Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel volt már olyan, hogy?...

Kivel volt már olyan, hogy? (lent)

Figyelt kérdés

1-est kapott, és nem mondta el az anyukájának, se az apukájának?

Én 7.-es vagyok, és még soha nem kaptam 1-est. De ma összejött, mert nem tanultam meg egy verset, amiről azt hittem, hogy nem is mára kellett megtanulni. De ha elmondanám anyának, akkor biztos, hogy ordítozna velem, és azt mondaná, hogy milyen lusta vagyok.(ami igaz is). Nem merem neki elmondani. Nagyon maximalista velem szemben, mindig azt akarja, hogy csak ötösöket hordjak haza, mert én erre "képes lennék".

13/L


2010. okt. 14. 17:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
1 egyes miatt jájhh szebbé tetted a napomat ezen olya jót röhögtem de most komolyan fogyi anyád van ha ilyet csinál
2010. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Na ez az hogy biztos nekik is voltak egyeseik. Apukám nem is szokott ordítani, meg semmit se csinál, csak annyit mond, hogy majd úgyis kijavítom, és igaza is van, mert ki akarom, és ki is fogom javítani. A tanárom is mondta, aki egyben az osztályfőnököm, hogy "kisasszony csalódtam benned", és közbe mosolygott, hogy majd kijavítom. Mindenki bízik bennem, csak a saját anyám nem. De legalább most nem ordítozik, miután kiordítozta magát, rögtön ki is ment. Még apának se mondta el.
2010. okt. 14. 18:26
 13/17 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy oldottam meg annó, hogy kiismertem anyukámat. Rájöttem, hogy néha kell, hogy levezesse valakin a feszkót... és erre volt hogy én adtam neki lehetőséget... Úgyhogy csak hagytam hogy ordítson, vagy fenyegessen, vagy kritizáljon: egyik fülemen be, másikon ki. Én legbelül tudtam, hogy hibás voltam-e vagy sem... hogy érdekel-e egyáltalán engem az a tárgy vagy sem...


Valójában az a fontos, hogy azt tedd, amit te akarsz, nem pedig azt amit a szüleid akarnak. Persze 13 évesen még kell a noszogatás, meg az irányítás szülői részről... de pár év múlva már úgyis az lesz amit te akarsz.

És ez így van jól. A te életed.


Most annyit tehetsz, hogy bűnbánóan nézel, elmosogatsz párszor, és kiengeszteled... a sulit meg úgyis ezentúl is lelkiismeretesen csinálod majd... azért mert ez neked belső vágyad, nem pedig mert anyukád akarja.

2010. okt. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

hidd el, az a legjobb, ha nem foglalkozol vele. Az én anyám pontosan ilyen volt velem mindig... még szerencse hogy végre elköltözhettem tőle :)

A különbség (talán), hogy ezen felül soha semmiben nem segített, nem dicsért meg, és állandóan meg akarta mondani, hogy mit csináljak. Még 20 évesen is, amikor végre eljöttem tőle!

Mondhatom, nem neki köszönhetem azt, amit eddig elértem... ne foglalkozz vele ha ordít, se neki, se neked nem lesz jobb tőle.

2010. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát ő se nagyon szokott dicsérgetni.
2010. okt. 14. 20:11
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért várd ki a végét, hogy mi lesz hétvégén, kapsz-e új ruhákat vagy sem. Megláthatod, mennyire következetes anyukád. Ha nem kapsz, akkor legyél nagyon bűnbánó, fogadkozz, hogy kijavítod, stb., és örülj, hogy ilyen anyukád van.

Ha kapsz, akkor se szaladjon el veled a ló, köszönd meg és újra csak fogadkozz a javításról :D


A dicsérettel más a helyzet. Sajnos, a legtöbb szülő azt hiszi, ha megdicséri a gyerekét, akkor az elbízza magát, beképzelt lesz, ellustul, és különben is, dicsérgetni az ovisokat szokták, az ilyen nagyokat már építő kritikával kell nevelni... hát, baromira nem. Próbáld ki, hogy hogyan reagál, amikor tényleg oka lesz megdicsérni téged és te azt mondod: Ugye, örülsz? Ugye, ügyes vagyok? Ha még ezek után sem esik le neki, hogy mennyire számítasz az elismerésére, akkor még direktebben kérdezd: Ugye, megdicsérsz? - Remélem, valami pozitív változást el tudsz érni nála ezzel.

2010. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Kíváncsi vagyok, hogy fogunk-e menni a hétvégén vásárolni. De még nincs itthon anya,de ha haza ér, akkor majd úgyis megkérdezem.
2010. okt. 15. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!