Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kedvelem a nővérem párját?...

Nem kedvelem a nővérem párját? Hogy rendezzem ezt?

Figyelt kérdés

Rosszul vagyok tőle, egy műmosolygós bájgúnár, 0 háttérrel (legyen most itt Ákos a neve).

Régen nem éreztem így, de egy ideje azt látom, hogy mindent tesómra hárít, meg ő tényleg semmit nem tesz le az asztalra, de mint valami kiskirály, úgy járkál.


Például van két gyerekük, a kisebbik 1 éves.

Tesóm "van otthon", de közben van egy vállalkozása, amit csinál, és nem ilyen heti 2-3 órás munkát jelent neki. Mégis mellette rá marad a háztartás a munka és gyerekek mellett. Kérdeztem, miért nem vesznek fel valakit, aki legalább a lakást rendben tartja, néha főzne akár. Hát neeem, az Ákos nem ilyen családban nőtt fel, ő ezzel nagyon nem ért egyet.

Most volt a kisebbiknek az első szülinapja, panaszkodott nekem, hogy a háta közepére sem hiányzik még az, hogy tortát és sütit süssön, így is éjszakába nyúlóan dolgozik minden este. Mondtam, hogy rendelje meg ezeket, mindig így szoktuk, ha van valami.

Á, nem, az Ákos direkt mondta neki, mikor a tortán gondolkozott, hogy igazán megsüthetné a saját gyerekének ő a tortát, minek megrendelni, az sosem olyan finom... Na most, azt tudni kell, hogy tesóm főzni jól tud, sütni semennyire, egy sima piskóta nehezen megy neki. Végül anyukáméknak szólt, hogy ha mennek a szülinapra, vegyenek már egy lehetőleg egész tortát valahol, mert 3-szor sütötte meg, 3-szor lett katasztrófa, és jelenleg az egyetlen édesség a szülinapra az a készen vett bolti gyerekkeksz.

Vagy a férje szülinapjára ő készült vacsorával, bulival a barátokkal, ajándékkal. A férje az ő szülinapjára Libri utalványt vett és egy tábla csokit.


Ákos az hetente találkozik a barátaival, kb. 2-3 havonta utazni is szokott velük, minden nap csinál valamit, ami kikapcsolja. De ha meg a nővérem menne valahová egy hónapban egyszer, szövegel, hogy minek kell elmennie, miért nem jó neki otthon.


Szóval sokszor ilyen konzervatív, vaskalapos nézeteket erőltet, de az nem zavarja, hogy az anyósáék (szüleink) által élhet egy budapesti újépítésű lakásban. Erről is annyit, hogy addig, amíg nem volt biztos, hogy a szüleink segítik őket ezzel, nem nagyon ugrált a lánykéréssel kapcsolatban... Ahogy meglett véve a lakás, rögtön jött az eljegyzés, meg hogy minél hamarabb legyen esküvő. Vagy mikor jött a második gyerek náluk, apukánk meglepte tesómat egy nagyobb autóval, amibe kényelmesebben elférnek. Na hát az autót a férje használta 90%-ban, mondván, hogy ő megy mindenfelé, tesóm a gyerekekkel úgyis kerületen belül mozog maximum, meg hogy a nagyobbiknak kell a fárasztás, a kicsit meg tudja babakocsiban tolni. Apukánk egy idő után szólt, hogy vagy használja nővérem az autót, vagy ő nem fogja fizetni rá tovább a lízingdíjat, biztosításokat.


Annyira sok ellenérzésem van iránta, hogy azt veszem észre, hogy a közös családi programok alól, ahol ők is ott vannak, már inkább kivonom magam, mert nézni is rossz, amiket csinál, mond. De nyilván így élni hosszú távon meg nem lehet.


2023. jún. 22. 14:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%
#20 Apuka akkor húzott volna határt, hogy még ha vesz is egy autót, azért a kötelező biztosítást nem ő, hanem a használói fizetik. A kérdező itt kérdez, de valószínűleg az egész család tökig benne van a gyerekük magánéletében. Egészségtelen szituáció.
2023. jún. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred egy jó nagy birka. Már rég ki kellett volna vágni ezt a herét. Valószínűleg félre is lép, amikor elutazik. A haverokkal, mi? Ja persze.
2023. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagy általánosságban én is így vagyok nővéremmel, meg a férjével. Ugyanolyan ingyenélő férje van, ugyanúgy mindent csak megkapott (még ha nem is ekkora mértékben), ugyanúgy nem dolgozik, de már a második gyereknél tartanak.


Javaslom tartsd a kapcsolatot külön a tágabb családoddal, ha olyan a viszonyod velük. Én már évek óta nem megyek el semmilyen családi ünnepségre, ha azok is ott vannak. Nem vagyok rájuk kíváncsi, hadd etessék a család többi részét az életük "nehézségeivel". Ennyi a titka, egy idő után fel se fog tűnni a "hiányuk".

2023. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
10%
Na, ez a kérdés eggyel jobban sikerült, latom fejlődsz.
2023. jún. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Saját dolgoddal kell foglalkozni.
2023. jún. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Majd rájön a tesód a saját kárán, ha idegösszeomlása lesz, erre csak ennyit lehet mondani. Vagy ha 2 gyerekből 2 majd nem néz feléjük...
2023. jún. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
30%
Gazdagéknák sem jó minden
2023. jún. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!