Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik beleadni a rezsibe vagy...

Illik beleadni a rezsibe vagy fölösleges?

Figyelt kérdés

Azon megy a vita hogy egy szüleivel élő de dolgozó fiatalnak be kell e szállnia az effajta költségekbe vagy sem.

A tábor egyik része csípőből azt mondja hogy igen ,mert csak...

A tábor másik része ellenkező állásponton van és ütős érveket sorakoztat fel miszerint:

Nem visszafele hanem előrefele kell forgatni a pénzt,azaz a fiatal inkább gyűjtsön arra hogy mielőbb legyen saját kéglie akkor úgyis elköltözik,ez az élet rendje.Hogy de addig ő is fogyaszt ott villanyt, vizet?Hát istenem ha lenne saját lakása akkor csak a sajátját fogyasztani,de hát nem vágnak mindenkihez hozzá egy lakást az ősök úgyhogy ha már felvinni nem tudták a dolgát legalább ne húzzák vissza.

Na ti mit gondoltok?


2010. okt. 9. 14:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
71%
Miért lenne kötelező lakást vennie??? Arról van szó, hogy nem hátráltatja a gyerekét a saját lakás vásárlásában. Egyébként én biztosan vennék a gyerekemnek ha tudnék. Érte dolgozom, azért, hogy neki könnyebb és jobb legyen. Ha megtehetném vennék neki. A rezsit meg soha nem kérném el. Eddig tudtam rá fűteni, mosni, takarítani és tudtam fizetni a villanyszámlát, ezután már nem? Érdekes lenne..
2010. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem illik de nem olyan sokat mert akkor soha nem megy semmire az a gyerek. Kb keresel 80ezret abból még fizetsz 20-at akkor mennyit tudsz még spórolni?
2010. okt. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
63%

Véleményem szerint csak akkor adjon bele a "gyerek" a rezsibe, ha extra kérései vannak.

PL. minden nap enne húst, meg inna hozzá drága cukrozott üdítőt, sütemény és miegymás.

Meg ha fél-egy órán át zuhanyozna, és feleslegesen égetné a villanyt, akkor igenis fizessen bele.

De ha t takarékoskodva él, szerintem nem kell belefizetnie. A fűtést nem úgy számlázzák, hogy most 2 ember lakik ott, vagy 3, szerintem a víz és villany sem duplázodik meg, ha eggyel többen vannak.

2010. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is illik adni. 10-20-30 ezret, fizetéstől függően. És igenis félre lehet tenni, mert egy pesti albérletben fizet az ember min. 50-et a bérleti díjért+ a rezsit, kaját. Ehhez képest nem nagy összeg 20-30 ezer Ft.
2010. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
77%
És azért kérnek pénzt a szülők, mert "albérletben több lenne a kiadás"? Bocs, ez szerintem mentség. Azért lakik otthon, hogy ne legyen kiadása. Elég szomorú, ha valaki nincs olyan viszonyban a gyerekével, hogyha baj van akkor számíthasson rá. Ha velem történne valami biztosan segítséget kérnék a gyerekemtől, akkor ő is fizettessen velem rezsit, ameddig én ott lakok? Erről szól a család? Istenem..
2010. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

14:27 nem tudom miért írod amit írsz ily ingerülten.

Senki sem mondta hogy lakásvásárlás mellett kell eltartani egy dolgozó gyereket (az tényleg röhejes lenne)

Hanem azt hogy AMÍG saját lakása még nincs addig támogatni ildomos

2010. okt. 9. 14:41
 17/35 A kérdező kommentje:
Az albérlettel kapcsolatban:én személy szerint hasztalan költséges egyhelyben topogásnak vélem ami csak szükségszerű átmeneti megoldás mi csak azon esetekre javallot mint pl:idegen városban egyetemista a fiatal és nem kapott kollégiumi helyet
2010. okt. 9. 14:43
 18/35 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek veled, aki albérletbe költözik az csak stagnál, a saját dolgát nehezíti.
2010. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
14.27 vagyok:Bocs,ha ingerültnek tűntem,de elég sok olyan fiatallal találkoztam,akik azt várják el a szülőktől,hogy lakással,autóval "segitsék " a szülők.Az oké hogy átmenetileg ne fizessen az ember a szüleinél,de jelképesen szerintem akkor is illik a közösbe beszállni,én nem is érezném magam jól másként(pár ezerre gondolok,vagy 1-1 bevásárlásra).Az oké hogy támogassuk a gyereket,de nemárt azt is megtanitani,hogy az élet pénzbe kerül,és önálló lakás estén talán jobban tud majd a pénzével gazdálkodni.Én örülök ha kapok valamit,de nem várok el,nem követelek.Manapság sok fiatal részéről inkább a követelést látom,igazi kapcsolatot a szülőkkel kevésbbé...
2010. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
73%
nekünk bele kell szállni a rezsibe, fejenként 15.000 ft-al. a kaját ezen felül 90 %-ban nekünk kell állni magunknak.
2010. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!