Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a szülei?

Szimpla kérdése:

Miért erőltetik a szülei?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a barátom szülei azt szeretnék, hogy bármi áron katolikus pap legyen a fiukból. Először a barátom is akarta, elment egyetemre egy saját magának alkotott képpel a papi életről, viszont mikor látta, hogy nem egészen úgy van, ahogy ő elgondolta, akkor hazajött, otthagyta az egyetemet(én akkor ismertem meg). Azóta mindennapi veszekedés van náluk emiatt, és engem a szülei ezért is nem szeretnek, mert gondolom azt hiszik, hogy sokban befolyásolom az egyetlen fiukat. Azt mondták neki, hogy ha nem megy vissza ősztől egyetemre, kirakják a házból és hasonlók. A barátom dolgozik, fenntudja magát tartani, ezzel nincs is gond, meg mi is segítünk neki mindenben, de akkor sem értem, hogy a szülei miért erőltetik rá a teológiát. Vajon nekik nem az fontos, hogy mitől lehetne Ő boldog?
2010. jún. 1. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos vannak ilyen emberek...rájuk kell hagyni, hadd mondjanak...én javasolnám az ilyen embernek, hogy végezzen maga teológiát, vagy vonuljon apácának...


Sosem értettem...ha valaki nem hivatásból csinálja amúgy is megette a fene az egészet, minek erőltetni?


Előbb utóbb megbékülnek, ne foglalkozzatok vele...(igaz könnyű mondani, de akkor is...)

2010. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez eléggé gáz.

Micsoda bigott banda! A barátodnak sürgősen el kellene mennie tőlük, még mielőtt lelkiismeretfurdalásból szót fogadna nekik!

Szeretem az ilyen "keresztényi alázatot"... Hipokrita, képmutató népség, már megbocsáss!

2010. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
meglesz az unokájuk, akkor majd happyk lesznek;)
2010. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti a barátom se nagyon bírja, minél hamarabb elakar költözni, amit őszintén meg is értek...Én is kikészültem miattuk, próbálunk mindent úgy csinálni, hogy jó legyen, de az anyujának semmi se jó...
2010. jún. 1. 11:03
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Menjen el az apja papnak, az anya meg apácának. Meg van oldva, a fiukat meg hagyják élni, miért kell ráerőltetni az akaratukat? Tényleg nagyon bigottak, én a helyében két lábbal menekülnék tőlük, gondolom megbeszélni úgysem lehet velük. Valami bűnük lehet ezért akarják a fiukat feláldozni vagy mi a fene? Sajnálom nem vagyok vallásos, de ha valaki az tiszteletben tartom. De az ilyen emberek már nem normálisak.
2010. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne fecséreld az energiádat arra,hogy a szüleit próbálod értelmezni

legyetek boldogok

amit leírtál,abból nekem úgy tűnik a fiú így boldog, te is, a helyzet nem kilátástalan

sok boldogságot Nektek :)

2010. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem érdemlik meg, hogy Te készülj ki miattuk!

Valaki itt azt írta, hogy valami nagy bűn miatt akarják a fiukat feláldozni, és így szeretnének bűnbocsánatot nyerni... Jó gondolat, lehet, hogy ez a dolog nyitja, és a saját "lelki üdvosségükért" harcolnak!

Micsoda önző dolog, kényszeríteni valakit olyan dologra, amire nem érez elhivatottságot! Azzal már ugye nem törődnek, hogy milyen pap válna valakiből, aki kényszerből lett azzá?

Beszélj a barátoddal, most még tudna szakot cserélni, ha kedve van hozzá, és ha, mint írod, ti is tudnátok segíteni neki.

Szívből sajnállak benneteket, a gyerekkori nevelést nem könnyű egyhamar levetni, de majdcsak jóra fordulnak a dolgok, bízzál benne.

Én sem vagyok vallásos, sőt, de igenis tiszteletben tartom mások hitét egy bizonyos mértékig. A lelki terrort viszont ugyanúgy elítélem, mint a fanatikus testit. Az ilyesmiből még soha semmi jó nem sült ki!


Sok sikert, légy erős és magabiztos kettőtök helyett is, ha tényleg szereted!

2010. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszik, amikor magukat hívőnek valló emberek Istent játszanak... Papnak csak annak szabadna lennie, akit Isten szólított a hivatásra, és a leírtak alapján egyértelmű, hogy a barátodnál szó sincs erről. Ha valóban őszintén hívők a szülei, tudomásul kellene venniük, hogy a fiuk más hivatásra rendeltetett.

Ami egyébként egyáltalán nem rossz, hiszen nem is működne a világ, ha csak papok élnének benne...

2010. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a szülei azért erőltetik mert ebben látják a fiúk jövöjének a biztositását, meg ezzel együtt a magukét is. Nem tud a párod visszamenni egy másik szakra és jelentkezni egy koleszba, vagy többed magával albérletbe.

Ő megszabadul a szüleitől és nem mondhatják hogy nincs végzetsége.

2010. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A barátom visszaszeretne menni egy másik egyetemre, viszont a szülei szó szerint megakadályozzák ebben. Nemsokára, ha minden jól megy pár barátjával albérletbe mennek, mert náluk is a szülők erőltetnek egy bizonyos szakot... Nem tudom, hol van ilyenkor a szülőknek az esze. Ez annyira nem igazságos.Ahelyett,hogy támogatnák, még megakadályozzák, hogy az legyen, ami szeretne..
2010. jún. 1. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!