Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, beleszóltok a gyereket...

Szülők, beleszóltok a gyereketek és a ti szülőtök kapcsolatába, vagy hagyjátok, rendezzék le ők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az elmúlt két hónapban az anyám és a fiam viszonya nagyon megromlott, mióta a fiamnak barátnője van, a nagyanyja azzal nyaggatja, hogy a lány tönkreteszi, mert elvonja a figyelmét a tanulásról, ami amúgy a jegyeken nem látszik. A fiamnak nemrég elege lett, és azt mondta a nagyanyjának, hogy mert ő tíz éve nem szexelt (apám akkor halt meg), még ne őt cseszegesse.


Ez volt egy hete, anyám azóta kétszer volt nálunk, a fiammal egyszer találkoztak, a fiam azonnal ment vissza a szobájába, mindkettejük arcán gyilkos indulat a másik iránt.


Szívem szerint rájuk hagynám, de jó lenne, ha kibékülnének.


2021. máj. 8. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Jelen szituációban a fiam mellé állnék olyan módon, hogy a saját anyámra szólnék rá: ne cseszegesse a kiskorút, nem az ő dolga nevelni.

A mi családunkban az anyám is ilyen mindenbe beleszólós/okoskodós volt, állandóan harcolnom kellett, hogy kattanjon le az unokákról, legfőképpen a kedvencke elsőszülöttről. Aztán telt-múlt az idő, és úgy döntöttem: unoka elég nagy már, védje meg magát, miért is én legyek folyton az ütközőzóna.

2021. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Fú de rühellem az ilyen öregasszonyokat.

Szerintem igaza van a fiadnak!:D

Az én nagyanyám is feszt azzal van elfoglalva, hogy ki mikor kivel mit csinált... Rohadt zavaró.

Ha jóban akarsz lenni a fiaddal neked kell mellé állnod. Gondolom te is tudod, hogy amit anyukád csinál az már pofátlanság, ráadásul te magad írod, hogy hazugság is amit állít, mert nem történt meg a jegyek lerontása.

2021. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Amióta nagyapám meghalt, nagyanyám mindenkinek a párját utálja a családban, azt is aki sokkal régebb óta van a családban meg azt is viszonylag új. Én értem, hogy mi az ő baja de erről nem tehet senki. A fiadnak van igaza de egy kicsit nyersen fogalmazott.
2021. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
én is a fiú mellé állnék
2021. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Igaza van a fiadnak :D
2021. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

nem az ő dolga nevelni


Hát pedig valakinek kellene, mert így tűnik, a szülőknek nem sikerült. Ha az enyém ilyent mondana a nagyszülőnek, hogy látszik, hogy nem szexel, sose ütöttem meg, de lehet, hogy ezért képen törölném.

2021. máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Illetlenség ilyet mondani, de ettől függetlenül jól látja a helyzetet a fiú.

Nálunk is megy az aknamunka a nagymama részéről - milyen barátnők, milyen munka, soha nem jó semmi - de én már kettőjükre hagyom mert néhányszor próbáltam beszélni a gyerekemmel, de hirtelen én lettem az " ellenség", akkor meg oldják meg.

2021. máj. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
Anyámat raktam volna úgy helyre, hogy nem lett volna kedve még 1x beleszólni a gyerekem életébe.
2021. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!