Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tagadnak a szülők?

Miért tagadnak a szülők?

Figyelt kérdés

Sajnos nem épp a legjobb gyerekkorunk volt, felnőttként is kihatott az életünkre nekem biztosan bár úgy látom a testvéreimnek is.(bátyám, nővérem)

Persze azóta sok idő eltelt és zajlik az élet de a szüleim soha nem látták be a hibáikat.

Nemrég beszéltünk a nővéremmel és feljött pár régi emlék de ha valami negatívról van szó azt mondják a szüleim "nem ez nem igaz megsem történt". Úgy állítják be mintha felhőtlen lett volna minden, de nem így volt. Miért tagadnak a mai napig? Miért kell hazudni arról, ami volt?

Bevallom én tartom a távolságot a szüleimtől nem igazán volt soha jó velük a kapcsolatom nem veszekszem velük de hallgatni azt, hogy minden milyen jó volt miközben sokszor szenvedtünk már nem bírom.



2023. júl. 19. 09:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Épp azért írtam,hogy lehet nem tagadnak hanem másképp látják
2023. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

11

Ha másképp látnák máshogy mondanák el nem pedig tagadnák, hogy megtörténtek.

2023. júl. 19. 13:39
 13/24 anonim ***** válasza:
79%

Mert hazugok.

Az enyémek sem emlékeznek semmire. Verések, lelki terror, szexuális abúzus.

Az ördög vinné el mind a sok kegyetlen, hazug "szülőt". :(

2023. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, nekem se volt fényes a gyerekkorom. Csak azt tudom mondani, hogy ami nekem egy emlékezetes trauma volt, az a szüleimnek csak egy átlagos nap. Nekik szrt se jelent, én meg járkálhatok szakemberhez, ha normálisan szeretnék funkcionálni.

Na meg ott van az önreflexió hiánya. Akinek van önreflexiója, az alapból meg sem tesz bizonyos dolgokat, akinek meg nincs, az megteszi és tagadni fogja. Soha nem ismernék be, hogy elbszták.

2023. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Az a gond, hogy a tagadás hiába zavar, a másik gondolataival, véleményével nem tudsz mit kezdeni. Ők maguk pedig úgyis felhúzzák a maguk kis falait, meggyőződve róla, hogy soha semmit nem vétettek.


Ott van elcseszve az egész, hogy az áldozatnak nyilván jól esne az őszinteség és a bevallás, hogy igen elcsesztük. De ez az amit sosem fog megkapni, bárhogy is szeretné. Innentől viszont neki kell tudatosan továbblépni, kizárni az ilyen elemeket az életéből.

2023. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy ha magam nézem: Egy lelki terrorista, alkoholista, munkanélküli apa mellett kellett felnőnünk. Ez nyilván nem tett jót a fejlődésemnek, sajnos mind baráti mind párkapcsolati dolgokban látom ennek a hátrányát.


Egyszer anyámmal beszéltem erről, hogy nehezen megy nekem a kapcsolatok kialakítása. A miért kérdésre apámat neveztem meg, és hogy valószínűleg nem vált előnyömre, hogy 20+ évig egy agresszív, elnyomó alkoholista mellett kellett felnőnöm.


Anyám azonnali reakciója a tagadás és hibáztatás volt. Az nem úgy volt, már rég túlléphettem volna rajta, én mindig is ilyen voltam. Nyilván az én hibám, hogy egy agresszív alkoholista terrorjában nőttem fel.


Itt nyomtam anyámra rá a telefont, és itt, ebben a pillanatban szűnt meg anyám felé minden kötődésem és szeretetem.


Valahogy tudatosult bennem, hogy egyedül vagyok, és azt mondtam oké, legyen, tovább kell lépnem. Viszont onnantól minden hidat felégetek, minden szálat elvarrok.


Azóta nem igazán beszélek egyik családtagommal sem. És nem is bánom. Kiépítettem helyette a magam családját, ismerősi körömet.

2023. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%
Felejteni akarnak.
2023. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
62%

Nàlunk anyagi gondok,fater piâs volt anyàm ettöl mindig ideges volt ,hàl Istennek tettlegessèg nem volt de a mindennapi verbàlis konfliktusok.

Böven elèg volt,örülök,hogy elmult egyèbkènt ettöl fuggetlenul is nagyon jo szulok voltak es csodalatos nagyszülök.

Azt lattuk kemenyen dolgoznak,küzdenek betartjâk a szabalyokat,törvènyeket

Szerintem engem mèg meg is edzettek ezek a dolgok.

Tudtuk a növèrünkkel , nekünk akkor lesz valamink ha megteremtjük magunknak.

Meg is oldottuk mindketten.

Nem tudom innen megitelni a dolgokat mennyire voltak sulyosak de ne csak a rosszakat vedd èszre.

2023. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
25%

Tagadnak, mert szégyellik a múltbeli viselkedésüket, ha nincs kedved velük időt tölteni/foglalkozni, az a te szíved-joga, de próbáld megérteni, hogy ők is csak emberek.

Lehet, hogy te és a nővéred magasabb érzelmi szinten álltok, mint a szüleitek, pont ezért nem célszerű, ha haragszotok rájuk, azzal csak nektek lesz rosszabb.

2023. júl. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Csak pár dolgot írok le mi volt.

Sokat éheztünk apám inkább vackokra költötte a pénzt én télen kabát nélkül jártam iskolába egy lyukas tornacipőbe mert kibírom jolvan az úgy.

Cigi mindig volt kaja az asztalon már ritkábban soha semmit nem vettek max ha valaki adott akkor volt új ruha rajtunk.

Sokszor veszekedtek egymással és a végén mindig rajtunk töltötték ki azzal, hogy jól elvertem. Egyszer úgy, hogy nem ált el a számból a vér de akkor is azt mondta ez nem attól van ne játszam meg.

Sokat dolgoztattak a gyerekkorom róluk szólt nekünk kellett csinálni szinte mindent

De ezek csak az apróbb dolgok.

És az dühít, hogy ilyeneket mondanak. "Nektek jó gyerekkorotok volt, csak tanulnotok kellett mindenetek meg volt stb...

2023. júl. 23. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!