Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem meg a páromat,...

Hogyan kérjem meg a páromat, hogy segítsen a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Szóval, szeretném megbeszélni a párommal, hogy egy barátnőmnek és a párjának adjon kölcsön egy összeget. Ez a pénz a páromnak csak pár fillér, a barátnőméket meg kihúzná a sz.rból.

Csak nem tudom, hogyan mondjam el neki. Persze ügyvéd előtt történne a kölcsönadás, már ha a párom belemenne.

Szerintetek hogy mondjam el neki?


2010. okt. 22. 11:51
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
93%
Akkor ezt mondd meg. Hogy fél év alatt mennyire közel került hozzád.
2010. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
85%
szerintem ha ennyire félsz már a téma megemlítésétől is, akkor nem biztos, hogy jó ötlet felhozni ezt a dolgot. ha ismeri a barátnődet, akkor az lenne a korrekt a barátnőd részéről, ha kérne a párodtól egy időpontot és ő menne oda hozzá beszélni a kölcsönadásról. te ne közvetíts, mert pórul járhatsz, pláne, ha a barátnődék nem tudnak fizetni - és ez könnyen előfordulhat, mert ált. az ilyen kölcsönök gyorsan kihúzzák az embert a sz.rból, de utána ugyanúgy meg kell élniük valahogy, a hitelt visszafizetni meg nehéz. szóval ne legyél közvetítő! add meg a párod számát a barátnődnek, ezt esetleg meg is kérdezheted a párodtól, hogy megadhatod-e nekik, mert anyagi kérdésekkel akarnak hozzá menni és kész. többet nem tudsz, nem tudsz semmiről, nem a te felelősséged.
2010. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Tudom. Csak szeretnék segíteni. :(
2010. okt. 22. 12:39
 24/53 anonim ***** válasza:
90%

1. baromi rossz ötlet

2. barátnődék csináltassanak hitelkártyát, ekkora kerete még annak is van, és meg lenne oldva az egész, ha nem szórják hülyeségekre a pénzt

3. fél év után még ne bízz meg senkiben ennyire

4. azt, h a gyerek nőtt a szívedhez, inkább meg se említsd, ha nálatok még nem pálya a gyerek, mert előre szólok, hogy pánikot kap aztán hatalmas ívben repülsz.

5. gondolom ha tényleg akkora országos barátok vagytok, akkor már a pároddal is kell legyen olyan viszonyban, hogy ne rajtad keresztül üzengessen meg manipulálgasson, ugyanis csak kihasznál. Pontos összeget sem tudsz, azért milyen már? Ha meg nem barátnőd kérte, csak magánakció, akkor felejtsd el.

Summa summárom mondd meg a barátnődnek, hogy beszélje meg ő a barátoddal és téged hagyjanak ki az egészből.

2010. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

Mindent megoldást végigvettünk, és ez az egy "használható" jutott eszembe, hogy megkérdezem a páromat.

Ha lenne más megoldás (pl. hitel a banktól), akkor nem agyalnék ezen.

2010. okt. 22. 12:45
 26/53 A kérdező kommentje:
Nem üzenget, csak én rákérdezek. Ha hajlandó gondolkodni rajta, akkor természetesen összeülünk és megbeszéljük.
2010. okt. 22. 12:46
 27/53 anonim ***** válasza:
92%

Es mibol fizetnek vissza ha a bank nem jatszik mert hitelkeptelenek?

Arra nem gondolsz hogy magatok elol vonod el?

Miert lenne ez a reszedrol cserbenhagyas, magad irtad hogy neked nem all mododban. Mas szerszamaval meg ugyebar...

2010. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
83%
Előszőr is erről egy régi mondás jut az eszembe: "Más faxával, könnyű a csalánt verni" .... Mert hogy barátodnak biztos semmi az 1,5-2*10^5 a forint. Egy biztos, hogy ha nálam állnál ilyennel elő, akkor a barátnő egy ftse kapna és jó esélyel te is repülnél mint a gyözelmi zászló. Ha nagyon kell akkor a barátnő álljon a barátod ellé és mondja el hogy mit akkar. Ők majd megállapodnak valamiben, aztán vagy kap vagy nem. Am. írtad hogy máskor is adot kölcsön de kb. a negyedét... azért rohadtul nem mind1 hogy 5*10^4 forintott adsz e kölcsön vagy 2*10^5 ftot ....
2010. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
95%

Rengetegszer leírtam már itt, és valószínűleg még jó párszor le fogom: NE tegyen senki ilyet, hogy ismerős ismerősének az anyagi problémáit magára vállalja. Az érthető, hogy segíteni akarsz a barátnődnek, de az ilyen ügyletek nagyon ritken sülnek el jól. És azzal nem hagyod cserben, hogy nem adsz (adatsz) neki a más pénzéből.


Sok éve dolgozom a végrehajtás területén, és több ezerszer hallottam már efféle sztorit. Meg olyat is, hogy "soha nem gondoltam volna, hogy a saját házastársam/ gyerekem/testvérem stb. nem fizeti ki a tartozását". A leírtak alapján, pár hónapos (fél éves) ismeretség után, más pénzét kölcsönadva, számítva a barátod ódzkodására (noha máskor gond nélkül ad kölcsön pénzt, mint írtad) ez a szitu már most is neccesnek tűnik egy kicsit.


Kérlek, előre gondolkodj, és ne utólag - munkahelyem "ügyfeleként" - sírdogálj, hogy sosem gondoltad volna...

2010. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
93%

Óva intelek a dologtól. Elég jó emberismerő vagyok és sajnos némi tapasztalatom is van kölcsönadásokkal kapcsolatban. Nagyon ritka manapság, hogy valaki megadjon egy ekkora kölcsönt. Akkor sem adják meg, ha

1.meg tudnának adni

2.van papírod róla.

Sajnos nekem már évek óta tartó barátságom is megszűnt emiatt, amíg nem adtam kölcsön, a legjobb barátnők voltunk. Utána sajnos nem számítottak neki az évek és még én voltam a szemétláda, hogy szóba mertem hozni, hogy majd esetleg megadhatná...Ocsmányságokat mondott a telefonba és közölte, hogy többé nem menjek a közelébe. Végülis ha nem hozom szóba, hogy majd jól jönne a pénz, még ma is "barátok" lennénk, de jobb, hogy így esett.

A testvérem (aki amúgy rendes ember) a saját apánkkal nem tartja a kapcsolatot, nehogy meg kelljen adnia a kölcsönt.

Hidd el, sok emberből a legrosszabbat hozza elő a kölcsönadott pénz.

Arról nem is beszélve, milyen hülye helyzetbe kerülsz (két tűz közé) ha a barátnőd majd úgy gondolja, úgyis tök jól el van eresztve a pasid, neki ez csepp a tengerben....vagyis egyszerűen nem adja meg. Simán rámehet a kapcsolatod a pároddal, a te jóhiszeműségedre.

Gondold meg, tanulj inkább más kárán, amíg nem késő!

Sok sikert, bárhogy is döntesz!

2010. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!