Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el apámnak...

Hogy magyarázzam el apámnak hogy nem vagyok kommunista?! Többit lent.

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon megszerettem az Axis Powers Hetalia-t. Aki nem ismerné,elmondom,egy anime-manga smiben minden ország megelevenedik,karaktert kap,és Ők játszanak el történelmi eseményeket.Rákattantam Oroszországra,és találtam ezt a képet(izéke,a link hosszú ^^"):


[link]


Tök aranyosnak ítéltem,kinyomtattam,falra-fel (a könyvespolc felőli faléam,ahol szinte minden kedvencemet megörökítettem XD)

Aztán mikor apám meglátta leüvöltötte a fejemet,letépte az összes képemet és azóta állandóan kommunistázik,meg osztja nekem az igét.Nem tudom neki elmondani hogy ez csak egy kép,ami a karakkter miatt tetszik,mert nem hagyja. Hogy magyarázhatnám el neki?

(Azontúl azt sem értem,hogy a több évnyi gyűjtögetett képemet mi az égért tépte le a falról?!)

Előre köszönöm a válaszokat.

15/L


2010. okt. 16. 18:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ültesd le apukádat és kérdezd meg tőle miért tette. a magam részéről nem kezdenék ideológiai fejtegetésbe, de én sem szívesen néznék ilyesmit a házamban. ha végighallgattad apukád álláspontját, akkor bizonyítsd neki, h ez nem a kommunista elvekről szól, már ha valóban így is van.
2010. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
a kép csak ürügy volt szerintem.
2010. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
41%

Én pedig egyetértek apáddal. Lehet, hogy nem kellett volna ilyen drasztikus módszert alkalmaznia, pláne nem a többi képedet letépnie, ez rendben van, és jogos a felháborodásod.


De ez a kép mégis csak kommunista jelképeket tartalmaz. Ha egy ilyen édes kis manga vagy nem tudom mi horogkeresztet tartana, azt is kitennéd? Vagy ha gyülölöm a zsidókat lenne ráírva?


16/L

2010. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
49%
Mert aki a sarló és kalapácsos, igazságos érában élt, dolgozott, annak olyan emlékei vannak, hogy irritálják ezek a jelképek. Valóban mesélhetne apukád,és te ámulva hallgatnád, hogy igaz ez apa? És hogy bírtátok ki?
2010. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

Apád egy szűklátókörű ember.Annyira,hogy a 15 éves lányára azt mondja hogy kommunista.

Megnevelni nem tudod.Még az sem érdekli mi a magyarázatod,lehet hogy nem is fogná fel.

Nem fogékony a generációdra,és nem tisztel eléggé.Ilyen,és ilyen is marad.Illetve az utóbbi változhat idővel.

2010. okt. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Oké,most jöhetnek az engem támadó kommentek,de ezt nem lehetne máshogy elmagyarázni mint naponta hat hisztirohammal?!

ÉS el sem tudom neki mondani hogy most miért van kitéve.Nem hagyja.

És a kedves nállam egy évvel idősebb kommentelő:

NEm,nem tennék ki utálom a zsidókat feliratú posztert.De majd akkor mondja hogy komcsi vagyok,ha a homlokom közepére tetováltatom!

És ezt hát...nem nevelték belém,sőt,sokszor szajkózzák hogy jobb is volt akkor,mert munka az legalább volt. De most nem ez a lényeg.

2010. okt. 16. 19:05
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
első válaszoló vagyok, nem sokkal idősebb nálad, 20 vagyok, 90es születésű. nem éltem a kommunizmusban, nem is példálózom neked semmivel. persze, hogy volt munkája mindenkinek, ez volt a lényeg. nézd meg kik voltak az úttörők, mik az építőtáborok és persze a kommunimus áldozatai kifejezés is sok találatot ad majd. lehet, hogy volt munkája mindenkinek, de nem ugrálhattál ki nyugatra, csak x évente, családok szakadtak szét, emberek haltak meg ártatlanul, tiltott, tűrt, támogatott média volt. szeretettel ajánlom pl a made in hungária filmet, a tanú c filmet stbstb. meg egy látogatást a terror házába. nekünk ez kis esti mozi. a szüleinknek ez valóság volt. ők ebben nőttek fel. a kommunizmus miatt nekünk a földjeinket vették el... neked ez egy rajzfilm figura. nekik pedig rossz emlék. megértem, h mérges vagy, jogos is. a te szobád, a te dekorációd. csak nézz kérlek utána mi mit jelképez...
2010. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%

Ti tényleg azt hiszitek hogy az apja 60-70 éves?Persze,biztos sokat szenvedett a kádár korszak alatt,szegény ember éppenhogy túlélte.

Biztos valami elvakult fideszes,aki most örül annak hogy nem a "kommunisták" vannak hatalmon 8 év után.

2010. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
kedves utolsó. 1989ben volt a rendszerváltás... de a történelem nyilván nem tartozik az erősségeid közé. járj kérlek utána meddig voltunk orosz megszállás alatt, és annak is, h az utolsó orosz katona mikor vonult ki... bőven a rendszerváltás után, ennyit segítek. az én szüleim 53-4 évesek. szerintem javában éltek a kommunizmusban.
2010. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Fogalmad sincs a kommunizmusról,filmekről írsz,meg néhány hallomásból kiragadott részletről.Úgy állítod be,mintha egy pokoli korszak lett volna,pedig nincs róla tapasztalatod.

Te vagy az a baljós visszaemlékező,akinek nincs mire visszaemlékeznie.Az átlagembernek nem kellett félnie semmitől,de ma félhetsz attól hogy elveszíted a munkahelyed,az áremeléstől,hogy nem tudod kifizetni a számláid,a banki hiteleid,és utcára kerülsz.Munkanélküliek,hajléktalanok,csórók,még sosem volt belőlük ilyen sok.Dicsőítheted ezt a korszakot.

2010. okt. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!