Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevállalnál egy babát ebben a...

Bevállalnál egy babát ebben a helyzetben? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Párom 36, én 29 vagyok, mindketten elváltunk, neki 15 éves nagyfia az édesanyjával él, az én 3 éves kislányom velünk. Kevesebb mint 2 hét múlva lesz az esküvőnk. Nagyon szeretnénk közös babát, de annyit vívódunk a piszkos anyagiak miatt. Íme a bevételünk és a kiadásaink, ti mit tennétek ilyen helyzetben?

BEVÉTEL:

-párom fizuja: 80-100E (biztos állása van szerencsére)

-én munkanélküli vagyok most, mert lejárt a gyes-em aug.-ban, és még nem találtam melót, de rajta vagyok az ügyön: 47E

-csp: 13700

-gyerektartás: 15E

Tehát ezekből van átlag 170E ft bevételünk havonta.

KIADÁS:

-autóhitel: 30E

-A-hitel: most 270E a keret, ebből jelenleg 170nel vagyunk mínuszban (előre megvettük télre a fát, ezért ennyi most)

-rezsi (Anyukámékkal lakunk egy kétszintes családi házban, így a rezsit megosztjuk)

Tehát a havi rendszeres kiadásunk 60 E körül van, nem számoltam ki még pontosan.


2010. okt. 20. 14:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Én még nem vállalnám be. (Nem tüntetted fel kiadásként a leendő férjed által fizetett gyerektartást, nem tudom, azzal számoltál-e) Szóval, ha jók a megérzéseim, Te vagy az a válaszol, aki netees társkeresőn ismerte meg a párját kb. egy éve. Szerintem elég rövid még a kapcsolatotok, ráadásul munkád sincs. Rendezzétek az anyagi helyzeteteket, találj munkát (vagy legalábbis próbálj találni) aztán egy-két év múlva vegyétek elő újra a témát.
2010. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Tuti hogy vegyes válaszokat fogsz kapni.

Felnőttek vagytok, ebben a kérdésben nem szabad másra hallgatni

2010. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
A szívetekre hallgassatok, ne mások okoskodásaira. (amúgy még én is várnék egykét évet).
2010. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Lemaradt, hogy a helyedben ha nem a szívemre hanem az eszemre hallgatnék akkor nem vállalnék babát
2010. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Én MÉG nem.

Keresnék előtte munkát. És úgy kb. 2-3 év múlva. Akkor sem lesztek "öregek" hozzá. De ezt nektek kell tudnotok.

2010. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Ahogy írtam, nagyon sokat agyalunk az ügyön. Igazat adok nektek, ha a szívemre hallgatnék, lenne most baby, de az eszem szerint várni kell, ahogy ti is írtátok.

A válaszotok segített dönteni, elvégre valóban 1-2 év múlva sem leszünk még 'öregek' hozzá.

2010. okt. 20. 14:36
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Elsőnek: Számolta a gyerektartást / 15.000 Ft /

Ha gyereket akartok akkor hová kell még várni? Egyikőtök sem lesz fiatalabb. Addig vártok amíg jobbra nem fordul a sorsotok? Ha csak 5-10-15 év múlva lesz jobb akkor a leendő párod 40-50 éves lesz. Nem valószínű, hogy ennyi idős korban a pelenkázás és a gyereksírás el fogja bűvölni, plusz azt a gyereket fel is kell nevelni.

Feleségemmel amikor összekerültünk (13 éve) szinte egy fillérünk sem volt, és anyósomnál laktunk. Ekkor született meg az első gyerek. 3 év múlva amikor lejárt a gyes megszületett a második is. 6 éven keresztül csak az én fizetésemből éltünk. Gyes alatt elvégezte a főiskolát és elég jó munkahelyet kapott.

Most 40 éves vagyok de nem vállalnák be harmadik gyereket, mert már nem lenne türelmem hozzá. Saját példámból mondom, hogy nem kell addig várni amíg egy általad elvárt szintet elérsz és azután szülsz. Ha azt a szintet soha sem éred el akkor nem lesz gyerek. Örökké bánni fogod. Gyerek mellett is lehet dolgozni és gyerekkel együtt is lehet haladni az életben. Ez csak az én véleményem

2010. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Mi most tervezünk babát. Én ennyi bevétel mellett nem vállalnám be. Nekünk a duplája körül jön be havonta biztosan, az én keresetem nélkül, de egy évvel ezelőtt elkezdtünk félre tenni, egy külön bakszámlán van most majdnem két millió forintunk, és csak így mertük bevállalni. Hogy miért? És ez egy jó tanács neked\nektek is. A mai világban a munka kiszámíthatatlan. Neked nincs munkahelyed, ami miért lenne baj? elvégre pici újszülött mellett nem is fogsz dolhozni. De a férjed relatívan keveset keres. Van hiteletek, egy lányod és neki egy másik gyermeke. A kisbabával együtt két gyermeket 100%-osan el kell tartanotok. Gyors növés-ruházat, a babának sokáig kell pelenka és különböző baba holmik. Étel nektek és a gyerekeknek. A párodnak a másik gyermekéről is gondoskodnia kell valamilyen szinten. Ráadásul a minuszról nem is beszélve amit leírtál. Ennyi kiadásra szerintem ennyi pénz nem lenne elég. Meglehet élni, mert persze, mit nem lehet kiügyeskedni, de biztos hogy minden hónapot úgy szeretnél véghez vinni, hogy azon kelljen rágódnotok, hogy mennyi marad, és hogy mit főzzek ami olcsó és laktató? Más lenne a helyzet, ha a baba becsúszott volna. De úgy látom felelősség teljes emberek vagytok, hogy tervezitek, így várjatok még vele szerintem. Én ilyen helyzetben nem a szívemre, hanem az eszemre hallgatnék. Hisz a szívem már nekem is babát diktált volna sokkal hamarabb is...

De az biztos, hogy ez a Ti döntésetek. Ha már a párod nem keres olyan jól, akkor menj, dolgozz Te is, egy-két évet, tegyetek félre haviszinten pár tízezer ft-ot, két fizetésből már könnyebben megy, és ha a baba mellett döntötök nem kell majd aggódni, mert a félretett pénzből kitudjátok egészíteni a havi bejövő pénzt, ha nem lenne elég. :)

Sok sikert!

2010. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
ha a szívedre hallgatsz akkor főleg nem vállalsz be gyereket, hisz a gyerek szívná meg ha nem tudnátok eltartani rendesen.
2010. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
14.43. Oké, hogy Te 40 évesen nem vállalnál be egy harmadik gyereket, de a kérdezőnek nem ez lesz a 3. gyereke.. Mondhatni az első lesz, hisz a nagyfia az anyjával él, a kislány ugyan velük, de ő nem közös... Nem kell általánosítani. Még 4-5 év múlva is időben lesznek, nem késnek le semmiről. :)
2010. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!