Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt tesóm?

Miért csinálja ezt tesóm?

Figyelt kérdés

Tesóm haza akar költözni. Ezzel nem is lenne baj,de a 1,5 éves gyerekével jönne. csak aza bibi,h anya meg 1,5 szobűs lakásba lakunk. Amig még otthon laktunk akkor is mi ketten egy szobába voltunk. ha pl. jött hozáánk vmelyikünk barátja akkor egyezkedni kellett. ha most haza költözik,akkor nekem anyűval kell egyszobába laknom. Ő most az anyósánál lakik,egy 4 szobás családiházba. Nem is igazán zavarják őket,de tesóm nem bírja elviselni az anyósát. Most a gyerekkel és a barátjával mi pici lakásunkba akarnak bezsúfolódni,mert tesómat "idegileg kikészíti" az anyósa. Pedig annyira nem is rémes aza nő,néha szoktam vele beszélni és tök normális. MIndent megcsinál tesóm helyett,még az ő lakrészüket is takarítja,meg mos rájuk. Pénzt nem is kér azért h ott vannak.

Ráadásul én idén érettségizek,és nem bántásból de a pici nagyon síros. Hogyan fogok tanulni ugyh ne zavarjanak,meg én se zavarjak senkit? Anya több müszakba dolgozik,őt nem szeretném a tv-zéssel vagy villanyégetéssel zavarni. meg barátom akkor mikor jönne?

Anya hajlik rá h megengedje h jöjjenek,mert hát ő is a gyereke. De az h nekem ez milyen lesz azzal senki nem törödik.


2010. okt. 19. 12:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
Na szep, mondhatom...gondolom nem arrol van szo, hogy egesz eletukben ott akarnak maradni.De ha bajban vannak, akkor hova a fenebe menjenek szerinted?Az utcara?Vagy maradjon az anyosanal, aki utalja?Nyilvan te meg nem eltel ilyen kornyezetben, de elmondanam, hogy sokkal rosszabb, mint 5-en egy masfelszobas lakasban.Es kulonben is, a testveredrol van szo.Kivancsi lennek, neked hogy esne, ha egyszer te kerulnel bajba, es o askalodna ellened.Szerintem egy darabig igazan kibirhatnad anyukaddal egy szobaban, amig kicsit rendbejonnek.Pontozzatok le nyugodtan, de nekem eszembe se jutna, hogy itt pattogjak a sajat testverem ellen...
2010. okt. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Meg mit tudsz te arrol, hogy milyen az anyosa??Lakva ismerszik meg az ember ugyebar...az hogy te latod ketszer egy evben, abbol meg nem derul ki, hogy milyen.Nyilvan nem ok nelkul akar tesod hazakoltozni a kenyelmes hazbol a masfel szobas lyukba.Onzo, elkenyeztetett kis majom vagy.
2010. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Azért vegyél vissza!Én apósnál lakom és ki nem állhatjuk egymást!Szívem szerint mennék innen,de hova?Anyámhoz?2,5 szobás lakásba,ahol a nővérem és a bátyám élnek anyámmal?Azért a lányommal és a férjemmel,nem mennék oda akkor sem,ha innen mennünk kéne.Nem akarok rajtuk élősködni!Apósnak itt van egy 3 szintes háza és egyedül lakik benne.Párom próbálja a békét fent tartani,bár én ha nem muszáj nem beszélek apóssal.

Szar ilyen helyzetben élni,de még rosszabb,olyanba,ahol az ember össze van zsúfolva egy kis lakásba és egymást idegesítik.

Szólj anyukádnak,hogy ne engedje!És mi van a tesód férjével?Ő miért nem kara ott maradni az anyjánál?Miért nem próbálja rábeszélni tesódat,hogy jobb ha ott maradnak?

2010. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, en inkabb mennek a sajat csaladomhoz ket szobaba, minthogy ki legyek teve idegenek hulye rigolyainak!De nalunk ilyen fel se merulne, hogy anyam nem akarna, vagy a tesom.en eleg szemet dolognak tartom, hogy azert akarja kitudni onnan, mert akkor o nem tud hol kufircolni...menjen a pasijaekhoz!Ja, meg nem a hata mogott kell dumalni, hanem alljon ele, es mondja meg a szemebe.
2010. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,ha én lennék anyós,lehet h nekem se tetszene h ott laknak full ingyen és még én gürizek utánnuk. Naná h szóvá tenném én is,h vmit azért csinálhatna. Szinte egész nap itt van nálunk. reggel felkel,fogja a gyereket,el tv-zik meg el van,ha van itthon vki akkor eldumálgat. MIkor kezd éhes lenni,akkor visszamegy anyósához,eszik majd újra visszajön.

DE meg basszus,ők már egy külön család! Meg ha anyósnál ahol nem kellett semmit fizetni,akkor nálunk ahol kell fizetni hogyan tesznek félre? Én ezt a szemébe is megmondtam,h ha annyira spórolni akarnak akkor spórolják meg azt a 30 ezer ft-ot is amit anya elkérne.

nekem nem lenne pofám visszazsúfolódni anyámhoz meg a tesómhoz a 1,5 szobás lakásba...

meg nem csak az h nem tudnék együtt lenni a barátommal,hanem azért az érettségire tanulni is kéne vmit így évközbe... De tesóm gyereke tényleg nem bántásból,de nagyon síros. Anya is több müszakba dolgozik,így aztán majd nagyon tud pihenni.

meg már előre félek h nekem kell utánnuk is takarítani :S mikor tesóm még itthon lakott akkor anya csak azt kérte tőlünk h mire haza ér arra legyen rend. Tesóm mikor terhes lett 7. hónapig itthon volt még,és egy poharat nem rakott arébb. Sokszor hazamentem suliból,aztán tiszta kosz volt az egész lakás ő meg sehol. Egyszer kifakadtam és mikor hazajött beszóltam neki h azért mert terhes még el tudna mosogatni,meg fel tudna söpörni. meg ki is tudná nyitni az ablakot. Erre elment itthonról és fülkékből telefonált a barátjának h hívja fel anyámat h hazajöhet e mert én elüldöztem!

Anya meg mindig csak annyit mond h ő is a gyereke,nem teheti meg nemet mondjon... :S

2010. okt. 19. 18:36
 26/28 A kérdező kommentje:

Tesóm párja ő mondja h maradjanak,meg neki sokkal kényelmesebb lenne,de tesóm mindenképp menni akar mert hát őt ott idegileg kikészíti az anyósa. Pedig sztem tényleg nagyon rendes anyósa van összetehetné a két kezét.

Meg oké,lakva ismerszik meg az ember,de tesóm jóformán csak aludni meg enni jár oda mert egész nap nálunk van. és ez megy már 1,5 éve mióta megszületett a gyerek. Többet van itthon,mint az anyósánál.

Volt olyan h az anyósa,sütött süteményt,és hozott át nekünk,és mondta h nem akart zavarkolódni,de tesóm tegnap mondta h ugy megenné,csal reggel olyan hamar elviharzott ugyh gondolta hoz át. és nem egyszeri eset,h vmi sütit vagy ételt, ide hozzánk hoz át a tesómnak.

tesóm már azt is mondta h akkor a barátja maradjon az anyjánál ő meg hazaköltözik a gyerekkel,és majd minden ugy lesz mintha csak járnának,h egyszer egyikük,egyszer másikuk alszik itt vagy ott.

Itt egyáltalán nem arról van szó h menniük kell onnan

2010. okt. 19. 18:50
 27/28 anonim ***** válasza:
Kompromisszumra képtelen emberek,még két embert magukkal rántanak,pedig mindenki kényelmesen éldegélhetne!
2010. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Az a baj, hogy a szülők azt hiszik, minden bajból ki kell menteni a gyereket. NEM. Ha vállalta a gyereket, a saját családot, akkor gondoskodjon is róla! Valószínűleg azért akar hazaköltözni, mert otthon lelkiismeret-furdalás nélkül lógathatja a lábát. Mivel tisztában van azzal, hogy ez így nem jó, anyósnál ciki hogy nem csinál semmit, kényelmesebb otthon a semmittevés. Szerintem ha visszaköltöznének hozzátok, akkor nem csak néhány hónapra maradnának. Szóval szerintem próbáld meg lebeszélni anyukádat, hogy hazaengedje őket, és ne ő próbálja megoldani a lánya problémáját. Bár nem könnyű a döntés, nemet is tudni kell mondani.
2010. okt. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!