Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt olyan, hogy gyerekként...

Volt olyan, hogy gyerekként okosabbak, felelősségteljesebbnek bizonyultatok egy felnőttnél? Akár a saját szüleiteknél? Mi volt?

Figyelt kérdés
2023. márc. 19. 10:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Rendszeresen. Hozzászoktam, hogy olyan dolgokat kérdeztem meg, amiket pontosan tudtam, és eljátszottam, hogy akkor hallom először, és lenyűgöz, hogy anya, apa milyen okos. Akkor is, ha tudtam, hogy tényszerűen rossz dolgokat mondanak.


Felnőttként ezt nagyon nehéz volt levetni, néha még ma is bennem van, hogy ahelyett, hogy azt mondanám, tudom, meghallgatom a másikat, és tátom a szám, mint egy lökött, csak hogy a másik jól érezze magát.

2023. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
10 év körüliként ingatlanvételkor, amikor egy előszerződést fogalmaztak a szüleim a kocsiban, mert le akarták foglalózni a lakást, a hátsó ülésről "belekotyogtam", hogy miket kellene még beleírniuk. Csak néztek :D - mert figyeltem ám, amikor egymás között beszélgettek, meg kérdezgették az ügyvéd ismerősüket, hogy hogy kellene majd csinálni, ha élesbe fordul a dolog, csak volt, ami éppen akkor nem jutott eszükbe, hiszen gyorsan akartak lépni, hogy ne vigye el valaki más a lakást. (Régen volt, nem volt mobil, sem számítógép nem volt alap sem semmi ilyesmi, szóval az emlékeikre kellett alapozni és maradt a papír-toll-kézrázás mint ügyintézési forma.)
2023. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

Gyerekként kétlem. Azért egy gyerekben még nincs akkora felelősségérzet, mint egy felnőttben. Ha iskolás korú gyerekről van szó, akkor max annyi, hogy az iskolai feladatait látja el. Esetleg korának megfelelő házimunkát csinál meg.


Viszont olyannal már találkoztam, hogy ha felnőtt, 20-30-as gyerek életképesebb, mint az 50-es éveiben járó szülő.

Ez leginkább abban jelent meg, hogy a szülő sokmindent leszr, határidős dolgokat nem intézi, és úgy általánossagban nem halad a kor vívmányaival. Itt elég annyira gondolni, hogy nem fizet be egy emailen érkező számlát, nem tudja a jelszavait, ügyfélkapun nem tudja(inkább akarja) megnezni mi jött neki, és mástól várja a csodát.

2023. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
18%
Dohányzás, alkohol, dohányzó-alkoholista-bohém-lehúzó "barátok".
2023. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%
Ha valakinek gyerekkorában meghalnak a szülei, vagy akár csak az egyik, hamar felnő, sokkal felnőttesebben gondolkodik, mint az egyébként ugyanolyan értelmes kortársai.
2023. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek, sőt elég ha az egyik szülő eltűnik válás után vagy nagyon ritkává válik a találkozás, nevelés a részéről.

Az egyedül maradt szülő mellé belép a gyerek kvázi társként, erről nagyon sokat beszélnek a gyereklélektannal foglalkozók, hogy ez mennyire elveszi a gyerekkort. Ilyen esetben csak a szülő belátásán múlik, hogy milyen mértékben veszi át a gyerek a felnőtt szerepeket.

2023. márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%
A mai gyerekek már 1 az az egy évesen már mindenkinél IS okosabbak. Igaz 99%-uk, beteg agyilag. Depis s a sok kitalált betegségben szenvednek... . Amik arra jók , hogy minden munkához köthető tevékenység alól felmentse őket.
2023. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Metionin ***** válasza:
83%
Erről szólt a gyerekkorom. A szüleim elég felelőtlenek voltak, funkcionális analfabéták és nem is akartak ezen változtatni. Kb. 12-13 éves koromtól én ügyeltem rá, hogy a hivatalos dolgok el legyenek intézve, értelmeztem a papírokat, kitöltöttem az űrlapokat, közbeléptem, ha épp be akartak engedni valakit, aki nyilvánvalóan csaló volt vagy lopni jött. 10 éves voltam, anyámmal elmentünk koncertre és amíg hajnalban a vonatra vártunk, egy pasas odajött, mindenáron kedveskedni akart, anyám meg lazán elkezdett vele beszélgetni, elfogadta a kávét, megmondta a nevét, miközben és próbáltam jelezni neki, hogy ne, rázza le és tűnjünk el. Végül akkor eszmélt fel, amikor a pasas fogdosni kezdte és erőszakosan kezdett viselkedni. Anno az egyik tanárom is megmondta, kislányom neked nem szüleid vannak, hanem gyerekeid, és tényleg sokszor úgy éreztem. Most, hogy már idősebbek, van, amiben fejlődtek pl. nem engednek be idegent, nem hiszik el, ha felhívja őket valaki azzal, hogy nagy összeget nyertek de anyám hisztisebb a hivatalos papírok láttán és valamiért újabban frászt kap, ha jön egy ilyen tájékoztató vagy akármi. Ilyenkor hisztirohamot kapva telefonál és felolvassa nekem, én pedig elmagyarázom, hogy mit jelent. Sokszor nehéz ha pl. én valamit megcsinálok nekik online és kell egy szám vagy adat vagy akármi, anyám erősködik, hogy nincs a papíron 5 jegyű szám, pedig ott van a bal felső sarokban de ő állítja, hogy ott biza nincs...akkor azért szoktak pusztulni az agysejtjeim rendesen.
2023. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk pl. előfordult, hogy 2-3 dolgot kellett volna összekötni, elintézni és rámondták, hogy az sajna nem megy egyszerre. 12 évesen elmondtam, hol kell kezdeni, mi legyen az útvonal, hogy elintézzék egy körben a tennivalókat.Szervezni már akkor jobban tudtam.
2023. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
10%
A gyerekek nagy többsége úgy gondolja, pláne kamaszkorban, hogy ő okosabb, felelőssételjesebb, mint a szülei. Sokaknál ez felnőttként is megmarad
2023. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!