Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért emlékszem máshogy, mint...

Miért emlékszem máshogy, mint a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom melyik kategóriába illik a kérdésem. Sok kérdés van amire én teljesen máshogy emlékszem, mint ők. Sokszor néhány nem olyan fontos kérdésben is. Például, hogy szerintük minden nap csomagoltak nekem reggelit a suliba, én úgy emlékszem, hogy állandóan pékségbe jártam,mert később már tudta az eladó nő, hogy mit kérek kívülről. Pedig sokszor jobban esett volna egy szendvics. Szerintem emiatt is alakult ki az ételallergiám.

Vannak sokkal komolyabb témák is amikben nem úgy emlékszem mint a szüleim és félek, hogy valami baj van a memoriammal. Lehet, hogy tudatalatti ennyire megmásítottam az emlékeim? Mit tudok tenni ellene? Köszönöm a válaszokat ☺️



2021. ápr. 24. 09:38
1 2
 1/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%

Arra nem is gondoltál, hogy te emlékszel jól, míg a szüleid szándékosan tupírozzák a múltat és jó fényben akarják feltüntetni magukat?

Az első esetnél azért érdekes a kérdés, a szüleid adtak pénzt a kajára, különben nem tudtál volna venni a pékségben. Ezt lehet úgy értelmezni, hogy csomagoltak neked, bár nem a szó szoros értelmében. Az ételallergiád pedig nem hiszem, hogy emiatt alakult ki.

Egy-két komolyabb példát is említenél?

2021. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
86%
vagy írj naplót és ott vissza tudod olvasni.
2021. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanez nálunk is. Szégyellik, hogy nem adtak kaját minden nap, vagy pedig saját maguknak is hazudnak. Van komolyabb példa is? Apám pl állítja, hogy soha nem volt olyan, hogy ketten voltunk otthon, ő feszült volt, én mondtam valamit, ami neki nem tetszett, es egy órán keresztül rángatott, cibált keresztül a házon, minden helyisegben vert es üvöltött. 6 éves voltam. Pontosan emlekszem. Szerinte csak kitalaltam. Ahha... szeretné...
2021. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Az anyám szerint is csak fantáziálok a gyerekkorom nyomoráról.

Mikor megemlítettem, hogy mérgező szülő, akkor azt mondta, hogy én otthon ülve a nagy unalmamban, kitalálok meg összeolvasok minden hülyeséget. (a munkám olyan, higy itthon dolgozom, de ugye csak a műszakolás meg a fizikai meló a munka)

2021. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Ezek azok a szülők akik megbánták vagy csak simán szégyellik, hogy hogy nevelték a gyerekeiket, és most próbálják meg hazugságokkal fényesíteni a helyzetet. Az én anyám állítja, sose ütött meg minket, pedig hányszor verte a fejünket hátulról, te jó isten, miközben ordított mint a sakál. :D Ő erre "nem emlékszik" állítása szerint. Fura, bennem megmaradt.
2021. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyenre példa,nem is egyszer. Utána az volt, hogy én nem emlékszem jól, pedig bennem eléggé mély nyomokat hagyott.
2021. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is a szüleid azok, akik "rosszul emlékeznek". Ilyen jelentéktelen dolgokat a memóriánk tudtommal nem szokott megmásítani. Maximum a traumákról nem vesz tudomást, de így, hogy kitaláljon magának egy saját kis történetet, nem hinném. A szüleid részéről pedig ez egy elég aljas dolog, mert így azt érik el, hogy magadban keresd a hibát. Rossz szülők voltak, próbálják kompenzálni, de valójában még most is azok.
2021. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy te emlékszel rosszul, sokkal valószínűbb, hogy próbálják szépíteni a múltat, szégyellik a viselkedésüket.


Apám már nem él, de régebben, ha szóba került az alkoholizmusa, akkor teljesen másképpen emlékezett vissza a korábbi eseményekre.

Szerinte esetenként fordult elő, hogy "valamivel többet ivott a kelleténél". Az anyám, testvérem és az én emlékeink szerint viszont szinte minden este vörös fejjel tántorgott be a lakásba, és veszekedtek anyámmal.

2021. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen málunk is volt,apukám akkor alkoholksta volt és arra mentem be a konyhába hogy anyut a nyakánal nyomta fel a falra meg még ehezz hasonló dolgok,lehet hogy ezért vagyok én is ilyen elfuserált (suicid hajlam,agresszió,hazudozó jellem),de ők a mai napig tagadják,már 20éve nem iszik apu,és ráfogják kicsi voltam álmodtam stb..
2021. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk én pl minden nap csomagolok a gyerekemnek egészséges tízórait, de pénz is van nála büfére, ha pl megkívánt valamit vagy még éhes marad. Nem minden nap, de hetente többször érintetlenül hazahozza a tízórait, és közli, hogy fornettit vagy hotdogot vett a büfében. Lehet, hogy ő is úgy fog emlékezni, hogy nem csomagoltam neki tízórait? Vannak erre jelek. Pl egészséges ételeket eszünk, de ha hétvégén ketten megeszünk egy 60 grammos chipset, akkor képes azt mondani a nagyanyjának, hogy chipset vacsorázott. Vagy hogy soha nem csinálunk programot hétvégén, ő így emlékszik a kiskorára, csak mert tényleg nem mentünk valahova MINDEN hétvégén. Elő kellett keresnem az albumot, hogy megnézze, mennyi helyen voltunk. Ja...? Nem lehet, hogy a te memóriád is szelektív?
2021. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!