Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tagadnak a szülők?

Miért tagadnak a szülők?

Figyelt kérdés

Sajnos nem épp a legjobb gyerekkorunk volt, felnőttként is kihatott az életünkre nekem biztosan bár úgy látom a testvéreimnek is.(bátyám, nővérem)

Persze azóta sok idő eltelt és zajlik az élet de a szüleim soha nem látták be a hibáikat.

Nemrég beszéltünk a nővéremmel és feljött pár régi emlék de ha valami negatívról van szó azt mondják a szüleim "nem ez nem igaz megsem történt". Úgy állítják be mintha felhőtlen lett volna minden, de nem így volt. Miért tagadnak a mai napig? Miért kell hazudni arról, ami volt?

Bevallom én tartom a távolságot a szüleimtől nem igazán volt soha jó velük a kapcsolatom nem veszekszem velük de hallgatni azt, hogy minden milyen jó volt miközben sokszor szenvedtünk már nem bírom.



2023. júl. 19. 09:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Ők így emlékeznek rá, csodálatos a memória: a kellemetlen dolgokat egyszerűen kikerüli.
2023. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%
Vagy manipulálni akarnak, hogy a végén te is elhidd, nem úgy volt vagy szimplán tényleg nem emlékeznek rá, mert az agy törli a személynek kellemetlen emlékeket. Én szüleim is ilyenek...
2023. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Szégyellik.
2023. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azért mindent nem felejthettek el, valahogy ők mindenre máshogy emlékeznek.
2023. júl. 19. 10:07
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Vagy egyszerűen más nézőpontból látják..


Sok mindent látok másképp amióta gyerekeim vannak a gyerekkorommal kapcsolatban.

2023. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

5

Nem vagyok még anya vagyis nemsokára az leszek de a gyerekkoromra ugyanúgy emlékszem mint gyerekként és a testvéreim is. Hiába szépítik a szüleim nekem valahogy semmi sem lett szebb.

2023. júl. 19. 10:56
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező.



Még aki lepontozott.


Nem azt írtam, hogy szépült a gyerekkorom, hanem azt, hogy sok mindent másképp látok és értek így felnőttként több gyerekkel.


Ma már pontosan tudom, hogy szüleimnek nem volt jó házasságuk, de együtt maradtak, most se az csak megszokták egymást, megszokták, hogy langyos szarban állni elég nekik.

Ma már pontosan tudom,hogy anyám túlterhelt és depressziós volt, most is az, de segítséget sosem kér(t) most sem. Amellett nagyon sok traumát hozott magával.

Apám sosem vette ki a részét a nevelésünkből, és míg velünk nem tudott foglalkozni, addig a gyerekeimnek nagyszerű nagypapa.

Sorolhatnám nap estig. Ettől nem lesz szebb, de míg ma már tudom, hogy pl nem azért nem mentünk ide vagy oda mert nem szerették volna vagy minket, hanem mert nem telt rá, ma már másképp látom ezeket a dolgokat mint gyerekként.. Könnyebb tanulni is az ő hibáinkból.

2023. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%
7-es, a kérdés nem az volt, te miképp látod a tetteiket, hanem hogy ök miért tagadják le.
2023. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

7

Én értettem de ahogy 8-as írta engem a tagadás az ami zavar.

2023. júl. 19. 12:06
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Hát figyelj, amióta elköltöztem, azóta nekem is kicsit halványodtak az emlékek. Egyik nap vissza kellett emlékeznem, hogy miért nem szerettem ott lenni, mert mintha kicsit elfelejtettem volna.

De próbálok nem a múltban élni, jó is lenne ha tényleg csak tovább lépnék, de úgy érzem már haladok.

Az agy az egy olyan dolog ami sokszor megszépíti az emlékeket, sokszor nem is tudatosan. Vagy amire nem szívesen emlékszik az ember azt kitörli, elhalványítja.

Persze az is lehet hogy csak tagadnak, amit nem mondanak ki az megsem történt alapon. Viszont ezt csak ők tudják vagy épp nem tudják.

2023. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!