Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sokat akarnék?

Tényleg sokat akarnék?

Figyelt kérdés

A lányomról van szó.

A barátja messze lakik (120 km)így csak hétvégente találkoznak, de nem minden hétvégén.Általában 2 hetente ő megy, mert nem valami jó az anyagi helyzetük,a lányom meg ingyen utazik.Most volt itt hétvégén a barátja, de vasárnap nenne, mert Búcsú lesz náluk.Nem is ezzel van a baj, hanem a körítéssel.

Eleve ő nem is szólt, csak most.A barátjától tudom már hetek óta.Vártam, ő mikor mondja.

És ő már szombaton du AKART menni.

Ha úgy jött volna oda hozzám, hogy beszéljük meg, hogy kikor mehet, és stb, meg normális hangnemben, akkor el is engedtem voln.De így?

Most duzzog persze, mert nem az van amit ő akar(t) kitalált.

Én vagyok a szörszál hasogató, mert annyit elvárnék, hogy normálisan meg legyen beszélve?Szóljon időben, hogy tőle tudjam ne a barátjától?Ő kérdezte, hogy milyen cukrot vigyen?Mondom honnan?Hát a búcsúból...Ja mondom semmiről sem tudok..

Egyébként 17 éves lesz.


2010. okt. 14. 09:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tennék, mint anya. Legközelebb majd szól, ha akar valamit!

Így járt!

2010. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, teljesen igazad van.

Az ennyi idős gyerekek sajnos kicsit el vannak tájolva, mindenhonnan azt nyomatják, hogy nekik aztán mindent lehet. Pedig muszáj betartani otthon (is) a játékszabályokat.


Gondolom, a lányod fejében az élt, hogy ő szól, te meg csak bólogatsz neki, elvégre "nagylány, nehogy már a szülők korlátozzák, nincs hozzá joguk". Aztán meglepődött, hogy nem az van, amit a médiában látott... beszélj vele mindenképp, mert szerintem nem is érti, mi bajod van most vele.

2010. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
bár nem vagyok szülő, de én is így cselekedtem volna, ahogy te! Legközelebb szólni fog időben! :)
2010. okt. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Most ne engedd el,érezze büntetés súlyát,nem csak ugy odaszolok pár nappal előtte hogy elmegyek.Most ne engedd el,remélhetőleg tanult belőle.
2010. okt. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Ha valami olyan van, hogy böntetés "kell" azt szoktam mondani, hogy ne lepődj meg ha nem mehetsz el a barátodhoz.Erre azt mondta, hogy ne mindig ezzel büntessem már.Mondom mivel?Hát mosogatni kelljen pl 1 hétig.És mondom az vissza térít a valóságba?Nem...nos akkor mi az értelme?

Meg az apja nyomatja aszöveget, de elváltunk.Pedig ki nem állja azt a fiút, mindig csak szekálni tudja miatta.

Tegnap is mondtam neki, hogy apád nehogy bele merjen szólni mikor mégy!Mert ugye ilyenkor meg csak úgy löki a szöveget.Úgyhogy megvan az ellenszél is!

2010. okt. 14. 09:27
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehetne odamenni a lányodhoz és azt mondani : Kicsim , szeretném ha legközelebb nekem szólnál elöször ha el szeretnél menni a barátodhoz , legalább pár napppal hamarabb . Most az egyszer elengednlek , de ha legközelebb is így tudom meg , nem engedlek el . Remélem megértetted és elég nagy vagy ahhoz hogy ez alapján hozz döntéseket .

Így neki is jó és érzi hogy felelőség van rajta , nem kezeled gyerekként , persze ezeket be is kell tartani ! Neki is , neked is . Ne bántsuk a másikat ha nem muszáj .

2010. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Na igen, ezeket a köröket már ezerszer lefutottuk...

Most jutott az eszembe..Pl a barátja kitalálta, mivel neki csak szerdától van suli, hogy ő majd szépen eljön vasárnap, és ellesznek...Azért így tálalni dolgokat!

Persze, ha oda jön, és elmondja akkor megbeszéljük.De nem így.Meg hogy vasárnap akkor 10-re ér oda, és már 3-kor jöhet is vissza.

Azt becsülöm benne, hogy sötétben egyedül nem járkál.De tudja hogy elé megyek, ha már sötét van.Tehát jöhet később is.

2010. okt. 14. 09:35
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Hát... nem csodálom, hogy elváltatok...

Ne sértődj meg, nem a bántás a célom, de a soraid alapján kb. mintha te magad is 17 éves lennél. Olyan játszmáid vannak... hogy az már hihetetlen egy felnőtt embertől.


Igen, te vagy a szőrszálhasogató. Ha elengedted volna, minek a fesztivál? Nem szólt időben? Csütörtök van, ember!!! Hol van még a szombat? Szólt. Azt, hogy te balhézol, nem az ő hibája. Normálisan meg lehet beszélni 2 nappal korábban is, nem csak 2 héttel/hónappal korábban.

Vagy... igazából nem is akartad elengedni, és ez egy jó indok? Mert annak tűnik.


Azzal bünteted, hogy nem engeded, hogy találkozzon a barátjával? Ez szerinted mire jó azon kívül, hogy 18 évesen (a születésnapja másnapján) hozzá költözik, hogy ne maceráld tovább? Nem olvastál még ilyen kérdéseket?

Igen, fiatal a lányod! Nem kérdés! Sokan 17 évesen nem is engednénk a pasijához utazni. DE ha te ezt rendszeresen megengeded neki, akkor nagyon nagy hülyeség ezzel zsarolni. Döntsd el, támogatod-e a kapcsolatot, ha igen, tegyél meg mindent, hogy működjön, ne kavarj. Ha nem támogatod, akkor meg vess véget az utagatásnak.


A normális viselkedésben és beszédben példát kéne mutatni, akkor talán tudná, hogy viselkedjen.


33 házas nő

2010. okt. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sem csodálom, hogy elváltatok, csak én a férjedet tartom kavarógépnek. Teljesen jól csináltad, ha a századik után a százegyedik esetben is Te engedsz, semmibe fog venni a gyereked. Az meg, hogy elköltözik 18 évesen ne ijesszen meg, 2 hét után rájön, hogy mindenhol szabályok vannak, jobb volt otthon. Aztán már szalad is Hozzád. Kitartás, ez a kor ezzel jár, de jól csinálod!
2010. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy engedem e vagy sem.Sehová nem írtam, hogy nem mehet.Hanem arról van szó, hogy ha én normálisan tudok vele beszélni, kérni, közölni, akkor talán én is elvárhatnám ugyan ezt nem?Mégiscsak ő a gyerek, én meg a szülője.Nem zsarolás.De ha valaki 7 hármassal zár egy félévet, annak ellenére, hogy mindenben támogatva, akkor nehogy már azzal akarjak elérni valamit, hogy 1 hétig mosogasson.És, igen, mikor azt mondtam, hogy jöhet a barátod is, meg te is mehetsz, csak mincs itt-ott alvas, az vissza rángatta a valósába.Ha már az ész érvek nemhatnak.Gondolok itt olyanra, hogy érettségire készülni, meg hasonló "blablaságok"amik a szülő szájából el szoktak hangzani.

Bizony, nem csoda...tudod aki úgy váltigatja a nőit az utobbi 14 évben mint más a bugyiját...Neked is ilyen férj kellene.

2010. okt. 14. 09:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!