Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha előző kapcsolatból már...

Ha előző kapcsolatból már mindkettőtöknek van gyereke, akkor mennyire van meg az én gyerekem-te gyereked érzés?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk elején azt beszéltük meg, hogy nem tudjuk, hogy mennyire fogjuk tudni egyformán szeretni őket, de mindkettőnek ugyanaz jár. Nekem ez szimpatikus gondolkodásmód volt, de később kiderült, hogy ő úgy értette, hogy amit ő megad a fiának azt én is megadhatom a lányomnak. A saját gyereke rendes szülő-gyerek viszonyban van. Minden tőle telhetőt megad neki időben, anyagilag, önzetlen szeretet. Az én lányommal meg úgy van, hogy "haverok", de legyen ő az én gondom. Ha itthon van, én beteg vagyok, és a gyerekemet programra kéne vinni, akkor úgy van vele, hogy ez van mondjam le.. Ha dokihoz kéne vinni, és épp szabadnapos, akkor is anyukám rohangál ide hajnalos műszak után. A saját gyereke megvan kérdezve, hogy csak apás napot akar-e vagy családit. Váltott felügyelet van náluk, nem hétvégi apuka. A 2 gyerekünk iskolája 5 percre van egymástól...már többször szóvátettem, hogy elvihetné kocsival mindkettő gyerkőcöt, mert nekem busszal ez másfél óra, neki meg 5 perc plusz, de nem mert reggel szeretnek kettesben lenni. Ha én dolgozom, beteg vagyok, és ők programot csinálnak, akkor a lányom SOHA nem mehet velük, mert nincs kedvük rá figyelni. 7 éves, szóval már nem a baba kategória. Én a párom gyerekével ugyanúgy foglalkozom, mert nem gondolom, hogy neki kéne szívni az apja miatt. Viszem programokra, vásárolok neki, stb.


Na, szóval arra vagyok kíváncsi, hogy ez mennyire általános? A mostoha szülők mennyire szoktak felelősséget vállalni a másik gyerekért?



2023. júl. 11. 01:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy tudom meg érzem, hogy én gyerekem, te gyereked. De hogy nem hajlandó elvinni a suliba... Már rég kivertem volna a hisztit... Ez így két külön család együttélése, nem házasság.
2023. júl. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak kihasznál téged, te meg hagyod. Nagyon gáz.
2023. júl. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
84%

Uh... nálunk ott a tini fiam állandóra, a férjem tini lánya váltott felügyelettel heti váltásban és az ovis fia láthatásokra.

Maxi nem így működik, ahogy nálatok. Mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak és bár alapvetően mindenki a saját gyerekét menedzseli (az enyémnek veszek új cipőt, a lányát az apja viszi beiratkozni a suliba), de ha bármi úgy alakul, szó nélkül beállunk a másik helyére orvoshoz vinni, ügyintézni, programra, strandra vinni, edzésre, bármi. Természetes. Nálunk már nincsenek is szülők, úgyhogy arra hiába is várnánk - meg miért hívnám apámat, hogy vigye a fiamat edzeni mert lázas vagyok, ha a férjem ott nézi a tévét...? Természetes, hogy ugrik az autóba és viszi a gyerekemet a dolgára. EGyértelmű.

2023. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
95%

Az első olyan eset után, amikor nem vittel el a lányomat autóval a suliba nem engedném a fiának, hogy egyen a főztömből. Ha ettől nem tér eszhez, akkor szakítás.

Magától nem fog változtatni, mert te mindent megteszek neki, foglalkozol a gyerekével is, neki meg nem kell tennie semmit. Az ő szempontjából ez egy remekül működő kapcsolat. És mivel nem vagy rabszolga, szabad akaratodból vagy vele, úgy gondolja neked is megfelel. Vagy te lépsz, vagy tűrsz

2023. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, csak házicseléd vagy.
2023. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%

Nos kezdem a szídásodat.

Ne hívd a párodnak. Vagy tanuld meg mit jelent ez a szó, vagy találj olyan szót, aminek ismered a jelentését. Ő még nem áll arra készen, hogy bárkinek a párja legyen. Aki a párod, az a társad is. Ő nem áll készen arra, hogy bárkinek a társa legyen.

Emberileg nem éppen..., jó. Egy jó ember mindenkit szeret, segít, FŐLEG ha vele él együtt. Ott nincs olyan, hogy hivatalosan mi, vagy genetikailag mi. Az van, hogy itt van valaki, akivel szerelmes vagyok, és 2 valaki, akik még kicsik, és tanítanom, felvigyáznom kell őket. Ha ő direkt különbséget tesz önmagában a 2 gyermek között, amik függetlenek az ő és a gyermekek személyiségi kapcsolatától, akkor egy rossz ember. Ezen nincs mit firtatni. Érvelni sem tudok nagyon, annyira egyértelmű. Te olyan embert választottál, akivel nem lesztek, és nem lehettek 1 család, mert nem képes családként tekinteni valakit, csak aki genetikailag, vagy saját belső önző vágyai miatt magához köt mentálisan. Ott van vele valaki, akin segíthetne, de ő egy kényszerből ott lévő "haver"nak tekinti. Ez NEM család, és NEM pár.

2023. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
82%

"Úgy dobnám ki az ilyen alakot, mint a macskát sz...ni."


Ezt kikerem magamnak a cicak neveben!

Meg a macskanak is tobb esze van, mint a kerdezonek.


A mindennapi betevoert hazi cseled, meg mindent eltur.

2023. júl. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!