen hidd el tapasztalatból beszélek!Azért majd írd le,hogy sikerült.
2010. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
81%
Én sem kérném meg. Ha a barátnődék rossz anyagi helyzetben vannak, és senki nincs aki tudna nekik segíteni, ráadásul van egy kicsi gyerekük is, nem fog varázsütésre jobbra fordulni az anyagi helyzetük, és ha nem tudják megadni a pénzt, csak vered a fejed a falba, és lesütöd a szemed a párod szemrehányó tekintete elől.
2010. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
83%

Én 5 év után se kérnék a barátnőmtől,nem rögtön fél év után.

Visszaadásra nem sok esélyt látok,mert én 2 kis gyereket nevelek,tudom,hogy mennyibe vannak,nem sok felesleges pénzünk marad.Hol pelenka kell több,hol beugrik 1-2 betegség 4-5 ezer forintos gyógyszerek,stb.

Nem kell a jó tündért játszanod,ne adj,mert tényleg sz@rul jöhetsz ki belőle.

És a barátnőd szülei,és férje szülei??Kérjenek onnan...

2010. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
87%
Így lett vége a barátságunknak. Egyszer adtam és utána nem tudtak leállni a kéregetésről. Soha többet nem ártom bele magam mások anyagi gondjaiba.
2010. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
81%

Én sem tennék már ilyet..

Közös albérletben laktunk egyik barátnőmmel és olyan helyzet elé állítottak a párjával, hogy segítsem ki őket.. Persze szarul éreztem volna magam, ha nem segítek. Párszor megtettem, de soha (!!!) nem kaptam vissza a pénzem. Mindig anyagi gondokkal küzdenek.. Párjának vki tartozott kisebb összeggel és ki voltak akadva, mikor nem kapták vissza ... Persze az én irányomban való tartozásról meg nagy kuss van.. Szerintem, ha mondjuk én olyan helyzetbe kerülnék, h pénzre van szükségem : először anyuékhoz, bankhoz fordulnék, ha nem sikerül, akkor ESETLEG! baráttól.. De akkor az adandó első alkalommal visszaadnám! Nem várnám meg, hogy "kunyerálják" vissza a pénzüket.. Mert az is nagyon gáz, ha a saját pénzedért kell térden mászva könyörögni, mikor neked lenne rá Q nagy szükséged.. Én pórul jártam, rendesen. Párszor már ki tudott volna húzni a kakiból az a kölcsönadott összeg, amit a mai napig nem kaptam vissza - valószínű nem is fogom soha..

2010. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
87%
Engem azóta zaklatással vádolnak, mert a sajátomat követelem vissza. Nem adnék mégegyszer senkinek az biztos.
2010. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!