Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a szülei?

Szimpla kérdése:

Miért erőltetik a szülei?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a barátom szülei azt szeretnék, hogy bármi áron katolikus pap legyen a fiukból. Először a barátom is akarta, elment egyetemre egy saját magának alkotott képpel a papi életről, viszont mikor látta, hogy nem egészen úgy van, ahogy ő elgondolta, akkor hazajött, otthagyta az egyetemet(én akkor ismertem meg). Azóta mindennapi veszekedés van náluk emiatt, és engem a szülei ezért is nem szeretnek, mert gondolom azt hiszik, hogy sokban befolyásolom az egyetlen fiukat. Azt mondták neki, hogy ha nem megy vissza ősztől egyetemre, kirakják a házból és hasonlók. A barátom dolgozik, fenntudja magát tartani, ezzel nincs is gond, meg mi is segítünk neki mindenben, de akkor sem értem, hogy a szülei miért erőltetik rá a teológiát. Vajon nekik nem az fontos, hogy mitől lehetne Ő boldog?
2010. jún. 1. 10:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva!A papsághoz elhivatottnak kellene lenni és hittel kell rendelkezni!De ha a hit meg is van és lehet,hogy pont ezért a barátod tudja,hogy nem lehet jó pap belőle.Ezt egész egyszerűen nem lehet erőltetni.
2010. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt a döntést egyedül neki kell meghoznia.

Tudom, hogy most ez szarul fog esni, de kicsti hagynod kellenne elmélkedni.

Se te, se a szülei ne befolyásoljátok. Mert valamilyen szinten a te hatásod is, hisz ha pap lesz belőle, akkor te elveszíted.

Az én apukám is teológiát végzett, mégsem lett pap belőle. Anyukám végig kitartott mellette az egyetemen, úgy hogy közben megtartották az illő távolságot.

Azt sem hiszem, hogy a mai világban nem lehet elég információt szereznie a 18 éves fiúnak a papi hivatás követelményeiről. Tehát nem valószínű, hogy csak a szülei hatására ment teológia szakra.

De az is igaz, hogy nagyon nehéz magunkat teljesen elkötelezni Istennek.

Legyen az Ő döntése, hogy mit érez, mit szeretne.

De csak a szülei miatt nem kell Istennek hátat fordítani. Nem csak papi pályával lehet Istent szolgálni.

2010. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elég helytelen a szülők részéről az erőltetés, hisz a papi pálya azért olyan hogy azt hitből, szeretetből kell csinálni, azért Ők főleg egy faluban nagy tekintélynek örvendenek, és sok mindenről le kell mondaniuk, amit nem mindenki tud felvállalni, ezt a szülőknek is be kell látni. Még mindig tisztességesebb megoldás a párod részéről, minthogy belemenjen a szülők unszolására, ha nem érzi hivatásnak, küldetésnek a papi pályát.

Ne foglalkozzatok a szülők igényével, ha már tudott önállósodni, azt csinálja amihez kedve van. Azt csinálja teljes hittel, és mellbedobással. Nem jó dolog az, ha az ember olyat dolgozik amit nem szeret. Szülei biztos csak hiuságból akarták hogy pap legyen, nem ismerték eléggé saját gyermekük vágyát.

2010. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!