Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerethető az, aki sokat...

Szerethető az, aki sokat panaszkodik?

Figyelt kérdés

Lehet szeretni és együtt élni egy olyan emberrel, aki igényes, normális, de szeret kritizálni, és „mindenben” a rosszat látja.

A „mindenben” úgy értem, hogy a világ dolgait kritizálja, mint aki harcol a világ ellen.

A szeretteivel szemben bátorító, támogató, bár néha ott is előjön a kritikus énje, főleg, ha valami nagyobb változásról van szó.


2010. okt. 9. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vagyok, mégis sokan szeretnek. Mondjuk én nem sokat panaszkodom, de a kritizálás megvan.
2010. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudnék szeretni egy ilyen negatív embert (hosszú távon!). A kritizálás bizonyos szintig rendben van, én is megmondom, ha nem tetszik valami. De ha mindenben csak a rosszat látja és pesszimista, az nagyon kiábrándító és engem is lehúz hangulatilag. Volt szerencsém ilyen pasiban, 2 évig tűrtem, a végén már szinte depressziósnak éreztem magamat. Szakítottam vele.
2010. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyum ilyen és apu mégis vele van már több mint 30 éve.Én is mostanában nagyon kritizálós és panaszkodós vagyok,pedig utálom ezt a tulajdonságot másban.Vagy öregszem, vagy öröklöm.De engem szeret a párom,de nem tudom én vagyok e rá rossz hatással vagy maga az élet,de ő is egyre kevés dolgoban látja a szépet.És én is.
2010. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez az ember sem így születet, csak az életben vele történt események feldolgozása, feldolgozatlansága által ilyenné vált.

És az édesapja is ilyen (bár nem tudom, lehet-e ez örökletes).

Aki pesszimista és mindenbe hibát lát, az örökre ilyen marad, vagy ezen lehet változtatni. Itt ugye több éves, évtizedes berögződésekről beszélünk, amikor az illetőnek ez már szokásává vált.

2010. okt. 9. 10:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megüti a főnyereményt akkor megváltozik.Ennek az esélye: 1:40millióhoz.

Még az aszú bor is megsavanyodik epés szájban.Könnyen előfordulhat,hogy az évek,évtizedek múlásával csak rosszabb lesz,és te is besavanyodsz mellette,és már nem leszel képes meglátni a dolgok jó oldalát,emellett folyamatosan áradnak belőle a negatív hullámok,amik rossz hatással lesznek a kedélyállapotodra,és az idegrendszeredre.

Amelyik kapcsolat nem emel fel,az lehúz.És fordítva.Amelyik kapcsolat lehúz,az nem emel fel.

2010. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szeretni, persze, mert ettől még lehet vonzó a számodra, de szerintem évek alatt marha unalmassá válik. Alapesetben az ember szeret nevetni, jól érezni magát, akár milyenek a körülmények, és ha ebben megakadályoz a folytonos nyafogással, akkor az elég kiábrándító. Volt nekem is olyan barátom akinek folyton volt valami nyafogni valója, egy idő után az agyamra ment. Én a problémamegoldó fazonokat kedvelem, én is ilyen vagyok, nem azt aki folyton nyavalyog.
2010. okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És lehet segíteni ezen, vagy aki ilyen, az ilyen is marad?
2010. okt. 9. 12:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem lehet szeretni, én ilyen vagyok, és (jogosan) utál is mindenki.
2010. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos idő után már nagyon unalmas,ha állandóan a panaszkodást kell hallgatnod.(általánosságban)Valóban,téged is elkedvetlenít a negatív hozzáállás és azt veszed észre,hogy te is olyanná válsz.Nekem is volt szerencsém ilyen emberhez.Én sem vagyok mindig pozitív,de igyekszem az lenni.

Csak az segít,ha megpróbálsz változtatni (ha a kérdés feltevője azonos a benne szereplővel) akár orvosi segítséggel,akár önmagad erejéből.

Mégvalami!A gondolatnak teremtő ereje is lehet,vonzza a rosszat a sok rossz gondolat!

2010. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!