Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet velem? Mióta szakítot...

Mi lehet velem? Mióta szakítottam, egy káosz az életem.

Figyelt kérdés

Elég hosszú sztori ez...

21 éves lány vagyok, most kezdtem a fősulit, 5 évig voltam egy pasival, akivel kb. 1,5 hónapja szakítottam. Igazából ezt magát nem bántam meg, mivel már 2 éve inkább csak úgy "voltam" mellette, mindenkinek jobb így. De azóta nagyon megborult a "lelki egyensúlyom", vagy fogalmam sincs, mim, nem találom a helyem, úgy érzem magam, mintha 16 éves lennék. Először is összefutottam egy régi baráttal, akivel 3 éve kicsit flörtöltünk, de mivel nekem is megvolt a kapcsolatom és neki is a barátnője, ezért akkor eltávolodtunk inkább egymástól. Tudni kell, hogy ez a srác az egyik (nem túl közeli) barátnőmnek a volt pasija (fél éve szakítottak kb.) és a lány nem nézte jó szemmel, hogy szóba állok vele...Aztán együtt töltöttünk egy éjszakát, amit muszáj volt bevallanom a lánynak is - mert nem bírtam a szemébe nézni..., annyit értem el, hogy most ketten haragszanak rám, és a fiú nagyon megbántott azzal, hogy arra kért, senkinek ne meséljek a "kapcsolatunkról". Vele már inkább nem próbálkozom, viszont van egy osztálytársam, aki tetszik, délutánonként beülünk vhova sörözgetni, sajnos fiatalabb nálam 2 évvel. A múltkor vele félig-meddig összejöttünk, még nem tudom mi lesz köztünk, azt se tudom, mennyi az, amit szeretnék. Eközben még van egy külföldi fiú (kint is lakik) akivel csak msn-ezni és webkamerázni szoktam, vele tudnék találkozni is pár hónapon belül, de erről is nem tudom, mit gondoljak. Teljesen kicsúszott a lábam alól a talaj, nem tudom, mit érzek, mit szeretnék, mi az, ami kell nekem...sose voltam az a komolytalan csaj, de most sokszor úgy nézek magamra, mintha olyan kis idióta fruska lennék, mint a mostani tizenévesek közül jónéhány, pedig már 21 vagyok:( Arra is gondoltam, hogy mivel a családi hátterem igen labilis, ezért meglehet, hogy emiatt nem tudok "felnőni", vagy egyenesbe jönni, vagy nem tudom, hogy fejezzem ki ezt.

Szerintetek?


2010. okt. 9. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én most ehhez nem tudok mit szólni, de van két ötletem. Hidd el, átmentem már minden félén, és azért ajánlom: ezek egyszerűek, könnyen kivitelezhetőek, de meglepően hamar segítenek.

1. Íratkozz be valami szakkörre vagy edzésre!

Legjobb, ha olyanra, ahol a középpontot keresik: pl. korongozás, Taj-csi, mandalafestés, íjászat. Most neked ez kell.

2. Kicsit olvass utána a feng-shuinak, és kezdj el a szobádban feng-shuizni! Pl. a család-kapcsolatok területére vigyél egy virágzó növényt, és dobd ki onnan a lomot!


Lehet, hogy ezek hókuszpókusznak hangzanak, de hidd el, hamar bejön! Próbáld, ki, veszíteni úgysem tudsz!

Amikor nagy káosz van a lelkünkben, a legjobb, ha először magunk KÖRÜL rakunk rendet - és meglátod, belül is elkezd rendeződni minden.


+ 1 tanács: ha rosszul alszol, tépelődsz, könnyen sírsz, akkor vegyél a drogériában vagy a patikában Remotiv kapszulát(gyógynövény) és szedd be. Pár hét alatt kimozdíthat a lelki káoszból. Drága, de megéri.

[link]

2010. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45 nő
2010. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, azon gondolkodtam én is, hogy (a barátokkal sörözgetésen kívül...) kéne valami hobbit találnom, ami lefoglal és sikerélmény is van benne. Ilyen nyugtató dolgokat sose próbáltam még, de lehet benne valami, lehet veszek a napokban:)
2010. okt. 9. 12:47
 4/5 anonim ***** válasza:

HHasonló helyzetben vagyok, csak én 19 vagyok de én is öt évig voltam egy sráccal, két honapja szakítottunk, és ugyanígy érzem mint te.

Leírom mire jöttem rá, hátha segít :)

Szerintem ez abszolut természetes. Gondolom neked is, a kapcsolatod ellaposodott és unalmassá vált. Most hogy vége, én úgy érzem megnyílt egy egész más, félelmetes, de kalandos világ. ÉS igen, vicces hogy én most cisnálom azt amit más 15 évesen, de most akarok szórakozni, élni, menni és bulizni és pasikkal szemezni, flörtölni (lefeküdni nem mernék kapcsoalton kívül:D )

Te is nagyon fiatal lehettél mikor összejöttél exeddel... Ez minden megmaygaráz. mellette nőttél fel, nem láttál mást, nem tapasztaltad meg milyen az, tiniként pasizni, jeleket küldeni és fogadni. Ezért most idegen ez az egész, de ne félj majd belerázódunk:) Azon gondolkodj el elsőnek hogy nem karsz-e egy icipici szünetet pasik terén? nekem ez volt az első gondolatom...hogy nem akarok most senkit. Persze ahogy kigondoltam ezt megjelent valaki aki baromira bejön, de ő nem olyan...na mindegy. a lényeg hogy nem egészen úgy működik, de lehet neked is jót tenne ha kis ideig nem godnolkodnál azon hogy mikor, hogy lesz a következő kapcsolatod. Tudom hoyg ennyi idő után egyfajta függőség válik a kapcsolatból, én úgy érzem magam mint aki elvesztette a lénye egy részét, de hálistennek a rosszabbik részét, mégis furcsa. Azt tanácsolom neked is, élj egy kicsit. még most, mert tiz év mulva késő lesz. Szóval a kérdésedre szerintem ott rejlik a válasz, hoyg már egész fiatalon úgy éltél "mint a házasok" persze nem szó szerint... de mégis kimaradtál te is valamiből, ami midnenkinek megvolt azzal hoyg belementél egy ilyen hosszú kapcsolatba. És msot hogy vége, most vágysz egy kis felszabadulásra, egy kis játékra. Szerintem ne tartsd vissza. Persze tartsd meg a becsületed, saját erkölcsi határaid ne lépd át, de élj.

Az hogy nem találod ahelyed szintén teljesen természetes reakció. Ez egy egészen új világ, ne csodálkozz rajta, de ne is ijedj meg... megszokjuk ezt is :))

Sok szerencsét, ne félj minden rendben lesz :)

2010. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is:)

Abban nagy igazság van, hogy úgy éltünk mint a házasok, bulizni, koncertre, sehova nem jártunk szinte, ez a társas kapcsolatokat is eléggé leamortizálja, minden téren. Én most nem akarnék új pasit, de pl. az osztálytársam fiú olyan aranyos, és tényleg kedves, hogy elgondolkodnék rajta..:)

2010. okt. 9. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!