Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el apámnak...

Hogy magyarázzam el apámnak hogy nem vagyok kommunista?! Többit lent.

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon megszerettem az Axis Powers Hetalia-t. Aki nem ismerné,elmondom,egy anime-manga smiben minden ország megelevenedik,karaktert kap,és Ők játszanak el történelmi eseményeket.Rákattantam Oroszországra,és találtam ezt a képet(izéke,a link hosszú ^^"):


[link]


Tök aranyosnak ítéltem,kinyomtattam,falra-fel (a könyvespolc felőli faléam,ahol szinte minden kedvencemet megörökítettem XD)

Aztán mikor apám meglátta leüvöltötte a fejemet,letépte az összes képemet és azóta állandóan kommunistázik,meg osztja nekem az igét.Nem tudom neki elmondani hogy ez csak egy kép,ami a karakkter miatt tetszik,mert nem hagyja. Hogy magyarázhatnám el neki?

(Azontúl azt sem értem,hogy a több évnyi gyűjtögetett képemet mi az égért tépte le a falról?!)

Előre köszönöm a válaszokat.

15/L


2010. okt. 16. 18:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt a képet szerintem apád úgy viselné el ha a jelképek nem lennének rajta, tehát csak a feje vagy a mellkasa még.

2010. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
hát kedves moslékos vödör a te életorodról nincs információnk. honnan szülöd, h a családom nme átlagemberekből állt? honnan tudod, h a családomnak erre nincs rálátása... nekem nyilván nincs, mert nem éltem akkor, arra próbáltam rávilágítani, hogy értse meg az idősebbek hozzáállását. az apjának számtalan oka lehet arra, hogy utálja a kommunistákat. szerintem meg a leendő orvosi diplomámmal nme nagyon halok éhen... a kérdező apja lehiggad, majd hnap nyugodtan beszélnek... 15 évesen nem kell erről semmit tudnia. viszont ha ennyire osztod az észt, akkor nyilván idősebb vagy, ha mást nme, akkor tanultál róla...(kérdező, elnézést az offért)
2010. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
8%

Én 78-ban születtem. Én annyit tudok a kommunizmusról, hogy szívesebben élnék ott mint itt. Lehet lepontozni. De akkor volt a szüleimnek munkája, háza autója, és tudták hogy mindez holnap is meglesz. Nem volt egyeseknek nagyon sok, hanem a többségnek nagyjából egyformán, de mivel nem tudtuk hogy lehet több, nem is hiányzott. Az emberek összetartottak, és segítették egymást. A gyerekeket tiszteletre tanították. A nyugdíjasok nem lopzak zsömlét, és a kocsidat akár nyitva is az utcán hagyhattad. Az ajtókat nem zártuk és nem féltünk.


Én erre emlékszek.

2010. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg a te bajod,ha meglátsz egy sarlót és egy kalapácsot és idegbajt kapsz és tiszta depi leszel.Én nem.Nem vagyunk egyformák.Az ilyenre mondják mint te,hogy ideggyenge.
2010. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
elhiheted nem vagyok ideggyenge. csak tudom, hogy nekem bőven lehetne több, ha a kommunizmus nem lett volna. a 78ban született válaszoló a saját emlékeit írta le... te vizsont nagy szavakkal dobálózol. hol a retekben kapcsolódik ez a kérdéshez??
2010. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Látod mekkora vitát váltott ki itt a társaságból a storid? És nem az hogy apád letépte a falról a képeket! Hanem az, hogy jelképekről volt szó. Így lehet az embereket jelképekkel, jelszavakkal bolondítani, butítani.

2010. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Hozzád kapcsolódott doktor néni,mert a 19:32-es válaszodban megszólítottál és személyessé tetted a témát.Nem kell mindig betartanod a szabályokat,és a kérdezőtől sem kell elnézést kérned,mert van hely bőven.

És nem használtam nagy szavakat,inkább a nagyságomat érzed még így neten keresztül is.

2010. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Én nem éltem kommunizmusba, ami valójában szocializmus... de olyan mind1... Az embereknek akkor volt munka, kenyér, dolgoztak olyan gyárakban aminek az égvilágon semmi köze az országhoz... vasgyártás, az ország dugába dőlt volna ha nincs rendszerváltás.. de valóban jól éltek az emberek. Tények, a Zsidók okos emberek, valóban, de mit kerítkeznek el mások portáján? A vad liberalizmusban szabadok ez emberek igaz? IGAZ! Belőve saját taknyuk nyálukban fetrengve vonaglanak a 15 éves lányok megtehetik? MEG!

Ezek tények, de poénképpen feltennék egy horogkeresztes zászlót, egy Szovjet és egy izraeli zászlót a szobámba, plusz stílusosan egy amcsi zászlót is :D:D...nah akkor melyik téped le k*csög mi?

2010. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Másik dolog csak mi magyarok vagyunk ilyen kicsinyes hülyék, nem azt mondom Amerika, Izrael, vagy a szocializmus szebb jobb nálunk... de mikor jön el az az idő amikor tanulunk a saját, mások hibáiból, és jót pedig kiragadva magunkévá tesszük... mint pl.: amerikai harckocsiba E.Rommel képe van kirakva, méghozzá azért mert alapját képezi az általuk használt taktikának, náci vagy volt ellenség nem mind1???
2010. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én 1946-ban születtem, megéltem mindkét rendszert. Az biztos, hogy a régi érában mindent tudtak rólunk. Apukám öccse disszidált, s valakivel küldött nekünk egy kis csomagot. Az illető, idegen rendszámú kocsival jött, érdeklődött, hol lakunk. Másnap kint voltak a rendőrök: ki volt, miért, honnan jött. xx Templomba nem mehettél be, ha olyan helyen dolgoztál/pedagógus/ mert zavart kelthetsz a fejekben. Mikor kicsi voltam, velem küldték a feketén levágott disznó húsát az ismerősöknek, mert gyereket csak nem ellenőríznek. Mert nem lehetett disznót vágni, nem lehetett másnak kiárusítani. Egyébként is ez volt a jelszó: gyermekem, soha, sehol, senkinek ne mondj semmit. Mert más volt az élet, más amit mutatni kellett. Ja, volt munkája mindenkinek, mert közveszélyes munkakerülés miatt börtönbe kerülhettél. Hajléktalanok nem voltak az utcán, mert bevarrták őket azonnal. Voltak a gyárakban színjátszókörök, dalárdák, zenekarok, tánccsoportok - szerették, ha azt mutatjuk, hogy boldogok vagyunk, dalolva vonulunk az ünnepeken. Ma? Ki törődik veled? Felfordulhatsz.Csak magadra számíthatsz. Az utcán leköphetnek, lesz.hatnak. A rendőr bocsánatot kér a bűnöző úrtól. És nem volt ekkora különbség ember és ember között. Gyerekkoromban elmentünk nőnapot köszönteni a gyárigazgató feleségéhez, és megdöbbentem, hogy nem különb a lakásuk, mint a csóringer apámnak. Mikor élnék, ha választhatnék? A régi érában. Ahol rendet, fegyelmet tartottak.Vágyakoznék ugyan egy szebb élet után, de nem arra a piszkos nagy szabadságra, ami most van. Jogod van dalolva, szabadon éhen dögleni.Tehát egy rosszat felváltott egy még rosszabb. Ill. van, akinek rosszabb lett, van akinek viszont nagyon jó.Ja, és 40 fok melegben kötelező volt diáksapkával a fejünkön hazamenni az iskolából, köpenyben kellett járni, ha a 6 órás moziba mentünk a szüleinkkel, engedélyt kellett kérni az o.f.-től, beírni az ellenőrzőbe, mert ki is szúrtak a nézőtéren, s ellenőriztek. Á, volna mit mesélni a szabad fiataloknak.
2010. okt. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!