Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy bánja apám, hogy...

Lehet, hogy bánja apám, hogy a gyereke vagyok?

Figyelt kérdés

Anyám elment, amikor 2 éves voltam, azóta felém se néz. Nagyon rég könyörgök neki, hogy vigyen el magához, de nem teszi. Mindig megígéri, de soha nem jön el értem. Én most a nagybátyámnál élek. Nagyon hálás vagyok neki, hogy nevel.

Apám, hát ő újra megházasodott, most születik majd egy gyermekük. Apám hetente egyszer jön el hozzám, akkor is azért, hogy a nagybátyámmal röhögjenek rajtam, üvöltözzenek velem, belém rúgjanak. Nem néznek semmibe, mindenki előtt megszégyenítenek. Ha egy ismerősünk jön, akkor ha kijövök a szobából, és megmerek szólalni, azonnal kapom, hogy "haggyál már a hülyeségeiddel" vagy hogy "ne fárassz már minket". Miért? Ennyire nem kellenék ide? Apám és a felesége is utálnak, a saját, közös gyerekük érdekli csak őket. Apának csak arra vagyok jó, hogy idejöjjön velem ordibálni, aztán röhögve távozzon.

Néha jobb pillanataiba azt mondja, hogy neharagudjak, elrontotta, vele kellett volna élnem mindig. aztán másnap mindent folytat ugyanott. Megpróbáltam vele beszélni, nyugodtan, és igyekeztem nem megsérteni de felpofozott, és közölte, hogy mit képzelek én magamról.

Gyűlölök itt élni, hiába könyörgök anyának, hogy vigyen el, csak ígérgeti, de nincs haszna.

Már annyiszor gondoltam öngyilkosságra, de akkor itt kéne hagynom a barátaim, és a szerelmem, amit nem tennék soha. Pedig annyira szeretnék bűntudatot okozni a szüleimnek, mint soha semmit. Tudom, hogy ez borzalmas dolog tőlem, és hogy nagy szemétség, de ezt érzem.

Szégyellem, hogy ilyen anyám, és apám van, és a suliban mégis azt hazudom, hogy apámmal élek. Azt hiszem azért, mert égő nekem, hogy legalább egy szülőm sincs.

Mit tegyek?:/

15/L


2010. okt. 17. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
öngyilkosságra semmiképp ne gondolj. fiatal vagy még annyi minden változhat...majd ha felnősz ráérsz a "bosszún" gondolkodni:)
2010. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak, nem tudok mit mondani. Sajnálom, hogy így alakult, hihetetlen hogy milyen emberek vannak...
2010. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Most ez furcsa kérdés lesz, de ha ennyire zavar (amit megértek!) nem tudsz kollégiumba menni egy másik városba? 15 éves vagy, akkor most lehetsz középiskolás korú nem? Tudom, hogy a kollégium is pénz, de esetleg megkérhetnéd a apukádat, nagybátyádat, hogy segítsenek ezt finanszírozni, hátha megtennék és akkor te is nyugodtabb lehetnél. :)
2010. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

csak annyit tudok mondani, hogy kitartás!

legrosszabb esetben is 3-4 év. ha végeztél a középsulival, akkor mindenképp menj el a nagybátyádtól. költözz össze az osztálytársaiddal, és akkor a lakbért is eltudjátok osztani.

sok sikert! :)

2010. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj segítséget. Nem tudom hogy egy tanár, vagy egy védőnő mennyire tudna segíteni, mást nem a konfliktus kezelésében biztos tudna okosat mondani. Szerintem keresd fel a hozzátok tartozó védőnőt. Neki mondjuk hatalmában állna kiemeltetni a családból, de ha anyagilag jó létben élsz, és fizikai bántalmazás sincs, akkor ő se tehet semmit. Egy védőnőnek, egy jó védőnőnek a te érdekeidet kell képviselnie, ugyhogy fordulj hozzá bizalommal.
2010. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!