Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi tévő legyek?

Szerintetek mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
az a helyzet,hogy nemigazán tudom,mit csináljak anyukámmal.mikor hazaér,fáradt,stresszes,és mindig elkezd velem kiabálni.az a mániája,hogy sohasem segítek semmit.pedig ez nem igaz!rendben tartom a saját szobámat,mosogatok,teregetek,foglalkozom a kutyámmal..ha megkér valamire,megcsinálom.mégis,mindig azt mondja sohasem segitek semmit.meg olyanokat is mond,hogy miért van neki ilyen semmirekellő lánya,semmit sem tudok rendesen megcsinálni..stb.csak velem ilyen,a tesómmal sohasem.és ha eldurran az agya,nagyon ordít..én ezt szerintem nem érdemlem meg.nekem ez nagyon rosszulesik,tiszta önbizalomhiányos vagyok emiatt..vagy megérdemlem?szerintetek hogy segítsek még neki?vagy mit csináljak?adj tanácsot légyszi!
2010. okt. 16. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen volt az anyukám,bármit és bármennyit dolgozhattam neki,semmi nem volt jó :S még miután elköltöztem otthonról 19 évesen,még utána is piszkált...ez van,és nem tudtam vele mit kezdeni,pedig sok mindent megpróbáltam :(
2010. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán mondd el Neki,hogy mit érzel!!Esetleg kérdezd meg mi az amit nem csinálsz meg vagy nem jól??Anyukád biztos nem akar bántani csak sajna rajtad vezeti le a munkahelyi feszültséget!Ne haragudj Rá!Beszélgess Vele,süss Neki sütit....
2010. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy az lehet, hogy ővele is így bánt valaki gyerekkorában. Vagy az is lehet, hogy magát kevésre tartja, ilyenkor szokták azt gondolni: én kevés vagyok, logikus hogy a gyerekem se több. Vagy lehet, hogy szegény elégedetlen az életével a sorsával, vagy a munkahelyével, vagy ott nem becsülik őt, és lehet, hogy nem tud beszélni róla másképp, csak ha kiabálhat valakivel. Sajnos, te is átveszed, továbbviszed, ha lesz gyereked, neki is átadod. Szóval talpra kellene ugrani, és azt mondani, "nem, ez nem lesz így". Ha anyukádat veszekedvbe kiosztod, abból nagy veszekedés lesz, sírás, őrjöngés, stb... Tehát rossz út. Ha tudsz vele szeretettel őszintén beszélni, az esetleg bejön. De a legbiztosabb út a példamutatás. Vedd kézbe a magad életét, formáld át magad, és ha tetszik az új figura, ott lesz az önbizalom is. Anyukáddal beszélj szeretettel, akkor is ha szid. Mondj ilyeneket: most nem mosom el az edényt Anya, de holnap bepótolom, meglátod. A szemetet már levittem, de most tanulnom kell. Nem kell folyton takarítani Anya, gyere, hallgasd velem ezt a zenét, annyira jó! Most kosárlabdaedzésre megyek Anya, teregesd már ki légyszi a ruhát helyettem" . És tényleg menj kosáredzésre, meg tanulj is, és hallgass jó zenéket, hívd anyukádat is, próbáld felpengetni őt is valahogy..
2010. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem (szülőként) is volt ilyen időszakom. Ezért amikor hazaértem ledőltem egy félórára. A gyerekeimnek addig muszáj volt csendeben maradniuk. Utána viszont már teljesen az otthoni életre tudtam hangolódni. Anyádnak is kell idő, hogy megnyugodjon. Próbálj egy kicsit vissza húzódni a megérkezésekor. Adj neki időt.
2010. okt. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!