Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel volt már olyan, hogy?...

Kivel volt már olyan, hogy? (lent)

Figyelt kérdés

1-est kapott, és nem mondta el az anyukájának, se az apukájának?

Én 7.-es vagyok, és még soha nem kaptam 1-est. De ma összejött, mert nem tanultam meg egy verset, amiről azt hittem, hogy nem is mára kellett megtanulni. De ha elmondanám anyának, akkor biztos, hogy ordítozna velem, és azt mondaná, hogy milyen lusta vagyok.(ami igaz is). Nem merem neki elmondani. Nagyon maximalista velem szemben, mindig azt akarja, hogy csak ötösöket hordjak haza, mert én erre "képes lennék".

13/L


2010. okt. 14. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Én sosem mondtam el és eztán sem fogom. Neked kell eldönteni hogy szólsz vagy nem. Ha meg kiakad akkor hagyd faképnél.Én ezt tettem. Az ajtót is rávágtam.
2010. okt. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezel később a tanárnál, hogy szeretnél javítani és felmondod. Ha utána anyukád megnézi, látja, hogy kijavítottad.
2010. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem el is mondom anyának.
2010. okt. 14. 17:59
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Én is kaptam már rossz jegyet (2)

ha aznap elmondod akkor kevéssé fog haragudni mintha még hazudozol is.

Nem elég, hogy rossz jegyet kaptál még hazudtál is neki.

Jobb előbb mint később. Én ezt tanácsolom

2010. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként azt tanácsolom, állj elé, és mondd el. Mondd meg, hogy elfelejtetted megnézni mikorra kell, így azt hitted, még nem esedékes, de megtanulod, és kijavítod.

Tévedni emberi dolog, hibázni is, ettől még nem vagy rossz, még ha ordít is anyukád (reméljük, nem fog)lényeg, hogy tessék vállalni a következményeket is. A hazudozás csak ront a helyzeteden.

Ha meg ordít, akkor nyelj egyet, és gondolj arra, hogy így fizetsz a hibádért.

Fel a fejjel, nem lesz semmi gond, majd kijavítod!

2010. okt. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már elmondtam, úgy kezdtem, hogy anya mondhatok valamit. És elkezdtem sírni. Ő meg ordítozott hogy mondjam el de rögtön. És azt is mondta, hogy nem mehetek ezentúl az osztályommal se kirándulni, se sehova. Meg nem kaphatok semmit. Pedig úgy volt hogy majd a hétvégén megyünk nekem ruhákat venni.
2010. okt. 14. 18:10
 7/17 anonim ***** válasza:
Sajnállak =( De majd meg fog enyhülni, nem? Amúgy szerintem ez nem jó hozzáállás anyukád részéről, fogadjunk neki is volt karója életében. Egyszer nem készülsz, jön egy egyes, de utána nem az kell, hogy mindentől eltiltsanak, azzal csak jobban lázadsz ellenük. Inkább elég ha leszid szóban, és egy ideig valamit megtilt... Úgy elbeszélgetnék az ilyen szülőkkel (mondjuk én is fiatal vagyok, és én szüleim is ilyenek). Azért fogadjunk, hogy miután beírták az egyest, szeretted volna valahogy kijavítani.
2010. okt. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

:( ez szomorú

én is mindig jó tanuló voltam, általános iskolában sosem volt egyesem :D

de hatodikban kaptam egy kettest, és nem mertem elmondani, de ebéd közben elkezdtem sírni és kérdezték mi a baj, én pedig mondtam, hogy kettest kaptam... nem ordibáltak, és nem mondtak ilyeneket mint neked.

nem értem.. a szüleid sosem kaptak egyest? bárkivel előfordulhat.

2010. okt. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért vannak egyeske így kiakadva egy 1es miatt. Ezen múlik az életed?...
2010. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Nekem ugyan ezt mondják hogy "Többre is képes lennék". De attól hogy becsúszott egy rosz jegy nem kellene sztem eltiltani a gyereket különböző dolgoktól hanem megtanultatni vele az adott dolgot.
2010. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!