Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevállalnál egy babát ebben a...

Bevállalnál egy babát ebben a helyzetben? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Párom 36, én 29 vagyok, mindketten elváltunk, neki 15 éves nagyfia az édesanyjával él, az én 3 éves kislányom velünk. Kevesebb mint 2 hét múlva lesz az esküvőnk. Nagyon szeretnénk közös babát, de annyit vívódunk a piszkos anyagiak miatt. Íme a bevételünk és a kiadásaink, ti mit tennétek ilyen helyzetben?

BEVÉTEL:

-párom fizuja: 80-100E (biztos állása van szerencsére)

-én munkanélküli vagyok most, mert lejárt a gyes-em aug.-ban, és még nem találtam melót, de rajta vagyok az ügyön: 47E

-csp: 13700

-gyerektartás: 15E

Tehát ezekből van átlag 170E ft bevételünk havonta.

KIADÁS:

-autóhitel: 30E

-A-hitel: most 270E a keret, ebből jelenleg 170nel vagyunk mínuszban (előre megvettük télre a fát, ezért ennyi most)

-rezsi (Anyukámékkal lakunk egy kétszintes családi házban, így a rezsit megosztjuk)

Tehát a havi rendszeres kiadásunk 60 E körül van, nem számoltam ki még pontosan.


2010. okt. 20. 14:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

14. 43-as ha figyelmesen olvastad el a kérdést, akkor láthattad, hogy a 15 e ft gyerektartás a bevételi oldalt növeli, azaz a kérdező kapja a saját 3 éves kislánya után.

Egyébként én is várnék egy-két évet, amíg összeszokik az új család. Ha minden jól működik, akkor jöhet a kisbaba.

2010. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

14:43 Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem a 3. gyereken volt a hangsúly hanem azon, hogy 40 évesen nem vállalnák gyereket. :) Az se mindegy, hogy mi az a szint aminél gyereket akar. Például, ha 200.000 lesz a fizetése, ha lesz saját lakása, autója stb.? Ha soha nem éri el azt a szintet amit elvár magától?

Mindenképpen magadnak kell eldönteni, de véleményem szerint egy gyerek ne pénzkérdés legyen.

2010. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Természetesen nem szeretnék 'olcsó és tápláló' ételeken élni, és a legjobbat akarom biztosítani a születendő és a meglévő gyerekeknek is. Ezért írtam, h várunk még, ahogy eddig tettük. Ami miatt kérdeztem, az az, h régi félelmem h valami gond lesz és később esetleg nem lehet babám, Anyukámnak a születésem után folyamatosan cisztái és miómái voltak a petefészkein, később a méhében, emiatt nem lehetett másik gyerekük. Lehet h hülyeség h ilyeneken rágódom, rendszeresen járok nőgyógyászhoz, mert a szülés óta tök rendszertelen a ciklusom, többször volt cisztám nekem is, ezért félek.

De úgy vagyok vele, ha ez a helyzet áll fenn, akkor boldog leszek így is, végülis van egy gyönyörű kislányom, és kicsit egy nagyfiam is, így is teljes az életem. A közös baba csak hab lenne a tortán...

2010. okt. 20. 15:01
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ 14:47- nek írtam nem magamnak :D
2010. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Idősebb korban még több probléma és komplikáció lesz.
2010. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A gyerektartásról: párom fizuját úgy írtam, h már levontam belőle amit ő fizet a fia után, a 15E-t pedig mi kapjuk a kislányom miatt.

Érdekesek a válaszok, a többség még mindig a várakozás mellett döntene, erre hajlok én is. Azért aki azt írta, hogy dupla bevételük van a miénkhez képest és 2 millió félretéve, hát ez az állapot Mo.-on igen ritka sajnos. Ha csak ilyen feltételekkel vállalnának gyereket, kihalna az ország... :-(

2010. okt. 20. 15:09
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én bevállalnám a babát.Lehet,hogy nem tudsz mindent megadni majd neki,de a legfontosabb mindig meglesz.Ti.
2010. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%
Várjatok még! A férjed jó eséllyel tíz év múlva is nemzőképes lesz, te pedig még csak harminc sem vagy, a szénátok viszont nem áll valami fényesen. Gondolj arra, hogy mekkora költség egy gyerek, és ha valamelyikőtöknek (párodnak, neked, a meglévő gyereknek) valami költséges betegsége lesz, hacsak nincsen nagy megtakarításotok ezen kívül, nyomorogni fogtok. Tehát szerintem keress munkát, dolgozz pár évet, aztán jöhet a kicsi.
2010. okt. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

Ha csak ilyen feltételekkel vállalnának gyereket, kihalna az ország... :-(


Kedves kérdező!


Ebben nagyon igazad van :)

2010. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, jó c@r napom volt, de annyira jól esett h egyetértettél velem, h talán Xanax nélkül is el tudok aludni! Jó éjt Mindenkinek! :p
2010. okt. 20. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!