Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szálljanak ki a kapcsol...

Hogyan szálljanak ki a kapcsolatomból?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve együtt vagyok a párommal ez alatt az egy év alatt nagyon megszerettem és eljutottam arra a szintre,hogy ragaszkodom hozzá. Viszont múlt héten pénteken volt egy vitánk egy kis hülyeség miatt és gondolkoztam a szakításon de rájöttem,hogy hiba volt ennyire elhamarkodott döntést hoznom és így kibékültem a párommal. Viszont elkövettem azt a hibát,hogy tanácsot kértem a családomtól,hogy mégis mitévő legyek. Én tényleg csak tanácsot kértem de ők rögtön nekem estek,hogy már azonnal töröljem le a közös képeinket meg ki ne béküljek vele. Úgy érzem nem ezt vártam a családomtól hanem,hogy meghallgassanak és fogadják el a döntésemet,hogy én mégis a párommal szeretnék lenni.. Lehet,hogy féltenek sőt biztos is,hogy csalódok de könyörgöm ne döntsenek már helyettem.Oké megbántott a barátom illetve elismerem,hogy nem kellett volna berágnom egy hülye beszólása miatt de azért ennyire nem kéne a családomnak beleszólnia amikor én csak meghallgatásra vágytam.. Főleg a testvérem szeretne a barátom ellen hangolni. Már bánom,hogy elmondtam neki bármit is.. Mit tegyek,hogy elfogadja,hogy én mégis a barátommal akarok lenni?Eltudom dönteni egyedül is,hogy nekem mi a jó csak ki voltam bukva és szerettem volna ha kimondják azt amit gondolnak de az nekem sok,hogy elakar szakítani konkrétan a barátomtól csak azért mert hibázott egyszer..


22/L.


2021. ápr. 20. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A családodnak végülis nem sok köze van ehhez, főleg nem a tesódnak. Önálló vagy, el se kell mondanod, hogy min vesztetek össze, mi legyen veletek, stb. Neked kell eldöntened.
2021. ápr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ mégis mi volt az a hiba aminél az első gondolatod, hogy szakítasz, sőt tanácsot kértél.

Mert lehet oka van, hogy a családod szerint szakítanod kéne. Egy elnyomott, lelki sérül nő nehezen akarja tudomásul venni, hogy rossz a kapcsolata.

2021. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Hat en egyet mondhatok amit anno az egyetemi tanarom mondott: ha az első 2-3 evben veszekedes van (foleg hogy a szakitas is felmerult) akkor nem valoszinu hogy van jövője.


Bar ezt nem ertem hogy 1 ev alatt megszeretted es egy kisebb butasag miatt egybol szakitason gondolkodsz kicsit erdekes😅 akkor megsem szerelem csak lila kod.

2021. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Mert mi volt az a veszekedési indok, hiba? Kb ettől függ az értelmes válasz, anélkül semmi tanácsot nem lehet adni. Ha megütötött például, akkor a családodnak van igaza.
2021. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Thispain ***** válasza:
63%
Először a családdal való kapcsolatodból szálj ki szerintem.
2021. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs oka a családodnak nem kedvelni őt?
2021. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tepfal ***** válasza:
100%

#3: Hát én nagyon nem értek egyet azzal, hogy az első években ne legyen vita. Az első években ismeritek meg igazán egymást. Ilyenkor kell kiderülnie minden ellentétnek - nincs olyan két ember, akinél nincs ilyen. Ha valami az első években nem derül ki, annak elfolytás, titkolózás a vége, ami egyszer majd robban. Ha viszont kiderül, akkor tudtok rajta dolgozni és eldönteni, hogy össze tudjátok-e hangolni az igényeiteket vagy sem. Illetve idő kell ahhoz is, hogy két ember megtanuljon hatékonyan kommunikálni a másikkal. Nálunk az első években voltak veszekedések. Aztán megtanultuk, hogy hogyan kommunikáljuk a saját érzéseinket és halljuk meg a másikéit, így ha nem is értünk egyet, már maximum vita van, sosem veszekedés.

Kérdésre válaszolva: tényleg nagyon nem mindegy, hogy mi volt a szakítás oka. Ennyi infó alapján az is lehet, hogy a családodnak tényleg igazad volt és elfogadhatatlan, ami történt, csak te nem látsz (a szerelemtől/a fiatalságtól vagy mert bántalmazó kapcsolatban élsz). És az is lehet, hogy a családod csak vérszemet kapott, bántották a pici lányukat, csak a te oldaladat hallották, túldramatizálják a dolgokat. Ha értelmesek, mondd el nekik azt, amit itt nekünk is, ha leközelebb ezzel jönnek: csak le akartad vezetni a feszültséget, ezért osztottad meg velük, de lecsillapodtál, rájöttél, hogy neked sem volt teljesen igazad és szeretnél vele lenni, ők pedig legyenek szívesek ezt elfogadni. A jövőben pedig gondold át, hogy mikor fordulsz hozzájuk. Inkább fordulj a barátaidhoz ilyen helyzetben.

2021. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Most tanácsot kértél vagy nem? Ha igen (márpedig ezt írtad), igenis joguk van elmondani, mit gondolnak a kérdésről.
2021. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Tehát vétett egy szerinted könnyen megbocsájtható hibát, te szereted őt, de mégis ki akartad dobni...🤔

Köszönjük, Emese! Mára elég volt az internetből... 😅

2021. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Lehet,hogy féltenek sőt biztos is,hogy csalódok"

Itt abba is hagytam az olvasást. Könyörgöm, miért?? Ha tudom hogy forró a gáztűzhely, nem tenyerelek bele csakazértis... 😅

2021. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!