Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik beleadni a rezsibe vagy...

Illik beleadni a rezsibe vagy fölösleges?

Figyelt kérdés

Azon megy a vita hogy egy szüleivel élő de dolgozó fiatalnak be kell e szállnia az effajta költségekbe vagy sem.

A tábor egyik része csípőből azt mondja hogy igen ,mert csak...

A tábor másik része ellenkező állásponton van és ütős érveket sorakoztat fel miszerint:

Nem visszafele hanem előrefele kell forgatni a pénzt,azaz a fiatal inkább gyűjtsön arra hogy mielőbb legyen saját kéglie akkor úgyis elköltözik,ez az élet rendje.Hogy de addig ő is fogyaszt ott villanyt, vizet?Hát istenem ha lenne saját lakása akkor csak a sajátját fogyasztani,de hát nem vágnak mindenkihez hozzá egy lakást az ősök úgyhogy ha már felvinni nem tudták a dolgát legalább ne húzzák vissza.

Na ti mit gondoltok?


2010. okt. 9. 14:19
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Hát nagyon kiváncsi vagyok hogy sikerült neki.De nemcsak én hanem kb az egész ország.

Azt ne vegyük bele hogy van e párja az embernek vagy sem mert ott már nem beszélhetünk önerőről

2010. okt. 11. 22:45
 32/35 anonim ***** válasza:

Szerintem aki lakást kap a szülőktől, az nem mondaná azt, hogy fizetni kell a rezsibe.

Felnőtt emberek komolyan nem értem miért tartják természetesnek, hogy a szülők eltartsák. Miért lennél fizető vendék azzal, hogy te is fizetsz azért, amit használsz? Ezen meg aztán eléggé meg lepődtem, hogy ennyien írták, hogy én sem fizetek, mivel én sok embert ismerek, de azok közül egy sem gondolkodik így. Illetve van egy ember, de azok olyan mocskos gazdagok, hogy nem is csodálkozom rajta. Ott inkább az illető "gyerek" csodálkozik azon, hogy nekem miért kell dolgoznom, nem hogy beadni a közösbe egy 20-ast.

2010. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Miért nem? Ha együtt akarnak élni, akkor össze dobják ami van, tehát akkor az önerő. Mivel közösen vesznek lakást.
2010. okt. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Szerintem elbeszélgetünk egymás mellett de egyaránt egészséges szemléletet részesítünk előnyben.Én sem a tékozló, szülőkre támaszkodó mihasznák pártját fogom.De az hogy a gyereknek lakása legyen az voltaképpen az egész család érdeke,itt nem elég az hogy "hogy hajrá majd megtapsollak ha szereztél magadnak".Nem extrém vágy hogy a feleségedet a saját küszöbödön vidd be nászéjszakázni még olyan korban mikor még fel tud állni a cerka...Meg a szülő a gyerekéért van.Ha meghal úgyis minden a gyerek öröksége lesz.Képzeld milyen morbid az mikor rájön valaki:egész eddig szinte koplaltam mint egy harmadik világbeli de a kaszás meghozta a kánaánt...jobb egy olyan szülő aki úgy van elkönyvelve "rendes volt gondoskodott rólam mikor mivel csak tudott"
2010. okt. 11. 22:58
 35/35 anonim ***** válasza:
Értem én amiről beszélsz, de még mindig tartom, hogy sok olyan család van, ahol nem azért fizetünk a közösbe, mert ejj te büdös gyerek, ha már van kereseted, akkor álld a részed, hanem azért, mert az én szüleim pl. a saját kis rokkant nyugdíjukból nem tudnának tartani+csak ők fizessék a rezsit. Én spórolok amennyit tudok, de legalább én is tudom segíteni őket, és ez nagyon jó dolog szerintem. De én nem is költök hülyeségekre (nálam a buli is csak pénzkidobás, mert egyáltalán nem érdekelnek az efféle dolgok) tehát gyűjtögetek, aztán mikor úgy érzem, hogy itt az idő a költözésre, akkor a párommal összedobjuk amink van. Manapság az ingatlanoknak semmi értéke nincs. Itt ahol lakom egy tök normális 2 szobás kecót 5 milláért tudtak eladni, mert annál többért nem volt rá vevő.
2010. okt. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!