Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik beleadni a rezsibe vagy...

Illik beleadni a rezsibe vagy fölösleges?

Figyelt kérdés

Azon megy a vita hogy egy szüleivel élő de dolgozó fiatalnak be kell e szállnia az effajta költségekbe vagy sem.

A tábor egyik része csípőből azt mondja hogy igen ,mert csak...

A tábor másik része ellenkező állásponton van és ütős érveket sorakoztat fel miszerint:

Nem visszafele hanem előrefele kell forgatni a pénzt,azaz a fiatal inkább gyűjtsön arra hogy mielőbb legyen saját kéglie akkor úgyis elköltözik,ez az élet rendje.Hogy de addig ő is fogyaszt ott villanyt, vizet?Hát istenem ha lenne saját lakása akkor csak a sajátját fogyasztani,de hát nem vágnak mindenkihez hozzá egy lakást az ősök úgyhogy ha már felvinni nem tudták a dolgát legalább ne húzzák vissza.

Na ti mit gondoltok?


2010. okt. 9. 14:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
53%

Tökéletes érv, ez a "Nem visszafele hanem előrefele kell forgatni a pénzt,azaz a fiatal inkább gyűjtsön arra hogy mielőbb legyen saját kéglie akkor úgyis elköltözik,ez az élet rendje."

Ez így van. És gondolom a szülők akarják annyira, hogy beleadjon az illető a rezsibe, így kihasználva, hogy ő is dolgozik. Eléggé undorító dolog....

Gondolom a kedves szülő sem fizetett az annyának a lakásért amit az ő szülei vettek..

2010. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csak abban az esetben, ha a család rászorul, bár azt erősen kétlem, hogy épp a gyerek első munkanapján szorul rá. Én nem kérném el a gyerekemtől, gyűjtsön ne engem támogasson, az én célom, hogy minél jobban megéljen, nem az, hogy nekem könnyebb legyen.
2010. okt. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
41%
Illik fizetni egy dolgozó gyereknek. Van aki sosem költözik el, és erre hivatkozva nem ad, hogy gyűjtök. Szóval elvárni a szülőktől, hogy eltartsák a dolgozó gyereket nem lehet. Szerintem egy 20 ezresbe nem hal bele a gyerkőc. Szerintem ezt nem is kell mondani egy normális embernek. Az a véleményem, hogy aki semmit se ad a rezsibe, az élősködök a szülein.
2010. okt. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
68%
Feltételezem a kérdező nem a 40 évesekre gondolt, akik még a szüleik nyakán élnek, hanem azokra, akik valóban gyűjtenek és külön családot, ezzel együtt családi házat szeretnének.
2010. okt. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
36%
én is elvárnám, tőlem is elvárták. én ezt rendben találom. felnőttem, dolgoztam, fizetést kaptam, hát beszálltam a rezsibe, és mellette még félre is tudtam tenni. nem kell ezt túlhisztizni.
2010. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes. Az én testvérem is fizetett amíg itthon lakott 20 ezer ft-ot, mégis van most saját lakása, saját erőből.
2010. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
59%

Megállapodás kérdése...

Amíg anyummal éltem, addig nem kellett beleadnom a rezsibe, de természetesen minden saját kiadásom a saját fizumból ment.

Most kényszerűségből 2 éve megint anyummal élünk (férjem, babaánk és én), most természetesen egy részét mi fizetjük a rezsinek.

Szerintem nem kell ennek olyan nagy feneket keríteni, meg kell beszélni egymást közt.

Amúgy az a véleményem, hogy csúnya dolog, ha a szülők ELVÁRJÁK, hogy belefizessen a gyerek a rezsibe, de az is csúnya, ha a gyerek EGYÉRTELMŰNEK veszi, hogy neki nem kell fizetni semmit. Olykor-olykor belead és akkor mindenki boldog :-)

2010. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
39%
Eltartani egy dolgozó gyereket és még a lakást is a szülö tolja a feneke alá?Milyen világot élünk?Akkor a gyereknek mi a dolga????Én nem értem!!!Igen segithet a szülő hatud és akar,de szinte kötelező hogy a dolgozó gyerekét eltartsa,és vegyen neki lakást????
2010. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
70%

Nekem anno fizetnem kellett a rezsi rám eső részét, a kajámat teljesen. Apám még meg is jegyezte, hogy örüljünk, hogy lakbért nem kér. De nálunk (gondolom, ebből kiszűrhető) elég extrém volt a helyzet, nem sok szeretetet, törődést kaptunk gyerekkorunkban sem.

Szerintem, ha a szülők nehezen élnek, azért elvárható, hogy az ott lakó felnőtt, kereső fiuk/lányuk járuljon hozzá a rezsihez.

Ha nekem gyerekem lenne, és jól bánna a pénzzel, nem kérnék rezsipénzt, gyűjtse magának. Ha szórná a pénzét, kérnék minden hónapban egy bizonyos összeget rezsi címén, de félretenném a pénzt egy számlára, neki.

2010. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Hát azért annyiban személyreszabott az eset hogy más ingatlant venni Mucsaröcsöge peremvidékén és más pl Budapesten ahol az önrész is rengeteg(ott hitelből vesznek mert pénzből ugye a hülye is tud vásárolni)

Ja igen amúgy a huszonéves korosztályra gondolok

2010. okt. 9. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!