Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt olyan, hogy gyerekként...

Volt olyan, hogy gyerekként okosabbak, felelősségteljesebbnek bizonyultatok egy felnőttnél? Akár a saját szüleiteknél? Mi volt?

Figyelt kérdés
2023. márc. 19. 10:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

"A gyerekek nagy többsége úgy gondolja, pláne kamaszkorban, hogy ő okosabb, felelőssételjesebb, mint a szülei."

És vannak köztük, akik valóban, lássuk be.

2023. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

11!


Vannak, nyilván vannak, hiszen a nagy számok törvénye alapján is kell hogy legyenek.

2023. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
86%

Egyszerűen csak több empátia van bennem és nem úgy gondolkozok hogy nekem mi lenne a jobb.

Gyerek koromban sok trauma ért és megamtól tanultam meg kezelni őket.

A szüleim elváltak és sokszor képesek állatként viselkedni de nem csak ők hanem sok más is akit ismerek.

Egyszerűen csak tisztán gondolkoztam és gondolkozok is, és elemzem a helyzeteket amikbe belekerülök.

2023. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
20%
Vannak intelligens gyermekek, akik 10 évesen már hitelt vesznek fel, szavaznak, házasságot kötnek stb. Megtehetik, mert okosak, fel tudják mérni, mivel járnak ezek a dolgok. A legtöbb gyermek ezt azért nem csinálja utánuk, mivel még félnek, nem tudják átlátni ezeket a dolgokat. Nincs ezzel semmi probléma, majd megtanulják, ha felnőttek lesznek.
2023. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak intelligens gyermekek, akik 10 évesen már hitelt vesznek fel"

Hitelt nem intelligenciára adnak, hanem 18 éves kor felett (hogy más körülményeket ne is említsek).

2023. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
Igen, jól mondja a 15-ös, de még a 18 éveseknek sem nagyon adnak, inkább 23 éves kortól felfele.
2023. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%
A legegyszerűbb példa amúgy a technikai dolgok, abban általában a gyerekek tudnak többet.
2023. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
96%

Bizony létezik. 10-en éves korom óta én viszem a háztartást. Alkoholista szülők.... 5 évesen már tudtam hogy ha kezdenek nagyon részegek lenni akkor titokban fel kell vizezni a bort illetve, hogy hogyan manipuláljam őket hogy ne engem verjenek meg. Általában működött is. Aztán 12 éves koromtól kb. minden rám maradt, én intéztem a számlák befizetését, bevásárlást és minden hivatalos ügyet ők pedig abszolút rám is hagyatkoztak. 15 évesen én adtam el a családi házunkat, és én intéztem az új lakás vásárlást is. Én tárgyaltam helyettük a vevővel,ügyvéddel stb...

Amikor kórházba kerültek volt, hogy egyszerre, akkor egyedül maradt minden rám, de még az orvosokkal is én tárgyaltam 14 évesen. 18 évesen pedig örökbefogadtam a pár éves testvérem is, hogy kiemeljem ebből a közegből. Végül utolsó pillanatig én ápoltam otthon édesapám, előttem halt meg rákban.

Nagyjából mondhatjuk, hogy nem volt gyerekkorom, de nem bánom így sem volt rossz. Tiniként volt előnye is, akkor mentem bulizni és addig amíg akartam, 12-13 évesen már simán kimaradozhattam éjszakára. Akkor ezt pozitívumként éltem meg. Ahogy azt is hogy 8-10 évesen a többiek csak a sarokig mehettek bringával én pedig eltekerhettem a másik városba is, azért sem szólt senki. Nekik 8-kor haza, én meg ha akartam akkor hajnalig kint voltam. Persze ezek gyerekként menő dolgok.

2023. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

"18 évesen pedig örökbefogadtam a pár éves testvérem is, hogy kiemeljem ebből a közegből... Tiniként volt előnye is ... akkor mentem bulizni és addig amíg akartam, 12-13 évesen már simán kimaradozhattam éjszakára... 8-10 évesen a többiek csak a sarokig mehettek bringával én pedig eltekerhettem a másik városba is, azért sem szólt senki. Nekik 8-kor haza, én meg ha akartam akkor hajnalig kint voltam."


Ehhez képest a testvéredet hogyan neveled/nevelted?

2023. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
95%

19.

Rám teljesen ellentétesen hatott ez a közeg. Nem iszom nem dohányzom, mindenben más szeretnék lenni. Testvérem már tini, de egyelőre Ő is hasonló értékrendet követ mint én, tehát mondhatjuk, hogy a körülményekhez képest jó nevelést kapott. Persze hibákat biztos én is követtem el.

2023. márc. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!