Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért emlékszem máshogy, mint...

Miért emlékszem máshogy, mint a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom melyik kategóriába illik a kérdésem. Sok kérdés van amire én teljesen máshogy emlékszem, mint ők. Sokszor néhány nem olyan fontos kérdésben is. Például, hogy szerintük minden nap csomagoltak nekem reggelit a suliba, én úgy emlékszem, hogy állandóan pékségbe jártam,mert később már tudta az eladó nő, hogy mit kérek kívülről. Pedig sokszor jobban esett volna egy szendvics. Szerintem emiatt is alakult ki az ételallergiám.

Vannak sokkal komolyabb témák is amikben nem úgy emlékszem mint a szüleim és félek, hogy valami baj van a memoriammal. Lehet, hogy tudatalatti ennyire megmásítottam az emlékeim? Mit tudok tenni ellene? Köszönöm a válaszokat ☺️



2021. ápr. 24. 09:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
1 régi dolgoról megkérdezel 10 embert és 10 féle emléket fogsz hallani. Nincs baj a memóriáddal, kétlem hogy új emlékeket gyártanál magadnak.
2021. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
Én arra tudok gondolni, hogy azt hitték annó, hogy mivel kicsi voltál nem fogsz emlékezni az ilyen dolgokra. És most, hogy ugye emlékszel rájuk próbálnak meghazudtolni téged, hogy ez nem így történt. Csak, hogy jobb színben tüntessék fel magukat. Nem biztos, hogy te emlékszel rosszul.
2021. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
87%
Szerintem saját maguk előtt tagadják a szülők elsősorban a viselkedésüket az ilyen esetekben, hogy elkerüljék a bűntudatérzetet stb. A mi családunkban sem ismeretlen ez a "jelenség"... Nem hiszem, hogy a te memóriáddal lenne a gond.
2021. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%
Nos, az emberek memóriája nem egyforma és nem tökéletes. Simán lehet, hogy a szüleid emlekeznek jól es nem te.
2021. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Darkness forever válasza:
74%
A szülők szeretik a saját hibáikat lekicsinyíteni sokszor, míg a gyerekük hibáit felnagyítani. Ez által, nem feltétlen emlékeznek úgy, ahogy valóban történtek a dolgok.
2021. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%
A gyerekek szeretik a saját hibáikat lekicsinyíteni sokszor, míg a szüleik hibáit felnagyítani. Ez által, nem feltétlen emlékeznek úgy, ahogy valóban történtek a dolgok.
2021. ápr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%
lehet te emlékszel rosszul,nem gondolod ? gyerekeim nem 1x felejtetek eldolgokat,vagy emlékeztek rosszul,de volt hogy fėrjem emlėkezett rosszul dolgokra vagy ėn.
2021. ápr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ☺️ nem rossz szülők. Végül megbeszéltük és mindkettőnknek igaza volt.

Az utolsó években én emlékeztem jól és tényleg nem sokszor csomagoltak, előtte viszont minden nap csináltak nekem szendvicset. A napló írást kipróbálom ☺️, köszönöm a tippet.

2021. ápr. 25. 22:18
 19/20 Katona Dius ***** válasza:
100%

Sok esetben szeretnek szépíteni a dolgon, hogy ne tűnjenek olyan "rossznak".

Pl. Anyám gyerekkoromban rengeteget vert. Rossz gyerek voltam nagyon, így nem tagadom, hogy sokszor jogos is volt a dolog. Ő viszont teljes egészében tagadja, ő soha nem emelt rám kezet, egyszer sem.

Volt 10 év, mikor pszichés beteg volt és félrediagnosztizálták, nem jó gyógyszereket kapott (tudom, ez nem az ő hibája, és a betegsége miatt volt, de attól még megtörtént). Arra a 10 évre ő teljesen máshogy emlékszik, mint mi. Gyakran eljárt a keze (akkor már nem jogosan), öcsémet letagadta, hogy nem a fia. Nem végzett semmi házimunkát, csak egész nap a szobájában kuksolt. Többször volt öngyilkossági kísérlete.

8 éve helyretették a gyógyszereit szerencsére, azóta tünetmentes. De az a 10 év neki teljesen máshogy él a fejében. Szerinte ő leült velünk tanulni, nagymamámék semmit nem segítettek (amikor nagyon elgurult a gyógyszere, sokszor inkább náluk aludtunk napokig).

Bár mint mondta, ez a fajta "rossz memória" a betegségének tudható be.

2021. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Katona Dius ***** válasza:
"Bár mint mondtam" elírtam, bocsi :)
2021. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!