Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt tesóm?

Miért csinálja ezt tesóm?

Figyelt kérdés

Tesóm haza akar költözni. Ezzel nem is lenne baj,de a 1,5 éves gyerekével jönne. csak aza bibi,h anya meg 1,5 szobűs lakásba lakunk. Amig még otthon laktunk akkor is mi ketten egy szobába voltunk. ha pl. jött hozáánk vmelyikünk barátja akkor egyezkedni kellett. ha most haza költözik,akkor nekem anyűval kell egyszobába laknom. Ő most az anyósánál lakik,egy 4 szobás családiházba. Nem is igazán zavarják őket,de tesóm nem bírja elviselni az anyósát. Most a gyerekkel és a barátjával mi pici lakásunkba akarnak bezsúfolódni,mert tesómat "idegileg kikészíti" az anyósa. Pedig annyira nem is rémes aza nő,néha szoktam vele beszélni és tök normális. MIndent megcsinál tesóm helyett,még az ő lakrészüket is takarítja,meg mos rájuk. Pénzt nem is kér azért h ott vannak.

Ráadásul én idén érettségizek,és nem bántásból de a pici nagyon síros. Hogyan fogok tanulni ugyh ne zavarjanak,meg én se zavarjak senkit? Anya több müszakba dolgozik,őt nem szeretném a tv-zéssel vagy villanyégetéssel zavarni. meg barátom akkor mikor jönne?

Anya hajlik rá h megengedje h jöjjenek,mert hát ő is a gyereke. De az h nekem ez milyen lesz azzal senki nem törödik.


2010. okt. 19. 12:04
1 2 3
 11/28 anonim válasza:

Szia!

Szerintem beszélj tesóddal, kérdezd meg, hogy van-e esetleg más megoldás, és azon kívül, hogy idegesíti, mi a baja az anyóssal. Lehet, hogy olyan dolgokon idegesíti magát, amin lehet változtatni. Mondd el neki, hogy szükséged van az egyedüllétre a tanuláshoz. Hátha megérti. Ha mégsem, te megpróbáltad, és marad a könyvtárban tanulás. Remélem segítettem.

2010. okt. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

meg nem is csak a tanulás... nekem is barátom,és néha ott szokott aludni nálam. Ha egy szobába leszek anyával akkor egy nagy francia ágyba fogunk aludni. Elég gusztustalannak tartom h majd ha átjön vagy vmi akkor anya ágyába csináljuk :S mindig én se mehetek hozzájuk. Egy hónapba így is 2-3 szor szoktunk csak talizni,hol nála hol nálunk. Mikor még tesóm itthon lakott akkor megbeszéltük h ha jön a barátom akkor ő alszik a barátjánál,mikor meg az övé akkor én az én barátommal. de így sose lehetnék kettesben,mert vki mindig lesz itthon.

Annyira nem igazságos amit csinál. belekényszeríti anyát ebbe a döntsbe,pedig tudom h neki sem tetszik az ötlet. de hát ő is a gyereke.

Amikor először felhozta és anya mondta neki h ez nem jó ötlet,akkor az volt a válasza h de én is itthon lakok. Hát kössz,de nekem nincs gyerekem,se kutyám se macskám semmim,és a barátom is tök ritkán alszik itt. Már nagyon el akar költözni az anyósától és egyre erőszakosabban mondja h hadd jöjjenek. Konkrétan meg nem tudja megmondani mi baja van az anyósával,csak "kikészít idegileg" ezt hajtogatja.

Én meg már a gondolattól h akkor ők haza költöznek attól készülök ki :S

2010. okt. 19. 13:36
 13/28 anonim ***** válasza:
Mit dolgozik tesód meg a férje?
2010. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Tesóm gyesen van, a párja meg köműves
2010. okt. 19. 13:44
 15/28 anonim ***** válasza:
És mennyi lehet a bevétellük, mert most nézztem, itt (pesten) egy kisgarzon lakás kb. havi 40-50e ft fent tartható ha a barátja keres legalább egy 100ast akkor simán lakhatnának külön. Bár ahogy leírod ez ellen az lenne a kifogás, hgoy ott kénne néha valamit csinálni, nem csak szarni az egészre.
2010. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:

13:27-es vagyok

Hát igen, még a végén az lesz, hogy Te menj el otthonról... Nem valami egyszerű eset a tesód. Nagyszülők nem jöhetnek számításba? Mármint hogy ők odaköltöznének. De még tényleg az albérlet tűnik a legjobb megoldásnak.

2010. okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

az albérlet fel sem merült benne :S mert spórolni akarnak. Én mondtam tesómnak h az anyósánál jobban tudnának félre tenni,mert nem kell pénzt leadniuk,anya meg minimum 30at elkérne tőlük tuti. Erre aza válasza tesómnak h költözzek én az anyósához! Én költöznék is,de nem én házasodtam be az ő családjukba avgymi.

A mi mamánk messze lakik nagyon. A barátjáé meg ápolásra szorul. ha odaköltöznek akkor őt gondozni kéne

2010. okt. 19. 14:33
 18/28 anonim ***** válasza:
Nem azért, de anyudnak abban igaza van hogy kér el pénzt. 30ezer nem sok. Mit gondol tesód hogy ingyen van minden? szerintem beszélj anyukáddal nagyon gyorsan. Mire megy el nekik a pénz? ha azt mondod eddig sem raktak el semmit. Szerintem elbaccák minden hülyeségre, más meg adjon nekik ételt meg fedőt a fejük fölé. durva hogy milyen emberek vannak.
2010. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Téged is megértelek,de édesanyádat is,hiszen tényleg mindketten a gyerekei vagytok és nem tehet kivételt.Tesódat megértem annyiból,hogy nem bír anyóssal együtt lenni,gondolj csak bele,mi van akkor,ha anyós tényleg mindent megcsinál,főz mos stb. de ezt a fejéhez is vágja.Nem egészséges együtt élni a szülőkkel,de akkor menjenek albérletbe,másfél szobás lakásba élni ennyien tényleg nem egy leányálom.
2010. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Minket nem kell meggyőzni kérdező,minden normális ember belátja hogy egymás seggébe lógni nem kényelmes,és intim szféra nélkül nincs egészséges élet.A testvérednek nincs annyi esze hogy felfogja,anyádnak nincs lelkiereje hogy nemet mondjon.És ezzel vége is az ellenállásnak.

Még anyádnak megmutathatod a válaszokat,de ha te nem tudsz rá hatni,akkor az idegenek véleményétől se fog meghatódni.Ésszel kéne döntenie,nem érzelmekkel,de úgy látszik eszed csak neked van a családban,és pont te vagy a tehetetlen.

De hogy a kőműves nem fogja fel a malteros agyával hogy mi vár rá a négy szobás családi ház után,ezen csodálkozzak,vagy ne...

2010. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!