Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy a ti...

Éreztétek már úgy, hogy a ti családotokban túl sok probléma és nehézség van?

Figyelt kérdés

Én sajnos folyamatosan ezt érzem. Tettem már fel kérdéseket ezen az oldalon, de rá kellett jönnöm, hogy annyi problémánk van, amiben bármi, akármi tanácsnak örülnék, hogy itt csak a "troll vagy, kamu, mesélj csak" reakciókat váltom ki, mert már a problémák egy részének említésénél is kiverem a biztosítékot és megkapom, hogy csak színezem a történetet. Az ismerőseimnek sem szeretek beszélni a mindennapjainkról, nehézségeinkről mert ők is csak a fejüket fogják, hogy ez már sok.

Néha elgondolkodok, hogy másoknak milyen lehet az életük. Tényleg mi vagyunk ennyire túlterheltek vagy csak szimplán nem a megfelelő emberekbe futok bele, esetleg túl alacsony az ingerküszöböm?


2023. jún. 4. 22:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nincsenek testvéreid és a férjednek sincsenek testvérei, így hogy mindenkit nektek "kell" ápolnotok?


Vannak azért lehetőségek:

Minden önkormányzatnál lehet igényelni házi segítségnyújtást, ez azt jelenti, hogy az önkormányzat részéről egy szociális gondozó kijár az idősekhez, gondozza őket, kiváltja a gyógyszereket, stb. menj be, érdeklődd meg, hogy ez nálatok mennyibe kerül, sok helyen ingyenes.



A másik: Ennek a 4 öregnek van nyugdíja, amiből lehet pluszban fogadni maszek gondozót.


Ha valaki 24 órás felügyeletre szorul, akkor idősek otthonában célszerű elhelyezni, mert ott szakemberek felügyelnek az idősekre.


A 3 SNI-s gyereked mekkora?

2023. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Én egyke vagyok, a férjemék ketten vannak, de a húga nem tud segíteni, alkalmi munkákból élnek a párjával.

Anyósomek nyugdíja minimális, apósom csak résznyugdíjat kap végrehajtó tiltja a nyugdíjuk 33%-át. Sajnos nincs arra pénzünk, hogy otthonba menjenek, igaz nem is akarnak bemenni. Házi segitségnyújtást csak akkor tudnának igényelni, ha lenne bejelentett lakcímük. Ingatlanuk nincs. Most csak őket kell ápolni és a szüleimnek besegíteni néhány dologban. A szüleim segítenek nekünk amiben csak tudnak, főleg anyagilag.

A gyerekek 11, 9 és 8 évesek.

2023. jún. 6. 18:22
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjednek van húga, akkor gondolkozzon ő is a szülei problémáiról, ne csak a férjed. Ha ennyire csórók ők is, költözzenek össze velük például.


A gyerekek nem tudnak önállóan elmenni iskolába, mondjuk tömegközlekedéssel?

2023. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!