Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem miért eröltetik h...

Nem értem miért eröltetik h táncoljak szalagtüzön. Hogyan mondjam h nem, h végre felfogják?

Figyelt kérdés
Velem együtt 13 lány van az osztályban,és ugyanennyi fiu. A csajok és az ofő kitalálták h táncoljuk a szalagavatón. A fiúk többsége nem lelkesedik az ötletért,meg én sem. Én örülök ha anyukám a kosztümömet ki tudja majd fizetni,nem h a próbákat,táncos cipőt meg ruhát! mennyasszonyi ruhát kölcsönöznénk és abba táncolnánk. Mondtam az ofőnek is meg a lányoknak is h én egyrészt nem is akarok táncolni,másrészt nincs rá keret. De nem értik meg. Anyunak még nem is mondtam h mit terveznek,mert már igy is ki van idegileg h ez az utolsó év milyen sokba kerül.
2010. okt. 19. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
kérdezd meg, ki fizeti a költségeid? vagy a kajátok, ha erre megy a család bevétele.....én anno 15 éve közöltem, hogy én nem táncolok és kész mert nem fogom cselsztonnal röhögtetni magam és kosztümöt sem csináltattam, mert 15 éve 8500 egy használhatatlan göncért elég sok volt...
2010. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

az ofőm már olyanokat mondott h mondjam anyukámnak h providentet vehetne fel. meg h én ezzel elrontom az egész osztály közös élményét :S A fiuk közül is jó ha van 5 aki azt mondja h szívesen táncol.

Anyámnak nem is mertem még mondaih providentet ajánlgat az ofő :S arra gondoltam beszélek igazgatóval,vagy el se megyek a szalagavatóra se :S nem tudom. De szeretném anyukámat megkímélni ettől a stressztől

2010. okt. 19. 20:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy nem és kész! Nektek erre nincs pénzetek és nem fogtok azért egy rohadt hitelt nyögni, mert nekik az tetszik! Anyudnak ne is említsd meg! Az osztályodnak meg mondd meg, hogy ha valaki kifizeti a te költségeidet is, szívesen mész, de te nem tudod kifizetni. Ha emiatt te leszel a köcsög, akkor az osztálytársaid jó nagy patkányok lehetnek... Főleg az ofőd... Szánalom!
2010. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem táncolok." Ez így pont elég.


Kész, nem kell magyarázni. A közösségi szellem (meg a túlmisztifikált, csupa nagybetűs OSZTÁLYKÖZÖSSÉG) nem arról szól, hogy az is benne van, aki az egészet nem akarja.


A közösségi szellem pont arról szól, hogy a közösség elfogadja/tolerálja/támogatja a tagjait.


Ha minden fiú táncolna, kicsit más lenne a helyzet, hiszen valakinek nem lenne párja, de így nincsenek rászorulva az utolsó emberre. Ha meg igen, majd a tánctanárnő beáll a tánckarba, ha annyira kell neki a pénz a tanításért. (amúgy mi saját koreográfiát csináltunk anno, ez legalább nem került pénzbe).


Az osztályfőnöködnek meg annyit, hogy vegyen fel ő Provident hitelt, ha ennyi esze van, talán még el is hiszi, hogy mégéri. Miért nem rögtön a kamatosemberhez küld?!

2010. okt. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

a fiuk közül 5-6 vanaki szívesen táncolna,a többiek,meg olyan memelék és mivel azt mondják kell,nagy duzzogva beálnak a sorba. ha én nem táncolok,akkor egy srácnak nem lesz csak párja. Aki mellesleg örülne ha nem lenne kötelező ez a táncolás,de az ofő mg a csajok szerint leégetjük az osztályt azzal ha mi nem táncolunk. Már rendesen gyomoridegem van ez miatt. ott tartok h el se megyek szalagtüzőre vagy nem tudom mit csináljak. Gondoltam rá h beszélek igazgatóval,de általába sose a diáknak van igaza. lehet el se hinné h ofő azt mondta h anyám vegyen fel hitelt :S

De ha anyám ezt meg tudja akkor nagy botrány lesz az biztos...

2010. okt. 19. 20:54
 6/16 anonim ***** válasza:

a provident nem olyan szar, mint hiszed 3....nem rosszabb a kamat egy áruhitelnél



amúgy ettől független az ofő kapja be és vegyen fel ...kérdező, én fognám magam és mindezt elmondanám az igazgatónak, az ofő providentes ajánlatát is

2010. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Vegyél fel providentet? Jézusom milyen ofőd van neked...Amúgy ha visszaforgathatnám az időt (3 éve volt szalagavatóm), én sem táncolnék. Rengeteg pénzt kiadtunk a nagy semmire, ráadásul 2 órát utaztam egy irányba a táncpróbák miatt (pont Pest másik végén tartották). Nem egyszer nem tudtam normálisan felkészülni a másnapi dolgozatokra.

A szalagavatók lezajlanak kb. 1 óra alatt, ezek után nem látom sok értelmét túl sok energiát és pénzt belefektetni.

Ne is szólj anyukádnak, az osztályfőnöknek pedig mondd meg, hogy nem táncolsz és kész. Nem kényszeríthetik rád. Majd az egyik fiú a barátnőjével táncol.

2010. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy körbe lehet járkálni a suliban, hogy van akinek nincs párja, és hogy egy lány nem táncolna e vele. Nálunk is ezt csinálták a végzősök! SŐT! Szinte mindenhol ezt csinálják!
2010. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Anno velem is ez volt, minden osztályfőnöki óra témája az volt, hogy a 30 éves p.csa ofőm osztott engem, hogy rombolom az osztályközösséget. Amúgy rengeteg pénzt akartak leakasztani rólam, tanároknak ajándék, meg ofőnek szülinapjára, névnapjára, karácsonyra, év végén swarovski nyaklánc, meg amit akarsz. Persze az ofőnek minden olcsó volt, ugyanis gazdag családban nőtt fel, aztán meg hozzáment egy dúsgazdag építészmérnökhöz és járták a világot ha kell ha nem.

Egyszerűen megmondtam hogy felejtsen el, nem táncolok és kész és többezer forintot se fizetek ki hogy minden tanár bonbont, virágot, meg kutyaf.szát kapjon még mikuláskor is. Osztálykirándulásra se mentem, b.sszák meg magukat, jobb dolgom is volt. Bezzeg osztálytársnőim szallagavatóra sminkes béreltek, akkora felhajtás volt mint az állat, rikácsolás, sírás, rinyálás, öröm volt nézni, végigültem a nézőtéren másik két lánnyal akik nem mentek bele ebbe a bohóckodásba, fogtunk egy sört, iszogattunk és röhögtünk rajtuk:D

2010. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tudod, azt akartam modnani hogy ne izélj már, a közös táncolás tök jó dolog blabla, meg hát nálunk mindig minden osztály táncol, és mindig kell egy csomó alsóbb évfolyamos fiú mert mindig több a lány...

de ha jobban visszagondolok arra a zamatos hajtépésre például, ami azon ment, hogy most akkor mit táncoljunk, mert persze a lányok egyik fele nagyon akart királylányosat játszani, a másik fele meg nagyon nem... és persze páran a világ minden kincséért nem akartak olyan szoknyát amiből kilátszik a lábuk...

de ezek még oké olyan dolgok hogy jó mindent a közösségért lehet hogy kicsit viccesnek találom a ruhánkat dehát a "mienk" satöbbi

nade ha valakinek ez ennyire anyagi problémát jelent azért az egész más kategória

meg mondjuk nem tudom nálunk arra gyűlt egész gimi alatt az osztálypénz meg mindenféle pályázott bigyó hogy ne egyszerre kelljen majd tizenkettedikben a különféle hepajokat (szalagavató, bankett stb) kifizetni


azért ahogy elnézem ez nálatok kicsit máshogy műx

h ha ez tényleg ekkora anyagi probléma és tényleg se az osztálytársaid nem segítenek (osztálypénz) se más erre való forrás nincs az iskolában akkor nehogymááár basszus, csak azért mert minden más lány királylányosat akar játszani az osztályban...? méghogy _hitel_?????????????? mindjárt magam alá...


nincs rá keret, te erre nem akarsz pénzt költeni és kész.

nem egy közös fagyi áráról van szó hogy lesmucigozhatnának.

2010. okt. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!