Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik beleadni a rezsibe vagy...

Illik beleadni a rezsibe vagy fölösleges?

Figyelt kérdés

Azon megy a vita hogy egy szüleivel élő de dolgozó fiatalnak be kell e szállnia az effajta költségekbe vagy sem.

A tábor egyik része csípőből azt mondja hogy igen ,mert csak...

A tábor másik része ellenkező állásponton van és ütős érveket sorakoztat fel miszerint:

Nem visszafele hanem előrefele kell forgatni a pénzt,azaz a fiatal inkább gyűjtsön arra hogy mielőbb legyen saját kéglie akkor úgyis elköltözik,ez az élet rendje.Hogy de addig ő is fogyaszt ott villanyt, vizet?Hát istenem ha lenne saját lakása akkor csak a sajátját fogyasztani,de hát nem vágnak mindenkihez hozzá egy lakást az ősök úgyhogy ha már felvinni nem tudták a dolgát legalább ne húzzák vissza.

Na ti mit gondoltok?


2010. okt. 9. 14:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Tv-t, netet vagy telefont fizetheti a gyerek ez 10-20 ezer ettől még sporolhat nem is lehuzás felött akkor leszel ha valamilyen anyagi felelöséget válalsz az életedért.
2010. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
47%
Az én tesóm vidékről költözött fel Budapestre, és vett lakást saját erőből. Nem rokkant bele havi 20 ezer ft-ba, pedig minimálbért keres. Ez csak kifogás minden fiatal részéről, hogy engem visszahúznak ha fizetni kell itthon...Komolyan hogy lehet elvárni egy 20-on éves felnőtt embernek, hogy a szülei tartsák el, ha ő még 10 évig otthon él?Azért gondolom a bulizás az megy javából. Ismerek egy illetőt, akinek nagyon szegények a szülei, mégse fizet a srác egy fillért se, mert hogy azt ő keresi, miért fizetne? Hát milyen felfogás ez? Közben minden pénzét bulira költi, semmi hasznosra. Olyat is ismerek aki az egész fizuját oda adja anyujának, és ha valamit akar, akkor természetesen az anyuka ad neki. Apukája nem él, anyukája nyugdíjas, és örül hogy segíthet otthon. Szóval aki belerokkan 10-20ezer ft-ba, az igenis élősködik. Sok ilyet ismerek, hogy elég szegények mégse fizet semmit a rezsibe, és nem is egy spórolós fajta!
2010. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Utolsó amit írtál arra tátottam a szám.

Minimálbért keres a tesód(most kb 73ezer forint körül mozog)ebből 20ezret szülőknek adott és a maradékot költötte magára úgy hogy félre tudott tenni egy pesti ingatlanra???

Követelem hogy a tesód legyen Magyarország pénzügyminisztere!!!

2010. okt. 11. 14:34
 24/35 anonim ***** válasza:
Hallottál már arról, hogy kölcsönt is fel lehet venni? A többség így csinálja, aki nem akar 10-20 évig anyu, apu nyakán élni a párjával+a gyerekkel!
2010. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Persze elhiszem, hogy sokaknak kényelmesebb otthon ingyen élni, mint hogy vegye a fáradtságot...én meg azon csodálkozom, hogy mennyi ember van 20-on 30 éves korosztályban, akiknek az természetes, hogy a szülők eltartják!!!!!
2010. okt. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Ha olvastad volna az eddigi hozzászólásaimat akkor láttad volna hogy utaltam a kölcsönre.De az sem úgy megy hogy a bank kifizeti az egészet hiába van jól jövedelmező állásod.Kell egy bizonyos önrész igazolva ezzel hogy csak besegíteni kell mert valamire való ügyfél vagy de ha csődbe mész és nem tudsz fizetni az önrészedből beszedi azt a késedelmi kamatot a bank miután elárverezték a fejed fölül(nem úgy megy hogy"otp haver vedd meg nekem becsszó magadom").Akinek az önrész megvan az már kirepül a fészekből és szülöktől független törleszteni meg majd évek során szorgosan fog .De ez az önrész is hosszú évek takarékoskodásának eredménye.Igen a legtöbben így csinálják különben addig tartana a gyűjtögetés hogy majd minden második lakásban 3generáció élne együtt
2010. okt. 11. 22:25
 27/35 anonim ***** válasza:
40%

Egyetértek a 80%-os hozzászólóval. Egyesek nagyon el vannak eresztve. Akkor is félre lehet tenni, ha valaki 20ezret hazaad. Persze így kevesebb pénz marad a piára, cigire, bulira, ruhákra, ami elhiszem, hogy sokaknak nem tetszik, de ha félre akar tenni fogja vissza a szórakozást, költsön saját magára kevesebbet. Valamit valamiért.

Persze az természetes és el lehet a várni a szülőtől, hogy fizesse a dolgozó gyerek minden cuccát, járjon a kedvében, főzzenek neki, mossanak rá,mindent tegyenek a s.gge alá, fordítva viszont semmilyen gesztust nem kell a szülők felé tenni.

2010. okt. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Szerintem ide vagy fiatalok írnak akiknél még nem aktuális a kérdés és lila gőzük sincs a témáról vagy olyanok akik ballagásra lakást kaptak és csak megszületniük volt nehéz.Ilyen szülői segítség nélkül hogy "megosztjuk az asztalt,elfér a te ruhád is a mósógépben stb" nélkül mint kb fizető vendégként élve a szülőknél és reálisan max néhány tízezer forintot spórolva havonta, hány év spórolás kell ahhoz hogy önálló élete legyen a gyereknek?Súlyos milliókról beszélünk emberek.
2010. okt. 11. 22:38
 29/35 anonim ***** válasza:
Akkor még mindig ugyanazt tudom mondani, hogy érdekes az én testvéremnek ez hogyan sikerült? Aki lakást akar venni, mire összejön annyi, hogy kapjon kölcsönt, addigra lesz párja, akinek szintén van megtakarított pénze. Csak nem úgy kéne élni, ahogy rengeteg fiatal teszi, hogy szórják a pénzt minden hülyeségre, de haza nem adok, mert lakásra gyűjtök címen! Szerinted akinek van lakása, annak mindegyiknek olyan fene jó dolga volt, hogy a szülők tartották el? Hát nem. Konkrétan nem is ismerek ilyet. A másik testvéremnek pedig mostn incs senkije, mégis össze jött már annyi, hogy kölcsönt tudjon felvenni, és ő se a felső körbe tartozik keresés szempontjából. Ja, és szintén beszáll a rezsibe. Szóval, ha annyi ember megtudja oldani, akkor a többiek miért sajnáltatják magukat, hogy anyu ne húzz vissza? Nem fizetek, mert akkor nem haladok előre? Nagy lábon élnek az ilyen felfogású emberek, mert gondolom
2010. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
kevesebb lóvé jutna a bulira stb. stb.
2010. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!