Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiben van a hiba? (bővebben lent)

Kiben van a hiba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nevelőapámmal már több mint 10 éve lakunk együtt, de az utóbbi időben egyre elviselhetetlenebb a kapcsolatunk. Ha az előszobában összefutunk, inkább kikerüljük egymást, hogy össze ne vesszünk. Ha mégis vmit meg kellene beszélni, az a vége, hogy mindkettőnknek teljesen más véleménye lesz. Nem tudunk megegyezni semmiben, és mivel mindketten elég lobbanékony természetűek vagyunk, gyorsan kirobban a vita.. Szerintetek mit tegyek, hogy javuljon a kapcsolatunk? Nem akarom, hogy anyu összeroppanjon ebben az egészben.
2010. okt. 18. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?Ha nagykorú költözz el.Lány vagy vagy fiú?
2010. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
költözz el minnél hamarabb
2010. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha 18éves korodban nem költözöl el akkor te akartad ..
2010. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
16 éves lány
2010. okt. 18. 18:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Mind a kettőtökben, de a legrosszabb anyukádnak hisz két tűz között van. És ezt neked kellene megbeszélni a nevelőapáddal ,hogy ez így nem jó senkinek.
2010. okt. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már sokszor gondolkodtam, hogy elköltözzek pl. albérletbe, de mivel nincs keresetem, nem tudnék megállni a saját lábamon.. A koleszba viszont nem vesznek be, mivel nem vidéki vagyok..
2010. okt. 18. 18:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ezt nem hiszem el, akármi van mindenkinek mindjárt az első mondata, hogy "költözz el"

Miért?

nagyon régen is ilyen volt a kapcsolat vele? Vagy csak az utóbbi időben alakult így? Vajon meg tudnátok beszélni felnőtt, értelmes ember módjára? Remélhetőleg igen.

Ha minden kötél szakad, abban állapodjatok meg, hogy ha nem javul a helyzet, hogy anyukád előtt ne veszekedjetek, mert ez neki a legnehezebb szerintem.

Remélem sikerülni fog!

2010. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Üdv kérdező !

Hasonló cipőben járunk, a nevelőapám 6 éve lakik itt és az őrületbe kerget mindenkit a rendmániájával és azzal hogy folyton dühöng. Én meg megmondtam a képébe pár dolgot és azóta folyamatosan veszekszünk, sőt elennem uszítja anyámat...

Egy szó mint száz, ha összevesztek folyton, szerintem felesleges erőltetni. Beszéld meg anyuddal, szerintem neki is jobb (jó persze nem egy jó dolog) hogy a nevelőddel nem szóltok egymáshoz mint az hogy lépten nyomon veszekedtek.


Nálam bevált, igaz anya kérlel hogy beszéljek már vele ( mi nem is kommunikálunk) de így nyugodtabb mint akkor amikor folyton veszekedés van

2010. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én 18éves koromban elhuzok othonrol és nemcsak albérlet van földön...
2010. okt. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz gyerekkorom volt, és soha nem volt mellettem apa. Igazi apámnak nem kellettem, korán lemondott rólam, és nevelőapámmal sem volt "apa-lánya" viszonyom. Anyagilag megkaptam, amire szükségem volt, de lelkileg nem. Túlérett vagyok (mindenki ezt mondja rám) és emiatt nem úgy gondolkozom/viselkedem, ahogy az átlagos korombeliek.

Többször beszéltem már vele arról, hogy változtatni kéne, de hiába.. Inkább a hátam mögött szid.. Ha a szemembe mondaná, hogy mit gondol, akkor meg lehetne beszélni, de így, ahogy csinája, nem. Ha én mondom meg neki (elég inpliciten, hogy meg be sértsem), hogy mi az, ami zavar, akkor felháborodik.. Most már végképp nem tudom, hogy mit tegyek..

2010. okt. 18. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!