Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapuzárási pánik 18 évesen?

Kapuzárási pánik 18 évesen?

Figyelt kérdés
Nagyon félek az öregedéstől , főleg attól hogy tulajdonképp már 20 vagyok, utána szempillantás alatt 25, és szépen megöregszem, elmegy az életem és nem leszek örökké 18. Állandóan a sírás kerülget meg gyomoridegem van ha erre gondolok.

2023. máj. 13. 22:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%
Hàt pedig ez pont így lesz, fogadd el.
2023. máj. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezt inkább kapunyitási pániknak hívják, mert úgy tűnik, félsz kilépni a gyerekkorból.

Az, hogy most rádöbbentél, az élet múlandó, azzal nincs semmi probléma, mert ezzel a felismeréssel ráébredhetsz pl arra is, hogy megtanuld értékelni az élet minden percét. Ez arra is jó, hogy ráészmélhetsz, rajtad áll, milyen tartalommal töltöd ki azt a 8-9 évtizedet, amíg élsz és ezt már most elkezdheted. Kitöltjeted teljesen felesleges dolgokkal, akár csupa negatív gondolattal, rettegéssel is, de csupa értékes, hasznos, kellemes, izgalmas dologgal is.

Én már a 6. X-et megkezdtem és cseppet sem rettegek. Megtanultam értékelni minden apróságot, tudatosan figyelem, mi jó az életemben és még mindig van rengeteg tervem és nem érdekel, hogy nem tudom, lesz-e holnap, mert azon teljesen felesleges agyalni. Úgy élek, ha lesz holnap, akkor azt úgy éljem meg, hogy nekem jó legyen.

Ha mélyebben belegondolsz, még csak most kezdődik igazán az életed, most kezdődnek a legizgalmasabb dolgok... :).

2023. máj. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
84%

Öcsém, sose gondolkodtam ilyeneken, pedig 27 vagyok.

1-2-es kommentelő válasza miszerint bulizz, nem lehet hülyeség. Az olyanoknak mint te, mindig az szokott segíteni. A legtöbb ismerősöm 17-23 éves kor között erősen kicsapongó életet élt, de ez tette őket boldoggá, mert hogy ettől "éltek". :D

Ennél ésszerűbb tanácsot nem igen lehet adni, vagy ilyen vagy, vagy nem. Én például és férjem sem volt az, szolid életet éltünk mindig is, most így 27 évesen sem arra gondolok, hogy basszus, mindjárt 30 vagyok, hanem hogy basszus, gyereket akarok, még legalább hármat, szóval bele kell húznom. :D

Hozzátenném, második pasimból lett a férjem, mégsem volt soha kapuzárási pánikom, hogy basszus, még nem éltem és mindjárt meghalok.

2023. máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
79%

Ez kapunyitasi panik 🤣

Felsz felnoni gyerek akarsz maradni.


Bakker 48 evesen se felek az oregedestol. Se a halaltol. Ez az elet rendje. Pont.

2023. máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
63%

18 vagy, ha ilyen bajod van, keress fel szakembert, mert torzult a gondolkodásod.

Nem normális gyerekként ilyen hülyeségeken agyalni

2023. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
68%
Felesleges azon parázni, hogy megöregszel, mert simán lehet, hogy még előtte feldobod a talpad. A munkatársam gyereke tizenévesen halt meg, kiment füvet nyírni a kertbe, megrázta az áram, és annyi volt. Ne gondolkodj ilyeneken, hogy mikor, hol fogsz meghalni, meg hogy elmegy az életed, mert ezt úgyse tudod kiszámítani, hogy mikor történik meg. Élj a mának, használj ki minden napot, nem tudhatod, melyik lesz az utolsó. Akármikor eszedbe jut az öregség vagy a halál inkább arra gondolj, mit tudnék ma csinálni, ami miatt érdemes élni, és aztán csináld azt.
2023. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
18 vagy még csak, még annyi éved van bulizni, szórakozni, hogy a végén te magad fogod megunni a "gyerekkort".:D
2023. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Menj bulizni, iszogass barátokkal, szórakozz. Csinálj havonta ilyen kikapcsolódós hétvégét, amikor nem csinálsz semmit, csak magadnak vagy.

Egyből el fogod felejteni a félelmedet.:)

2023. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
80%

A középkorúaknál sincs kapuzárási pánik, csak kitaláltak valamit, hogy legyen mire fogni. Az ember életében mindig vannak hullámvölgyek, életkortól függetlenül, a középkori völgy sem más, mint egy öregkori vagy egy fiatalkori völgy, nincs benne semmi kapuzárási.

Az élet fogy épp ezért kell élvezni és nem görcsölni. Nyilván nem szélsőséges módon szarrákokainozva kell eltölteni az életünket mert az yolo, hanem józan ésszel mérhető határokon belül.

2023. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
79%
K***ára ráérsz, az a te bajod.
2023. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!