Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a szülők álmai gyereke/...

Milyen a szülők álmai gyereke/tinédzsere?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam rajta. Néhány dologra rájöttem de biztos vannak még dolgok amikre nem. És ha a szüleimet megkérdezném nem hiszem hogy válaszolnának..Most inkább szülők válaszára számítanák akinek kb velem egykorú fia vagy lánya van.

15/L


2010. okt. 9. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én nem vagyok szülő,de ha gyerekem lenne akkor olyat szeretnék, h. ne szennyezze a környezetet(alap dolgok:ne szemeteljen,szelektív stb.)élvezze az életet,ne csináljon olyat amit később megbánik,ne drogozzon,ha fiú(tisztelje a lányokat),szeresse az állatokat,ne legyen agresszív,ne legyen lusta.Azt hiszem ennyi,de a legfontosabb h. egészséges legyen és boldog
2010. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ milyenek a szüleid. Például én szüleimnek az, hogy nem vagyok k*rva, nem cigizek(csak néha, de azt nem tudják:D)

Más szülőnek meg lehet, hogy pont az ellenkezője, ha a szülői is élvezi az életet, váltogatja a pasikat, akkor a lányának is örülni fog, hogy rá ütött szerintem.Illetve veszi a cigit a gyerekének.

17/L

2010. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyen értékrendje, legyen kedves az emberekhez de ne hagyja magát kihasználni. A képességeit használja ki maximálisan (ez nem azt jelenti, hogy maximalista legyen)

Tudjon jóízűen, gyakran nevetni, bízzon meg bennünk szüleiben, hogy a legjobbat akarjuk neki. Tudjunk egymással beszélgetni, ne legyen ciki ha együtt megyünk pl. kirándulni. Szívesen hozza hozzánk a barátait, barátnőit. Tudjon dönteni a jó és rossz között, tudjon nemet mondani.

2010. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. 34/Anyuka
2010. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyerekem, de a koromnál fogva Te is lehetnél az.

Én azt várnám egy gyerektől, hogy legyenek céljai, legyen határozott, ne hagyja magát birkásítani, befolyásolni. De mindenek előtt az értékrendje legyen sziklaszilárd és ha hibázik, akkor is vállalja fel a felelősséget.

Ezek a jellembéli elvárások lennének.


A konkrét dolgok, aminek örülnék, ha ő is így gondolja: egészséges életforma, élni és élni hagyni, ok nélkül nem ártani, de maximálisan kiállni a saját érdekében. Jó tanuló, de nem stréber, életigenlő, természetkedvelő, függőségektől mentes. És tudjon magára vigyázni, hogy megbízhassak benne, így nem kéne örökké előírni neki, hogy mit tegyen, mit ne és mikorra kelljen hazajönnie stb stb.

2010. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy tisztelje a szüleit és , hogy legyen jól nevelt. Nekem nem az az elvárásom, hogy mindig minden helyzetben legyen maximális a teljesítménye, de törekedjen rá és ha nem sikerül maximálisat nyújtani akkor is látom, hogy igyekezett. A heppem a köszönés, mindenkinek kell köszönni az orvosnak és az utcaseprőnek is, ugyanolyan tisztelettel!

Nem szeretem a hisztit , próbálok mindent megadni neki de mindezt úgy, hogy az értékítélete a helyén maradjon, van amit nem kaphat meg,de meg kell tanulni, hogy van amiről le kell tudni mondani.

Nem sokat kérek és cserében én is egyenlő félnek tekintem őt! Hagyom élni az életét és megbízom benne!

2010. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez most álszentnek fog tűnni, de nekem a 16 éves fiam az álomgyerek. Éppen olyan kamasz lett belőle, amilyennek neveltem. Van önálló véleménye, rengeteget beszélgetünk mindenféléről. Nekem a heppem az őszinteség és a tanulás. Bármilyen hülyeséget csinált vagy rossz jegyet kapott, ha őszintén bevallja, akkor segítek neki megoldani a problémát vagy leülök vele tanulni és nem kap büntetést. Abszolút egyenrangú félként kezeljük a férjemmel őt is, mindenben hárman együtt döntünk, fontos az ő véleménye is.
2010. okt. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes választ!!!!
2010. okt. 9. 15:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindig legyen őszinte és tiszteljen másokat. Tudja azt hogy bármi is történjen megbízhat bennem mert én ott leszek mellette és támogatom. Hiszen ez egy rendes szülőnek a dolga.
2010. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!