Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy nem vagyok fontos...

Lehet, hogy nem vagyok fontos a férjemnek?

Figyelt kérdés

15 éve élünk együtt és 12 éve vagyunk házasok. Van egy 12 éves és egy 5és fél éves fiúnk. Férjem sokat dolgozik, reggel 9-től 6 óráig.Nem tudom eldönteni, hogy azért mert ezt elvárják tőle, vagy egyszerűen ott sokkal jobban érzi magát, de sokszor még 7 és 8 óra között is bent van a munkahelyén. Persze haza már olyan fáradtan ér, hogy már semmibe sem tud besegíteni, sőt beszélgetni sincs kedve. Így a háztartás és a gyerekekkel való foglakozás teljesen rám marad. Pedig én is dolgozom teljes állásban reggel 8-tól fél5-ig. Magamra már semmi időm nem jut.

A furcsa számomra, hogy napközben sohasem hív fel, ha én hívom, gyakran előfordul, hogy nem veszi fel a telefont. Ha szépen kérem, hogy változtassunk valahogy az életvitelünkön, azt meg sem hallja, ha pedig vitába torkollik a kérésem, akkor közli elege van belőlem.


2010. okt. 7. 13:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A feleség sem dolgozik sokkal kevesebbet.
2010. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%
Ja a gyerek nevlés meg a háztartás nem munka na az ilyen akkor cseréljen helyet egy napra egy háztartásbeli családanyával,sírva menekülne vissza a jó kismunka helyre,ahol ebédszünet cigiszünet,tudok olyat aki 12 órban lógatja a lábát és ezért még pénzt is kap...szánalom.
2010. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva, sokaktól kapom ugyanezt a megrovást a valóságban is, hogy szegény fáradt, mert sokat dolgozik, mert eltart minket. Jár neki a pihenés és szórakoztatás.

Mint az egyik kedves válaszoló is írta, miért van az, hogy a férfiaknál mindent elnéznek, míg a nőktől pedig mindent elvárnak.

Hasonló a végzettségünk, és a diplománk száma, egyidősek vagyunk, mindketten versenyszférában dolgozunk. Tehát nem tart el. Én azért dolgozom „csak” fél 5-ig, mert a gyerekekért mennem kell az oviba és az iskolába. Pedig munkám van rengeteg, hallgatok is a főnökömtől. Sokszor hazaviszem, amit lehet, és otthon fejezem be hétvégén, vagy éjjel, vagy este amíg a gyerekek edzésen vannak.

Én úgy érzem, ő azért dolgozik ennyit, mert megteheti. Elvégre, ha nem ér haza időben, a gyerekek akkor is el vannak látva, és a házimunka is megy, hisz a mosógép nem indul el magától, sőt a vasaló sem. Ha én is naponta 10-12 órát dolgozhatnék, lazán eltartanám a gyerekeimet is. De úgy gondolom, a családalapítás és a gyermeknevelés közös feladat. A napi teendők nem állnak le a pénzkeresésnél. Hol marad így az apa, mint példa. Ezek szerint egy apának nincsenek kötelességei, csak a munkája és a karrierje?

Ezek szerint a fiaim is ilyenné válnak majd?

2010. okt. 8. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!